Mini VM 2014 - SUB Sønderborg

              Mini VM 2014 - SUB Sønderborg

SUB Sønderborg afholder Mini VM 2014 for drenge i årgang 2007(U7) til 2003(U11).

PRAKTISK INFORMATION
   1. Stævnet afvikles i Sønderborg henholdsvis den 14 og 15 Juni 2014.
       • Lørdag 14 Juni 2014 → Årgang 2007(U7), 2006(U8) og 2005(U9)
       • Søndag 15 Juni 2014 → Årgang 2004(U10) og 2003(U11)
2. Der deltager 16 hold i hver årgang, der hver især bliver tildelt en nation.
       Eksempelvis – Dybbøl = Italien, SUB = Spanien, o.s.v.
3. Alle spillere bliver iklædt en flot spillerdragt fra det respektive land.
       Tøjet er en del af deltagergebyret og kan beholdes efter stævnet.

HOLDSTØRRELSE
    • Årgang 2007(U7) og 2006(U8) – 5 mandsfodbold (Max. 8 spillere)
    • Årgang 2005(U9), 2004(U10) og 2003(U11) – 7 mandsfodbold (Max. 10 spillere)

TILMELDING
Tilmelding og betaling til Mini VM 2014 sker via staevner.dk ( http://staevner.dk )

Deltagergebyr pr. hold er:
    • 5 mandsfodbold (Max. 8 spillere) – 1000,- Dkk pr. hold
    • 7 mandsfodbold (Max. 10 spillere) – 1200,- Dkk pr. hold

I deltagergebyret er følgende inkluderet til alle spillere:
• Deltagelse i Mini VM 2014
• Flot fodboldsæt (T-shirt og shorts)
• Mini VM 2014 Pokal til 1, 2 og 3 pladsen
• Mini VM 2014 Medalje
• Frugt
• Sponser overraskelse

Tilmeldingen er først gyldig når deltagergebyret er indbetalt i Andelskassen på konto 5969-1046995.     HUSK: Oplys Klubnavn, Årgang samt Antal hold ved betaling.

Invitationen til Mini VM 2014 kan findes på: http://www.sub-sonderborg.dk

Spørgsmål i forbindelse med Mini VM 2014 kan rettes til:

SUB Sønderborg
Allan Daugaard
Email: MiniVM2014@gmail.com
Mobil: 2178 2309
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - Årgang 2007 Mixed 8 1000 Lørdag den 14 Juni 2014 23 2
U8 - Årgang 2006 Mixed 8 1000 Lørdag den 14 Juni 2014 22 4
U9 - Årgang 2005 Mixed 10 1200 Lørdag den 14 Juni 2014 16 0
U10 - Årgang 2004 Mixed 10 1200 Søndag den 15 Juni 2014 17 1
U11 - Årgang 2003 Mixed 10 1200 Søndag den 15 Juni 2014 25 0

Signetud teams

U7 - Årgang 2007 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 14 Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Hørup UI 2 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
VSF Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Banditterne B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hørup UI 1 A Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild SG C Lysabild SG Logo Lysabild SG
SUB4 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF BOV IF Logo BOV IF
Bov IF II BOV IF Logo BOV IF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SUB1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB3 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ulvene B Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Sønderborg Fremad 2 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 1 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Gutterne B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U8 - Årgang 2006 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 14 Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF piger B Løjt IF Logo Løjt IF
Krisajs Knægte A Give Fremad Logo Give Fremad
Argentina B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Rødekro If 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Young Boys Børkop A
Vamdrup IF B B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF A A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TSV Nord Harrislee TSV Nord Harrislee
Vinding SF II C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF I B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Midtals IF B Midtals IF
Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U9 - Årgang 2005 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 14 Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Lysabild SG C Lysabild SG Logo Lysabild SG
ATI fodbolddrenge B
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Ikast FS Ikast FS Logo Ikast FS
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
BIF drengene B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Argentina A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
resenbro ruif A resenbro
Haslev FC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Sub 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sub 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sub 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
TSV Nord Harrislee TSV Nord Harrislee

U10 - Årgang 2004 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 15 Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Tyrene A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Byens bedste børn A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Byens Bedste Børn C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Rødding IF B Rødding IF
Bramdrupdam GIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam GIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Fynboerne A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
resenbro ruif C resenbro
SUB Sønderborg C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
ØBG Silkeborg 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 - Årgang 2003 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 15 Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
Aarup BK A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Team HIF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
SUB Sønderborg 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
HFK Blå A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Team HIF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bramdrupdam A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Varde if A Varde IF Logo Varde IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - June 15 2014

Organisation
SUB Sønderborg
Place
SUB Sønderborg
Address
Borgmester Andersens Vej 100
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview