SEGMENT CUP 2014

HERFØLGE BOLDKLUB indbyder i samarbejde med SEGMENT til den tilbagevendende SEGMENT CUP den 23-24 august 2014.

Det afvikles som udendørsstævne i Herfølge Boldklub for drenge U7 til U11 og for piger U7, U9, U10 og U12.

Der er flotte pokaler til ALLE spillere.

Hvert hold garanteres minimum 4 kampe, enten som pulje eller placeringskampe.

Tuneringsform:
3 points ved sejr og uafgjort giver 1 point.
Puljekamp og puljevinderkampe spilles efter alm. pointtildeling
Ved pointlighed gælder:
1. Målforskellen
2. Flest scorede mål
3. Indbyrdes kamp
4. Straffespark
5. lodtrækning

Finaler:
Hvis kampen er uafgjort, fortsætter kampen til først scorede mål, dog max. 3 min.
Er der endnu ikke fundet en vinder, bliver der sparket straffespark i bedst af 3, og derefter til der findes en vinder.

Såfremt der findes for få tilmeldinger forbeholder vi os retten til at slå rækkerne (niveau) sammen.

Drenge:

U7 spiller 3 mands på halv bane, med max 6 spillere.  Spiller lørdag, A, B og C rækker.
U8 spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker
U9 spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U10 spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U11 spiller 8 mands på hel bane, med max 11 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker

Piger:

U7 piger spiller 3 mands på halv bane, med max 6 spillere. Spiller søndag ingen niveaudeling
U9 piger spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller søndag A og B rækker
U10 piger spiller 5 mands på hel bane, med max 7 spillere. Spiller søndag A og B rækker

U12 piger spiller 8 mands på hel bane, med max 11 spillere. Spiller søndag A og B rækker
 

Der spilles efter SBU's regler. 

Det er udelukkende tilladt at bruge spillere som er født i årgang eller senere. 

Sygesikringsbevis skal medbringes og forevises på forlangende. 

U7 drenge spiller uden slutspil
U8-U11 drenge spiller med slutspil, herunder kvart, semi og finale samt placeringskampe for 3 og 4
U7 piger spiller uden slutspil
U9, U10 og U12 piger spiller med slutspil, herunder kvart, semi og finale samt placeringskampe for 3 og 4
 

Husk at det er rækkerne EFTER sommerferien der er gældende.  

Sidste tilmelding pr 31/07-2014:  Programmet udsendes senest en uge før afvikling.

Ved afbud efter 31/07-2014 refunderes stævnegebyret ikke.

Betaling: Kun overførsel via netbank - og senest 31/7-2014.
Reg. 4424 kt. 4869531464

Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registere indbetalingen korrekt. 

Betaling skal være modtaget senest 31/7-2014 for at holdet kan deltage i stævnet.

Oplysning om stævnet kan indhentes hos:
Michael Randers på tlf. 40 16 07 90 michael.randers@hotmail.com
Henrik Nielsen på tlf. 51 57 10 15 hn@segment.dk

Vel mødt til SEGMENT CUP i Herfølge Boldklub :-)

 

VI KAN PT. IKKE LÆGGE PROGRAMMET PÅ STAEVNER.DK - MEN DET KAN FINDES HER:

WWW.SEGMENTCUP.DK

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 9 B (P) Mixed 7 450 Søndag 8 0
U 11 A (P) Mixed 10 550 0 0
U 11 B (P) Mixed 10 550 0 0
U 11 A Mixed 11 550 Søndag 15 0
U 7 (P) Mixed 6 400 Søndag 3 0
U 10 B Mixed 7 450 Lørdag 31 0
U 11 C Mixed 11 550 Søndag 14 0
U6 Mixed 6 400 0 0
U 7 A Mixed 6 400 Lørdag 9 0
U 7 B Mixed 6 400 Lørdag 10 0
U 7 C Mixed 6 400 Lørdag 12 0
U 8 A Mixed 7 450 Søndag 25 0
U 8 B Mixed 7 450 Søndag 21 0
U 9 C Mixed 7 450 Lørdag 14 0
U 8 C Mixed 7 450 Søndag 10 0
U9 A Mixed 7 450 Lørdag 22 0
U9 B Mixed 7 450 Lørdag 28 0
U10 C Mixed 7 450 Lørdag 14 0
U11 B Mixed 11 550 Søndag 15 0
U10 A Mixed 7 450 Lørdag 28 0
U 9 A (P) Mixed 7 450 Søndag 1 0
U12 A (P) Mixed 11 550 Søndag 0 0
U12 B (P) Mixed 11 550 Søndag 8 0
U10 A Mixed 7 550 0 0
U 10 A (P) Mixed 7 450 Søndag 1 0
U 10 B (P) Mixed 7 450 Søndag 7 0

Signetud teams

U 9 B (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 11 A (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 B (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B 73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Gislinge Hvid A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
B1903 U11 A2 A B1903 Logo B1903
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Greve U11-2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BIFH2004-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U 7 (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 10 B 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSV Pumaer B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Frederikssund B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
KB U10B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Leos drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KFUM "HVID" B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KB U10B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
KFUM "BLÅ" B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Baltzer El B B1903 Logo B1903
Herfølge BK 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Rishøj BK 2 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Farum vest 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Nfc B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Solrød 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
AFK 1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK 3 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U 11 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EVIF u11 C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
B 73 Slagelse 3 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Nykøbing FC Rød C Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
B 1990 B1990
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
faxe rødderne C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 7 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge Bk 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Brøndby IF BLÅ A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
e-takeaway.dk A
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Real Madrid A
Roskilde KFUM 1 A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B 93 OD A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U 7 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Herfølge Bk 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge BK 3 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK 08 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
Roskilde KFUM 2 B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U 7 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby Pige B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Rødvig 2 C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Rødvig 1 C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK 08 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Greve'drenge C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Næstved C Næstved IF Logo Næstved IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF

U 8 A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde A A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
virum/sorgenfri A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
DET SEJE DRENGE A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Køge BK 4 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Roskilde A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B1903 A B1903 Logo B1903
Rishøj Boldklub 2 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj Boldklub 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Solrød1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U 8 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
NFC B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Herfølge 1 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Virum/sorgenfri B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Haslev 12 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge BK 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Rishøj Boldklub 3 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
AIK STRØBY 65 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Borup B Borup IF Logo Borup IF
VI39 TIGERNE C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Haslev 11 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Solrød2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Nyråd drengene B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U 9 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
sgif 2 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Bjæverskov Blå C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
faxe rødderne C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Næstved drengene C Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rishøj 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U 8 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde C1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Herfølge 2 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Virum/sorgenfri C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Køge BK 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Karlslunde C3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde C2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
KB U9A1 Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9A1 Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holmegaard 1 A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Herfølge1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Næstved drengene A Næstved IF Logo Næstved IF
B1903 A B1903 Logo B1903
RB1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FIX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX Dreamers A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
B.73 A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U9 B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Bjæverskov Orange B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
sgif B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Herfølge 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
FK 05 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rishøj 1 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
FIX EAGLES B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Turbo drengene B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF

U10 C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk C1 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk C2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Herfølge Grp 2, 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Rishøj BK 3 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
AFK 3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HVB 3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U11 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK - 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
BIF2004-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
HB 04-1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Nykøbing FC Hvid B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
B 73 Slagelse 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Slagelse BI 2 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Greve U-11-3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U10 A 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
IF Leikin Boys 3 A IF Leikin - Halmstad
IF Leikin Boys 2 A IF Leikin - Halmstad
IF Leikin Boys 1 A IF Leikin - Halmstad
B 1903 MC D A B1903 Logo B1903
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
Borup A Borup IF Logo Borup IF
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dalum If A Dalum IF Logo Dalum IF
Herfølge BK 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Rishøj BK 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Farum vest A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
NFC A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
IF Leikin Boys 4 A IF Leikin - Halmstad
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
BSV pantere A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U 9 A (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 A (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 B (P) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby Fodbold C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Piger 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Jyderup 12 C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
VSB u12 Powertøser A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U10 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 A (P) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 10 B (P) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jyderup 10 C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Nykøbing FC B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Fk05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
VSB u10 powergirls B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - August 24 2014

Organisation
Herfølge Boldklub
Place
Herfølge Boldklub
Address
Vordingborgvej 124
Postalcode
4681
City
Herfølge
Sport
Soccer
Type
Unknown
SEGMENT CUP 2014 map

Tournament overview