bo-Hus Cup 2014

Hej Alle 16.2.2014 Selvom tidsfristen endnu ikke er udløbet må vi melde udsolgt til 2014 og vi ha jo sagt at pladserne er efter først til mølle princippet. Der kan komme afbud, så skriv hvis i vil på venteliste. :-) Kære bestyrelsesmedlemmer, trænere, holdledere og forældre med mere. Det er med stor glæde at vi fremsender denne informationc for at fortælle at vi er godt igang af NFC's pinsecup: bo-Hus cup 2014 Vi tilbyder som tidligere et veltilrettelagt stævne med præmier til de 4 første hold i alle tilmeldte rækker samt T-shirt til alle deltagere, super bespisning forældrecamping og mere en 150 hold med masser af glade spillere. Prisen bliver 2.000 kr. pr. hold - og deltager gebyr 600 kr. pr. spiller/leder Indkvartering sker på skoler/sportshaller med mere i området, og dem der bor uden for rimelig gå-afstand transporteres i busser. Check ind fredag d. 6. juni og afrejse mandag d. 9. juni efter finalerunden. Bemærk at alle hold har kampe både lørdag, søndag og mandag, da der spilles placeringskampe for dem som ikke når finalerunden. Stævnet er for drenge i U12, A-række 9 mands og 7 mands B, C og D række. U11 og U10 alle 7 mands og med A, B og C række. Tilmelding sker via staevner.dk og efter først til mølle....
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 10 C Mixed 7 2000 07.06 - 09.06 2014 27 0
U 10 B Mixed 7 2000 07.06 - 09.06 2014 21 0
U 10 A Mixed 7 2000 07.06 - 09.06 2014 12 0
U 11 A Mixed 7 2000 07.06 - 09.06.2014 12 0
U 11 B Mixed 7 2000 07.06. - 09.06 2014 13 0
U 11 C Mixed 7 2000 07.06 - 09.06.2014 27 0
U 12 A Mixed 9 2000 07.06 - 09-06 2014 21 0
U 12 B Mixed 7 2000 07.06 - 09.06 2014 12 0
U 12 C Mixed 7 2000 07.06 - 09.06 2014 17 0
U 12 D Mixed 7 2000 07.06 - 09.06 2014 13 0

Signetud teams

U 10 C 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 07.06 - 09.06 2014

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 Blå C FA 2000 Logo FA 2000
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
AIK 65 Strøby 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
IFK Hässleholm C IFK Hässleholm
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Glostrup FK 2 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Glostrup FK 1 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Helsinge Fodbold C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Viby IF 2 C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Rosenhøj BK C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Virum Sorgenfri 1 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Virum Sorgenfri 2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Marstal IF C Marstal IF Logo Marstal IF
Brede IF C Brede IF Logo Brede IF
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC 2 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Sakskøbing C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U 10 B 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 07.06 - 09.06 2014

Teamname LVL Logo Club
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FA 2000 sort B FA 2000 Logo FA 2000
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Farum BK vest 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nivå-Kokkedal B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Viby IF 1 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Hvidovre IF. U 10 B B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HB1 B Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Stenløse BK 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK 2 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Brede IF B Brede IF Logo Brede IF
Helsinge Fodbold B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
aik 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U 10 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 07.06 - 09.06 2014

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Farum BK vest 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Helsinge Fodbold A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Virum Sorgenfri A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC 1 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U 11 A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 07.06 - 09.06.2014

Teamname LVL Logo Club
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Humlebæk BK A Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Tarup - Pårup A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Virum Sorgenfri A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vordingborg IF A Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U 11 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 07.06. - 09.06 2014

Teamname LVL Logo Club
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Nivå-Kokkedal B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Virum Sorgenfri B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
SB 50 B SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Brede IF B Brede IF Logo Brede IF

U 11 C 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 07.06 - 09.06.2014

Teamname LVL Logo Club
HUI C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B.93 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Stenløse BK 1 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK 2 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
B. 93 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Humlebæk BK C Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Tarup - Pårup 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tarup - Pårup 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FC Jonstrup C FC Jonstrup Logo FC Jonstrup
Borup IF C Borup IF Logo Borup IF
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Nivå-Kokkedal 1 C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Virum Sorgenfri C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Helsinge Fodbold C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Fremad Amager C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
NFC 1 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Stubbekøbing C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U 12 A 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 07.06 - 09-06 2014

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen A Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Karise A Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
AIK 65 Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Virum Sorgenfri A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Helsinge Fodbold A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
HVB A A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Farum Elite A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U 12 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 07.06 - 09.06 2014

Teamname LVL Logo Club
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Stenløse BK B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Humlebæk BK B Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Borup IF B Borup IF Logo Borup IF
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HVB B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U 12 C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 07.06 - 09.06 2014

Teamname LVL Logo Club
Tikøb if C Tikøb IF Logo Tikøb IF
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Glostrup FK 1 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Virum Sorgenfri C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Viby IF C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Humlebæk BK C Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Rosenhøj BK C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Helsinge Fodbold C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Nivå Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U 12 D 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 07.06 - 09.06 2014

Teamname LVL Logo Club
Væggerløse BK Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Marstal IF Marstal IF Logo Marstal IF
AIK 65 Strøby Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Borup IF Borup IF Logo Borup IF
Nivå-Kokkedal Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Farum BK øst Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Faum BK vest Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lyngby BK Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Rishøj BK Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - June 9 2014

Organisation
No Club
Place
NFC Syd's baner ( tidl. B.1921)
Address
Østre Alle 123
Postalcode
4800
City
Nykøbing Falster
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview