AB Cup 125 år

STORT JUBILÆUMSSTÆVNE!

I anledning af at AB kan fejre 125-års jubilæum i 2014, arrangerer AB-fodbold og ABUF (AB’s Ungdomsvenner - Fodbold) en stor jubilæumsturnering som finder sted i pinsen. Stævnet er for både drenge og piger (U6 - U12) og løber af stablen i dagene


6.– 9. juni 2014


Vi håber, I vil være med til at fejre jubilæet sammen med os og en masse glade børn
og voksne fra klubber, der gennem årene har haft betydning for Akademisk Boldklubs udvikling og trivsel.
 

Der er erindringsgave til alle deltagere.
Medaljer til alle spillere i 3- og 5-mandsrækkerne.
For øvrige rækker er der medaljer til finalisterne samt pokal til klubben.
 

Stor konkurrence!
Fredag, lørdag, søndag og mandag trækker vi lod om
i alt 4 stk. iPad.

 

Fra 18. januar 2014 kan du her læse hele vores invitations-folder

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 250, Fredag 10 0
U6 Mixed 5 250,- Fredag 8 0
U7 Mixed 8 350,- Fredag 17 3
U7 Mixed 8 350,- Fredag 14 0
U7 Mixed 5 250,- Fredag 1 0
U7 Mixed 5 250,- Fredag 7 0
U8 Mixed 8 350,- Fredag 10 1
U8 Mixed 8 350,- Fredag 8 0
U9 Mixed 8 350,- Lørdag 12 4
U9 Mixed 8 350,- Lørdag 13 5
U9 Mixed 8 350,- Fredag 0 0
U9 Mixed 8 350,- Fredag 2 0
U10 Mixed 10 450,- Lørdag 6 0
U10 Mixed 10 450,- Lørdag 9 0
U10 Mixed 8 350,- Lørdag 0 0
U10 Mixed 8 350,- Lørdag 1 1
U11 Mixed 10 450,- Søndag 4 0
U11 Mixed 10 450,- Søndag 4 0
U11 Mixed 10 450,- Søndag 0 0
U11 Mixed 10 450,- Søndag 0 0
U12 Mixed 12 600,- Søndag & mandag 6 0
U12 Mixed 12 600,- Søndag & mandag 8 0
U12 Mixed 10 450,- Mandag 2 0
U12 Mixed 10 450,- Mandag 0 0

Signetud teams

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B 93 Onsdagsdrengene Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
U6C A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Hareskov 1 A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
TIF 1 B Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB-U5 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB 4 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
U6C2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Hareskov 2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U7 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vallensbæk If A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK Rød A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Husum1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
BSf2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Snekkersten IF B Snekkersten if
Virums sejeste B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
De Glade Drenge B FC Holte Logo FC Holte

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF
De sejeste piger B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Farum Boldklub Gul B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub Rød B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Jægersborg Boldklub B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Brøndby gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hornbæk Supergirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

U8 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
KB-Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Farum bk øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Ålholm IF 2 B Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF 1 B Ålholm If Logo Ålholm If
HUI Hvid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Farum bk øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U9 7 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Skovshoved IF Hold 1 (A) A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum Vest A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
SVEA's drenge A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Vi39 A A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U9 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
MISSE's drenge B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Skovshoved IF Hold 1 (B) B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Vi39 B B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Farum Boldklub Blå B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
GVI1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB A
B93 Barca A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hareskov04 A Hareskov IF Logo Hareskov IF

U10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Farum BK øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
GVI4 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GVI2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ålholm IF B Ålholm If Logo Ålholm If
Greve U10-4 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hareskov IF A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Avarta´s drenge B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag & mandag

Teamname LVL Logo Club
B1903A A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Karlslunde A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BFC Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag & mandag

Teamname LVL Logo Club
SIF U12B B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
HIK HVID B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vallensbæk IF 3 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1903B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - June 9 2014

Organisation
Akademisk Boldklub
Place
AB
Address
Skovdiget 1
Postalcode
2880
City
Bagsværd
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview