Jyske Bank / LSF Stævne

Jyske Bank og Ledøje-Smørum Fodbold i Smørum afholder søndag d. 30. marts 2014, vores årlige indendørsstævne for de yngste.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange U6(2008), U7(2007), U8(2006), U9(2005), U10(2004)
Stævnet er et breddestævne uden niveauopdeling og der spilles efter SBU’s regler.

Årgang  U10, U9 spiller på 1/1 bane med slutspil - U9 med 5 på banen med målmand, U10 4 på banen uden målmand, Der må være max 7 spillere pr. hold i U9 og U10.

Øvrige årgange U8 – U7 –U6 spiller på ½ bane uden resultatnotering og slutspil, 

der spilles 4 mod 4 uden målmand.

Der må være max 6 spillere pr. hold i U8, U7 og U6


PRÆMIER:

Der uddeles medalje til alle spillerne i årgang: U6-U7-U8.
 

Præmie til vinderne samt nr. 2, 3 og 4 i årgang: U9-U10.


Kampene afvikles i Ledøje-Smørum Idrætscenters haller, Flodvej 62, 2765 Smørum.

Betaling skal ske til Jyske Bank på konto nr  5043 1334957


Tilmelding er først gældende ved betaling af deltagergebyr. Pris pr. hold: 325,00 kr.

Husk at oplyse  Klub, Årgang, samt antal hold på indbetaling.


Kontakt vedr. stævnet:  Charlotte Storm Pedersen
stormp1995@gmail.com

Sidste tilmelding: 16. marts 2014.

 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Mixed 6 325 26 4
U7 Mixed 6 325 26 1
U8 Mixed 6 325 21 1
U9 Mixed 7 325 20 0
U10 Mixed 7 325 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 20 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF A Herlev IF Logo Herlev IF
hif 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hornbæk IF1 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk IF2 C Hornbæk HIF
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B 93 Onsdagsdrengene Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
CIK C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hif 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Dragør gul Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør hvid Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
TIF 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF

U7 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 B1903 Logo B1903
Holbæk B&I 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
LSF5 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HUI Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
SIF rødderne Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF drengene Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
JIF HAKOAH C JIF HAKOAH
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Greve A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Espergærde 2 Espergærde IF Logo Espergærde IF
SB3 Stenløse BK Logo Stenløse BK
Espergærde 1 Espergærde IF Logo Espergærde IF
SB2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
HUI Blå B Hørsholm Usserød Idrætsklub

U8 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Espergærde 1 IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
VIF2006 B Veksø IF
Neymar Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Xavi Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 5 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Måløv-drengene B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Ålholm 3 C Ålholm IF
Ålholm 2 C Ålholm IF
Ålholm 1 C Ålholm IF
Mortens drenge Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Østerbro IF 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Ålholm 4 C Ålholm IF
Måløvs store drenge C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Østerbro IF U8 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Fremad Amager A Fremad Amager
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KB U9 (Blå) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 (Hvid) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
OGSÅ SPIRENE B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SPIRERNE B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Holte B FC Holte Logo FC Holte
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Veksøs gutter C Veksø IF
Grantoftens if B Grantoften if
fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hellas 05 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tøserne C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Landsby-drengene B
LSF3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum hallerne
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview