Jutlander Bank Cup 2014

Jutlander Bank Cup 2014

Så er det 16. gang, IK Rosendal har fornøjelsen at indbyde jeres
ungdoms- og seniorspillere til indendørsstævne i Rosendalhallen.
Igen i år spilles der i to haller.
Afviklingsform
I stævnet vil vi gerne, at der skal være plads til alle, og at der bliver flest mulige
jævnbyrdige kampe. Derfor forventer vi i år at afvikle 2 rækker á 9 hold fra U9 til
U 14 drenge. Holdene inddeles i Premier League (a +b) og Superliga (b+c).
Vi har stadig A-, B- og C-slutspil i alle årgange med mere end 8 tilmeldte hold.
Det giver flere kampe og placeringschancer. Der er ikke A, B, C-slutspil i U15-U17.
I 3-mands turneringerne spilles der uden, at vi registrerer resultaterne, og uden slutspil.
Der spilles efter DBUs regler for indefodbold.
Præmier
• fra U6 til og med U11. Præmier til alle.
• U12-U14 er der præmier til nr. 1 og 2 i a, b og c rækken.
• U15 - U19 er der pengepræmier til de tre bedst placerede hold.
I seniorrækkerne er der pengepræmier til de to bedst placerede hold samt præmie til 3. pladsen

Tilmelding

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag 8 november 1 0
U6 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag 8 november 4 0
U7 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag 8 november 21 0
U8 (5mands) Mixed 7 350 Lørdag 8 november 20 0
U9 PL Mixed 7 350 Lørdag 8 november 13 0
U10 PL Mixed 7 350 Søndag 9 november 10 0
U11 PL Mixed 7 350 Søndag 9 november 0 0
U12 PL Mixed 7 350 Søndag 9 november 18 0
U13 PL Mixed 7 350 Søndag 16 november 3 0
U14 PL Mixed 7 350 Søndag 16 november 0 0
U15d Mixed 7 450 Søndag 16 november 16 1
U17d Mixed 7 450 Fredag 14 november 14 0
U19d Mixed 7 450 Lørdag 15 november 1 0
U8 (3 bold) Mixed 5 225 0 0
U9pige Mixed 7 350 0 0
U10pige Mixed 7 350 Lørdag 15 november 4 0
U11pige Mixed 7 350 Lørdag 15 november 2 0
U12pige Mixed 7 350 Lørdag 15 november 4 0
U17pige Mixed 7 450 Fredag 14 november 11 0
Senior Herre Mixed 7 450 Lørdag 15 november 20 0
Oldboys Mixed 7 450 0 0
Senior Dame Mixed 7 450 Lørdag 15 november 4 0
U10 SL Mixed 7 350 Søndag 9 november 9 0
U14 SL Mixed 7 350 Søndag 16 november 10 1
U9 SL Mixed 7 350 Lørdag 8 november 7 0
U11 SL Mixed 7 350 Søndag 9 november 9 0
U12 SL Mixed 7 350 Søndag 9 november 9 0
U13 SL Mixed 7 350 Søndag 16 november 2 0
U13pige Mixed 7 350 Lørdag 15 november 6 0
U15pige Mixed 7 450 Fredag 7 november 1 0
U16d Mixed 7 450 Fredag 7 november 9 0

Signetud teams

U8 (3 bold) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8 november

Teamname LVL Logo Club

U6 (3 bold) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8 november

Teamname LVL Logo Club

U7 (3 bold) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8 november

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 3 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
VH08 piger Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Hobro ik 1 C Hobro IK Logo Hobro IK
Ik Rosendal1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ik Rosendal2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skørping IF Frem Piger 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Hobro ik 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping IF Frem Piger 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U8 (5mands) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8 november

Teamname LVL Logo Club
VHG Piraterne 2 A Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Støvring 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
ulstrup B Ulstrup IF Logo Ulstrup IF
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
LKB-Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U9 PL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8 november

Teamname LVL Logo Club
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Nibe BK Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Frem Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
RIF1 A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U10 PL 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9 november

Teamname LVL Logo Club
HB 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Overlund Overlund GF Logo Overlund GF
IK Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skørping IF Frem IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U11 PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9 november

Teamname LVL Logo Club

U12 PL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9 november

Teamname LVL Logo Club
Team Plus El A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Stautrup IF C Stautrup IF Logo Stautrup IF
Hornbæk Sportsforening A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
BK02 A BK02
united A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Sportigan - Hadsund A Sportigan - Hadsund
RIF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
VFF Viborg FF Logo Viborg FF

U13 PL 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16 november

Teamname LVL Logo Club
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Assens IF B Assens IF Logo Assens IF
JDL A

U14 PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16 november

Teamname LVL Logo Club

U15d 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16 november

Teamname LVL Logo Club
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
IK Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Nørager Vandrehjem A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Hobitterne A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sallingsund B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC

U17d 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 14 november

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 2 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Arden/Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Mariager Efterskole 4 B Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 3 B Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 2 A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Aalborg Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Team Intego A Hobro IK Logo Hobro IK
Arden/Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Mariager Efterskole 1 A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Alkoholdet A Team Hanherred
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
FC Gutterne C FC Gutterne

U19d 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15 november

Teamname LVL Logo Club

U8 (3 bold) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15 november

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
De seje piger B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U11pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15 november

Teamname LVL Logo Club
Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
VH08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U12pige 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15 november

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U17pige 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 14 november

Teamname LVL Logo Club
Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Mariager Efterskole 2 Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 1 B Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Team KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Team Sønderager C Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Aars ik B Aars IK Logo Aars IK
Mariager Efterskole 3 Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Illuminati B

Senior Herre 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15 november

Teamname LVL Logo Club
FøniX C
Burma-banden C
Agrotek C Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Team DS B Hobro IK Logo Hobro IK
Cafe Vesterå B
IF Århus B
Team Frisdal Køreskole
Valle IF C Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Allstars (U19)
Asiatens flaskesamlere (U19) Ungnorddjurs
Prügelknabe A
IK Rosendal (U19) C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
FIFA FC B Nørager
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

Oldboys 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior Dame 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15 november

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Pioneren A Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Hammel tøserne

U10 SL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9 november

Teamname LVL Logo Club
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
sif 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
sif 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hobro IK 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Overlund Overlund GF Logo Overlund GF
IK Rosendal 4 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
HB 3 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Skørping IF Frem IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U14 SL 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16 november

Teamname LVL Logo Club
EMR A
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SUB 88 (1) SUB 88 Logo SUB 88
SUB 88 (2) SUB 88 Logo SUB 88
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
Rosendal 4 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U9 SL 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8 november

Teamname LVL Logo Club
VHG Piraterne 1 A Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 4 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Klejtrup klejtrup
Frem Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
RIF2 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U11 SL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9 november

Teamname LVL Logo Club
Skovsgaard Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Brovst Brovst IF Logo Brovst IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
ASV/Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV/Hadsund Boldklub 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
O.i.F B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hornbæk Sportsforening A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U12 SL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9 november

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Rosendal Girls IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Langå ik 1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Klejtrup Boldklub B Klejtrup Boldklub
Langå ik 2 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
VFF Viborg FF Logo Viborg FF

U13 SL 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16 november

Teamname LVL Logo Club
Kb 81 B KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U13pige 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15 november

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
LKB-Gistrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB-Gistrup C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U15pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 7 november

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U16d 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 7 november

Teamname LVL Logo Club
Partner Biler 1 A SUB 88 Logo SUB 88
Partner Biler 2 SUB 88 Logo SUB 88
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Boblerne A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
IK Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Valsgård Beast Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Sallingsund B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - November 16 2014

Organisation
IK Rosendal Fodbold
Place
Rosendal Idrætsforum
Address
Døstrupvej 23 Hørby
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Jutlander Bank Cup 2014 map

Tournament overview