Kerteminde Cup 2014

Til udendørs fodboldstævne på Kerteminde Stadion den 27. – 28. juni - 29. juni 2014.

Kære træner/leder,

Kerteminde Boldklub  har hermed fornøjelsen af, at byde velkommen til fodboldstævne i
Kerteminde.

Kerteminde Cup er andet og mere end fodbold. Det er også kammeratskab og festligt samvær med
aktiviteter for hele familien.

Kerteminde Stadion er rigtigt godt beliggende, direkte ved Kerteminde Fjord

Forældrecampingen er lige ved siden af stadion og med udsigt over fjorden.

Kerteminde Stadion er særdeles overskueligt og et perfekt sted for børn og voksne.

Vi vil bestræbe os på at gøre Kerteminde Cup til både pigernes & drengenes cup.

Det er vigtigt for os, at pigerne og drengene får en god oplevelse med fodbolden, kammeraterne og
forældrene.
 

Lidt om aktiviteterne Info.

Der er guldmedaljer til alle spillere på alle hold, og pokal til det vindende hold i alle
rækker.

Hvis tilmeldingerne er til det, vil vi spille i A- og B rækker i samtlige årgang. Husk at skrive
hvilken række holdet spiller i til dagligt.

Pigerne spiller i U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14 & U15

Drengene spiller i U8, U9, U10-7 mands, U10-5 mands, U11, U12, U13, U14 & U15.

Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

Der spilles efter "gamle" rækker.

Overnatninger.

Foregår både i hallen ved stadion samt på Kerteminde Skolerne. Der vil være busforbindelse mellem skolerne og fodboldbanerne.

Får man lyst til en dukkert, så ligger Kertemindes to dejlige badestrande også kun ca 10 minutters
gang fra skole eller fodboldbaner.
 

Lidt om det praktiske.

Tilmeldingsgebyr pr. hold kr. 950,-


Der indbetales på bankkonto Nordfyns Bank

Reg. 6864

Konto 0001070385

IBAN NR.: DK6568640001070385
SWIFT: NSBKDK21

Seneste tilmelding og betaling af holdgebyr den 12.maj l 2014, dette gælder også overnatning/forplejning.


Husk at oplyse klubnavn og hold på indbetalingen samt id nr. fra stævner.dk

Hold tilmeldinger ske via www.staevner.dk

Deltagere:

A- kort kr. 500,00 pr person med fuld forplejning fra fredag aften til og med søndag middag og overnatninger alle dage.


Deltagere tilmeldinger ske via http://www.kertemindecup.dk

1 leder er gratis med ved 5 og 7 mands
2 leder er gratis ved 11 mandshold

Indbetaling for deltagerkort senest den 12. maj 2014.

Holdgebyr ved afbud refunderes ikke efter 15. maj.

Bedes overføres på bankkonto i Nordfyns bank
Reg. 6864
Konto 0001070385

IBAN NR.: DK6568640001070385
SWIFT: NSBKDK21
 

Spørgsmål til:

Stævnekoordinator

Torben Pelle Pedersen

Tlf. 60 75 44 45

email: kertemindecup14@gmail.com
 

Camping:

Campingpladser á kr. 400,-

Der indbetales på bankkonto nr. 6864 0001070393
IBAN: 4368640001070393

Tilmeldinger til camping plads via http://www.kertemindecup..dk


Begrænset antal pladser.

Spørgsmål om camping til på mail: campingkbcup14@gmail.com
 

Isabella Aarenstrup

Tlf. 40 46 52 02
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 8 Piger Mixed 5 950 3 0
U 9 Piger Mixed 5 950 5 0
U 10 Piger Mixed 5 950 8 0
U 11 Piger Mixed 7 950 4 0
U 12 Piger Mixed 7 950 6 0
U 13 Piger Mixed 7 950 8 0
U 14 Piger Mixed 7 950 3 0
U10 Dr.7mands Mixed 7 950 12 0
U 15 Piger Mixed 7 950 5 0
U 8 Drenge Mixed 5 950 18 0
U 9 Drenge Mixed 5 950 16 0
U 10 Drenge Mixed 5 950 20 0
U 11 Drenge Mixed 7 950 24 0
U 12 Drenge Mixed 7 950 9 0
U 13 Drenge Mixed 11 950 12 0
U 14 Drenge Mixed 11 950 16 0
U 15 Drenge Mixed 11 950 3 0

Signetud teams

U 8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aarslev Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Morud IF 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U 10 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
DB1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Skamby Boldklub C Skamby BK Logo Skamby BK
gørlev if C Gørlev Idrætsforening
GIF C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

U 11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Gif C GIF
Havdrup 03 - piger B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI

U 12 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Båring GF B Båring Gymnastikforening Logo Båring Gymnastikforening
Skrapsakkerne B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Greve U12 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
SB U12 Piger B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Munkebo Boldklub B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 13 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Bogense Boldklub C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Greve Fodbold Hold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brenderup/Ejby B Brenderup IF Logo Brenderup IF
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Korinth u-13 C K.I.F
Havdrup 01 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Kværkeby IF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U 14 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bierne A Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
Havdrup 00 A Havdrup GI Logo Havdrup GI
Gif / Kih B Gørlev Idrætsforening

U10 Dr.7mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo BK B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dronningborg boldklub A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Christians 7'er B Ålholm If Logo Ålholm If
Havdrup 04 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kværkeby IF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Ringe Boldklub B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Greve U10-2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U 15 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hammerum IF C Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kerteminde Bk. A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 8 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov If - Orange B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
"Trænernes" drenge B Ålholm If Logo Ålholm If
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Havdrup 06-2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 06 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Vikingerne Dalum IF Logo Dalum IF
gørlev if 1 C Gørlev Idrætsforening
gørlev if B Gørlev Idrætsforening
Odense KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM A KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Bjæverskov IF - Blå B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U 9 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Kværkeby IF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Greve U9-2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve U9-1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SB U9 Drenge B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Årslev B B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev C C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
bbb C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U 10 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 1990 1 C B1990
B 1990 2 C B1990
Dronningborg boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Christians drenge B Ålholm If Logo Ålholm If
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager IF 3 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
gørlev if B Gørlev Idrætsforening
Fjordager IF 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
KB 1 B
KB 2 B

U 11 Drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bogense Fodboldklub Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Skælskør B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Gif B GIF
Gif C GIF
Tommy & Asger u/11 C Ålholm If Logo Ålholm If
Søren & Ramus u/11 C Ålholm If Logo Ålholm If
Havdrup 03 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 03 A Havdrup GI Logo Havdrup GI
DIF/EUI B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Hornsyld if A Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Egebjerg Idrætsforening B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Løgstrup B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SB U11 Drenge B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Skamby Boldklub C Skamby BK Logo Skamby BK
Kværkeby IF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
RK03 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U 12 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1990 B B 1990
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
MCK's drenge B Ålholm If Logo Ålholm If
Kerteminde Boldklub 1 B
Sanderum C C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum A A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Havdrup 02 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Kerteminde Bk. C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U 13 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bogense Fodboldklub Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
"Munkens" drenge C Ålholm If Logo Ålholm If
U 13 C Klinte Grindløse IF Logo Klinte Grindløse IF
hornsyld if B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
OB 13-2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
SB U13 Drenge B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub

U 14 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rønnede IF B Rønnede IF Logo Rønnede IF
Vejle Kammeraterne B Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
BBB U14 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Ketil & Jimmys drenge B Ålholm If Logo Ålholm If
Silkeborg IF B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Kerteminde BK A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OKS Stribet A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Gif / Kih B Gørlev Idrætsforening
Gif / Kih C Gørlev Idrætsforening
Vorbasse Boldklub A Vorbasse
OKS Blå B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U 15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - June 29 2014

Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde Stadion
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Unknown
Kerteminde Cup 2014 map

Tournament overview