Løve Cup 2014

B1903 inviterer til den traditionsrige Løve Cup den 16. - 18. maj 2014 på banerne ved Lyngbyvej 270 i Hellerup Kom og vær med i et af de mest traditionsrige og veltilrettelagte stævner i København. Udover en masse glad og god fodbold håber vi igen i år at kunne tilbyde en billet til en FCK kamp i Parken, samt besøg af FCK spillere der skriver autografer. Tilmelding via staevner.dk senest 1. april 2014. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget Giro, korttype +73 kontonr. 81670137 (angiv holdnavn og række), og bekræftelse er modtaget fra B 1903. Præmier: Medaljer til alle spillere i 3-mandsrækkerne. I 5- og 7-mands rækkerne er der præmier til nr. 1-4. For yderligere informationer vedrørende Løve Cup henvises til www.b1903.dk eller loevecup@b1903.dk.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 (2007) - 3 mands Mixed 5 350 Lørdag 32 0
U8A (2006) - 5 mands Mixed 8 450 Fredag 23 0
U10B (2004) - 7mands Mixed 10 550 Lørdag 15 0
U5 (2009) - 3 mands Mixed 5 350 Fredag 15 0
U6 (2008) - 3 mands Mixed 5 350 Søndag 36 0
U7A (2007) - 5 mands Mixed 8 450 Lørdag 18 0
U8B (2006) - 5 mands Mixed 8 450 Fredag 38 0
U9B (2005) - 5 mands Mixed 8 450 Søndag 24 2
U9A (2005) - 7 mands Mixed 10 550 Fredag 18 0
U9B (2005) - 7 mands Mixed 10 550 Fredag 25 1
U10A (2004) - 7mands Mixed 10 550 Lørdag 16 0
U11B (2003) - 7mands Mixed 10 550 Søndag 26 3
U7B (2007) - 5 mands Mixed 8 450 Lørdag 20 1
U11A (2003) - 7mands Mixed 10 550 Søndag 27 5

Signetud teams

U7 (2007) - 3 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Holte 2 A FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
KB´s "Vildeste Drenge" 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Star Wars orienterne B Orient GIF Logo Orient GIF
B93 2007 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI rød B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI Gul B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1903 - B B1903 Logo B1903
B1903 - A B1903 Logo B1903
De Gule Drenge C
FC Holte 3 C FC Holte Logo FC Holte
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB's sejeste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB's hurtigste C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Virums Stærkeste Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Virums driblekonger Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U8A (2006) - 5 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
B-93-1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Geparderne A B1903 Logo B1903
Gazellerne A B1903 Logo B1903
GVI Hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hellas-1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FIX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
RB1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB-Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 Løverne B1903 Logo B1903
Tårnby FF 2 Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF 1 Tårnby FF Logo Tårnby FF
Bsf A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
De grønne A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Bsv 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U10B (2004) - 7mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skjold Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
KB 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BIF3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
U10-4 C B1903 Logo B1903
U10-3 B1903 Logo B1903
Rønne ik Rønne IF Logo Rønne IF
GVI2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B93 Barca B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI-2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Greve U10-4 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
CIK - 04 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Svogerslev 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Rønne ik 2 B Rønne IF Logo Rønne IF

U5 (2009) - 3 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Manchester United A B1903 Logo B1903
Liverpool A B1903 Logo B1903
Barcelona A B1903 Logo B1903
Real Madrid A B1903 Logo B1903
Bayern Munchen A B1903 Logo B1903
Chelsea A B1903 Logo B1903
KB sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JBU5 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
KB-Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
U5E Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
holbæk BI A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U6 (2008) - 3 mands 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
U6c Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
U6c2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903-1 B B1903 Logo B1903
B1903-2 B B1903 Logo B1903
B1903-3 B B1903 Logo B1903
B1903-4 B B1903 Logo B1903
B 93 Onsdagsdrengene II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Greve 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903-6 B B1903 Logo B1903
BSV08 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV08 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
hif 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
TIF 1 B Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B1903-5 B B1903 Logo B1903
B 93 Onsdagsdrengene Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GVI 4 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 3 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
CIK C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK

U7A (2007) - 5 mands 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1903 rød B1903 Logo B1903
Virums sejeste Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Himmelev-Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Herlev HI 1 Herlev
Herlev HI 2 Herlev
B1903 A B1903 Logo B1903
Flødebollerne A
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Husum1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Bk Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U8B (2006) - 5 mands 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
B-93-2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Skjolderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Leoparderne B B1903 Logo B1903
Isbjørnene C B1903 Logo B1903
Hyænerne C B1903 Logo B1903
Husum Boldklub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Orient B Orient GIF Logo Orient GIF
Jægersborg grøn B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Sort B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Stjernerne B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Hellas-2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FIX FLYERS C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX EAGLES B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HUI Hvid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Østerbro C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Løverne B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Greve Drengene B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hold A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Husum 2 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
HUI Rød B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U9B (2005) - 5 mands 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
birkrød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Baltzer El B B1903 Logo B1903
Konditor Michael Hjorth B B1903 Logo B1903
FB-Gul05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
hui2-b B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB U9B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gadstrup IF 2 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup IF 1 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
B93 Hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 McDonald's B B1903 Logo B1903
Snekkersten IF (2) B Snekkersten IF
Tigrene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Ulvene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Bk. Union 2 B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Løverne - U9 C B1903 Logo B1903
Løverne - 05 C B1903 Logo B1903
Østerbro Østerbro IF Logo Østerbro IF
Jægersborg 5M C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U9A (2005) - 7 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
B1903 McDonald's A B1903 Logo B1903
BSV pantere A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Greve U9-1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød A A Solrød FC Logo Solrød FC
Fremad valby 1 A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Brøndby U9-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farum BK U9A Vest A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
SBI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Snekkersten IF A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Herfølge BK 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Skovshoved IF Hold 1 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U9B (2005) - 7 mands 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Solrød B B Solrød FC Logo Solrød FC
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
BSV Pumaer B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Fremad valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Farum BK U9B Vest B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
VSB2005 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Bk. Union 1 B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Skovshoved IF Hold 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved IF Hold 3 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B93 FP B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Helsinge Fodbold B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Skjold Sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U10A (2004) - 7mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1903-U10-2 A B1903 Logo B1903
Hørsholm A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
EIF Espergærde IF Logo Espergærde IF
Brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
BIFH2004-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KB A1-2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A1-1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11B (2003) - 7mands 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK A1 RØD B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B1903-2 B B1903 Logo B1903
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903-3 B B1903 Logo B1903
B1903-4 C B1903 Logo B1903
MB B Maribo BK Logo Maribo BK
Rønne ik Rønne IF Logo Rønne IF
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Bk Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
HVB-2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB-1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Østerbro drengene B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U7B (2007) - 5 mands 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB´s "Vildeste Drenge" 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fix-2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BSV08 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
De Seje Drenge B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Virums Drenge Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HUI Hvid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1973 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B1903 B1903 Logo B1903
HUI Grøn B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Snekkersten IF B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team Tornado C Frem Hellebæk
B93 hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI Blå B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U11A (2003) - 7mands 16 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK A1 HVId A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Birkerød 1 A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
B1903-1 A B1903 Logo B1903
Fremad valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
KB A1 HVID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hvidovre IF A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hareskov IF A Hareskov IF Logo Hareskov IF
skævinge A IS Skævinge Logo IS Skævinge
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Drengene fra Østerbro A Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB A1 SORT A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - May 18 2014

Organisation
B1903
Place
Boldklubben 1903
Address
Lyngbyvej 270
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview