VB Drenge Cup 2014

VB DRENGE CUP 2014

 

Søndag den 29. juni 2014
VB Parken
Hellumvej 9
7100 Vejle

 

Vejle Boldklubs Mikroakademi (VBM) inviterer til et endags drenge-breddestævne for rækkerne U8-U12, med fokus på gode fodboldkampe, masser af samvær og en god afslutning på sæsonen 2013/2014.


VB Drenge Cup 2014 afvikles ud fra følgende koncept:

  • I samtlige rækker går alle hold videre til A-/B-slutspil.
  • Hvert hold garanteres min. 3 kampe.
  • Medaljer til samtlige spillere i U8 og U9 rækkerne.
  • Personlige præmier til vinderne af alle A-/B-slutspil.
  • T-shirts som erindringsgave til alle spillere (str. 8-10 år, 10-12 år og 12-14 år). Klik her for registrering af størrelser på t-shirts
  • Mulighed for bestilling af frokostpakker (sportsbolle, frugt og vand) 40,-/stk. Klik her for bestilling af frokostpakker

 

Tilmeldingsfrist:
Lørdag den 14. juni 2014

 

Betalingsfrist (holdgebyr og frokostpakker):
Mandag den 16. juni 2014
til kontonummer:
Reg.nr.: 9402 kontonr.: 4800094003 (husk angivelse af række og holdnavn)

  

Program:

Offentliggøres en uge før stævnet 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U08 (5-mands) Mixed 8 400,- Søndag 21 0
U09 (5-mands) Mixed 8 400,- Søndag 17 0
U10 (7-mands) Mixed 10 500,- Søndag 12 0
U11 (7-mands) Mixed 10 500,- Søndag 14 0
U12 (7-mands) Mixed 10 500,- Søndag 9 0

Signetud teams

U08 (5-mands) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hatting/Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ubberud IF 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
KIF A Kolding IF Logo Kolding IF
Krisajs Knægte B Give Fremad Logo Give Fremad
Ammitsbøl 1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 2 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Young Boys Børkop A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Vinding SF III C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF II B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF I A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ubberud IF 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vejle FC B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club

U09 (5-mands) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Ikast KFUM 1 B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 2 B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
IF Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
SGI 1 A Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
EFB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U10 (7-mands) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
AC Horsens B AC Horsens Logo AC Horsens
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Måbjerg IF A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
SIK B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U11 (7-mands) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fredericia FF 1 A Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia FF 2 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
EfB A A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB B B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Egtved IF B Egtved IF Logo Egtved IF
Vejle Boldklub 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
TGI B Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
Middelfart G & BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
jelling fs A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U12 (7-mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ammitsbøl/Egtved Egtved IF Logo Egtved IF
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Bække sf B Bække Sportsforening Logo Bække Sportsforening
Firehøje IF B Firehøjes IF Logo Firehøjes IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 29 2014

Organisation
Vejle Boldklub
Place
VB Parken
Address
Hellumvej 9
Postalcode
7100
City
Vejle
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview