Strøby Cup 2014 udendørs

AIK65 Strøby inviterer i år til udendørs Strøby Cup inden opstart af turneringen. Dette foregår i weekenden den 5. og 6. april 2014 ved Strøby Idrætscenter.

Der vil blive spillet i følgende rækker:

9-mands hold (max. 12 spillere): U12 drenge Årg. 2002, Række 1/2 eller 3/4


7-mands hold (max. 10 spillere): U12 piger Årg. 2002, Fællesrække, U11 piger Årg.2003 Fællesrække, U11 drenge Årg. 2003 Række 1/2 eller 3/4, U10 drenge Årg. 2004 Række 1/2 eller 3/4, U9 drenge Årg. 2005 Række 1/2 eller 3/4


5-mands hold (max. 8 spillere): U10 piger Årg. 2004 Fællesrække, U9 piger Årg. 2005 / 2006 Fællesrække, U8 drenge Årg.2006 Række 1/2 eller 3/4

Vi forventer at alle rækker bliver delt i to puljer og der vil være finalespil i de fleste rækker.


Pris: Holdgebyr for 9 mandshold er kr. 500,- Holdgebyr for 7 mandshold er kr. 400,- Holdgebyr for 5 mandshold er kr. 300,-


Vi forventer at alle spiller 4 eller 5 kampe. "Hjemmehold" stiller med dommer i deres kampe. AIK65 stiller med dommer i 9 mands.


Der vil være medaljer til alle i U8 og U9 samt klubpokal til nr. 1, 2 og 3 i alle årgange.

Der vil være mulighed for at købe diverse mad og drikke.


Tilmelding skal ske senest d. 22. marts 2014. Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 4424 konto nr. 4865705301. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).


Såfremt banerne ikke er klar grundet vejrmæssige forhold, vil stævnet blive aflyst og gebyrerne vil blive refunderet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Mixed 12 500 Søndag 20 0
U12 Mixed 12 500 Søndag 9 0
U11 Mixed 10 400 Lørdag 3 0
U11 Mixed 10 400 Lørdag 4 0
U12 Mixed 10 400 Søndag 3 0
U11 Mixed 10 400 Søndag 7 0
U10 Mixed 10 400 Lørdag 10 0
U8/9 Mixed 8 300 Søndag 4 0
U8 Mixed 8 300 Søndag 8 0
U8 Mixed 8 300 Søndag 5 0
U10 Mixed 10 400 Lørdag 3 0
U9 Mixed 10 400 Lørdag 14 0
U9 Mixed 10 400 Lørdag 9 0
U10 Mixed 8 300 Søndag 6 0

Signetud teams

U12 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
ØFC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lynge broby IF A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Aik 65 gul Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Listorps IF B Listorps IF
BK frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Vallensbæk IF - 2 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved 2 A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Ølstykke FC 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bk Frem 3 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
RØDVIG C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
aik 65 sort Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vallensbæk IF 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AB 02 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Bk Frem 2 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Herfølge 3 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Rishøj BK C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
03´erne C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Herfølge 03-3 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
TGB C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fredensborg tøserne u11 B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Borup Pigerne Borup IF Logo Borup IF
Viby IF C Viby IF Logo Viby IF
Lynge Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
04-1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HFC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AIK65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U8/9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
aik 65 sort Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Boldklubben Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Rishøj Hvid Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Brøndby Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub stribet C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Aik 65 gul Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Rishøj Blå Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AIK65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve U9-1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rishøj 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Borup 1 A Borup IF Logo Borup IF
Tgb all-stars B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Køge Boldklub - U9 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 06 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Tune 1 B Tune IF Logo Tune IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Solrød A2'ere B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød A1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Ejby B Ejby IF Logo Ejby IF

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Rishøj 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Borup 2 C Borup IF Logo Borup IF
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
B73 hold 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fredensborg tøserne C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - April 6 2014

Organisation
Strøby AIK 65
Place
Strøby Idrætscenter
Address
Lendrumvej 3
Postalcode
4671
City
Strøby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview