Gladsaxe Cup - Søndag 4/5

Indbydelse til udendørs fodboldstævne

Motto: Mange kampe og hurtig afvikling

VB 1968 afvikler Gladsaxe Cup den 3.-4. maj 2014 på Gladsaxe Stadion's kunstbaner for rækkerne fra U-7 til U-9 drenge opdelt i henholdsvis A og BC rækker.

Rækkerne fra U-7 til U-9 spilles som 5-mands (30x40m) 15 min. pr. kamp.  Max. 16 hold pr. række. Garanteret mindst tre kampe. A og BC rækken slås sammen ved for få tilmeldinger. Desuden kan samme hold tilmeldes både lørdag og søndag. Spilletidspunkt står i tabellen nedenfor!

Pokaler til alle spillerne på 1., 2. og 3. pladsen i hver række både lørdag og søndag.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest den 18. april 2014

Tilmeldingsgebyr (se tabellen nedenfor) indsættes på konto: 1551-11379036

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk  
Turnering: Nazam Fazal, email:
nazam-fazal@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 A 5-mands Mixed 7 410 Formiddag 4 0
U-7 BC 5-mands Mixed 7 410 Formiddag 4 0
U-8 A 5-mands Mixed 7 410 Eftermiddag 3 0
U-8 BC 5-mands Mixed 7 410 Eftermiddag 5 0
U-9 A 5-mands Mixed 7 410 Eftermiddag 5 0
U-9 BC 5-mands Mixed 7 410 Eftermiddag 12 0
U-6 A 3-mands Mixed 5 410 Søndag 0 0
U-6 BC 3-mands Mixed 5 410 Søndag 0 0
U-7 A 3-mands Mixed 5 410 Søndag 0 0
U-7 BC 3-mands Mixed 5 410 Søndag 0 0

Signetud teams

U-7 A 5-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U-7 BC 5-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Rød (øst) B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Totis drenge B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U-8 A 5-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Boldklub 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub

U-8 BC 5-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Trup 2A C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Trup 2B C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U-9 A 5-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsinge Fodbold 1 A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Greve U9-1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød A1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U-9 BC 5-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsinge Fodbold 2 B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Viby IF B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Gadstrup B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Brøndby IF U9-2 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U9-2 Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve U9-2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Veksøs gutter C Veksø IF Logo Veksø IF
Solrødderne B Solrød FC Logo Solrød FC

U-6 A 3-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-6 BC 3-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-7 A 3-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-7 BC 3-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 4 2014

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Stadion
Address
Gladsaxevej 200
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview