Taastrup FC - Sommercup 2014

Taastrup FC Sommercup 2014

9. og 10. august
 

Taastrup FC arrangerer igen i 2014 vores traditionelle sommerstævne / opstartsstævne for U6 til U13 - drenge og piger og denne gang med 8-mandsfodbold, som erstatter 7 og 9 mandsfodbold.
På vort hyggelige anlæg på Nyhøj vil der være opsat forskellige madboder samt tombola og som noget nyt en Fodbold Fun Park


I 3- og 5-mandsrækkerne er der ikke slutspil – alle får medalje.
Kampene kan være døm-selv-kampe

I 8-mands går alle hold i puljen videre til  slutspil. 1 og 2 til A-slutspil, 3, 4 og 5 til B-slutspil. Der er personlige præmier til nr. 1, 2  i begge slutspil.

Alle rækker er som udgangspunkt åbne rækker.
Afhængig af antal tilmeldte hold, vil vi lave niveau-opdeling indenfor årgangene.
Oplys derfor ønsket niveau ved tilmelding
Bemærk – nye rækkebetegnelser efter sommerferien -
Tilmeldingsrækker 2014-2015


3-mands - 2 x 6 min. - max. 5 spillere pr. hold – tilmeldingsgebyr 250,-
5-mands - 2 x 7 min. - max. 8 spillere pr. hold – tilmeldingsgebyr 400,-
8-mands - 2 x 10 min. - max. 11 spillere pr. hold – tilmeldingsgebyr 550,-

Spilletid er inklusiv sidebytte.

Mulighed for overnatning
I vil blive indlogeret på Borgerskolen, hvor alt bespisning også finder sted.
Skolen ligger ca. 500 m. fra fodboldanlægget

Forplejning
Ved ankomst fredag og afrejse lørdag er følgende måltider inkluderet i prisen
(Aftensmad fredag, morgenmad og frokost lørdag)

Ved ankomst lørdag og afrejse søndag er følgende måltider inkluderet i prisen
(Aftensmad lørdag, morgenmad og frokost søndag)

Prisen for dette er 300 kroner pr. deltager pr. overnatning. 

Ved skoleindkvartering opkræves der et depositum på 750,00 kroner. Disse returneres ved afrejse såfremt lokalerne afleveres i samme stand som ved modtagelse.
 


Der vil hele weekenden være opstillet en Fodbold Fun Park på vores anlæg som gratis kan benyttes mellem kampene og efter I er færdige med at spille.


Deltagergebyr indbetales samtidig med tilmelding til Nordea på Regnr: 2275 kontonr 6269632761 - senest den 30. juni.
Invitation
Yderligere oplysninger på E-mail: Info.Sommer2014@TaastrupFC.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
3.U6 drenge (09) Mixed 5 250 6 0
3.U7 drenge (08) Mixed 5 250 16 0
3.U8 drenge (07) Mixed 5 250 1 0
5.U8 drenge (07) Mixed 8 400 17 0
5.U9 drenge (06) Mixed 8 400 13 0
5.U10 drenge (05) Mixed 8 400 14 0
5.U11 drenge (04) Mixed 8 400 0 0
8.U11 drenge (04) Mixed 11 550 7 0
8.U12 drenge (03) Mixed 11 550 21 0
8.U13 drenge (02) Mixed 11 550 9 0
3.U7 piger (08-09) Mixed 5 250 1 0
3.U9 piger (06-07) Mixed 5 250 0 0
5.U9 piger (06-07) Mixed 8 400 1 0
5.U10 piger (05) Mixed 8 400 7 0
5.U11 piger (04) Mixed 8 400 2 0
8.U11 piger (04) Mixed 11 550 1 0
8.U12 piger (03) Mixed 11 550 3 0
8.U13 piger (02) Mixed 11 550 2 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

3.U6 drenge (09) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

3.U7 drenge (08) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Ørestad IF A Ørestad IF
AB Tårnby 2 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Greve 2008-B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
VI 39 B2 C VI 39
VI 39 B1 C VI 39
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Grønt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
TFC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

3.U8 drenge (07) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

5.U8 drenge (07) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Espergærde IF 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Albertslund IF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Albertslund IF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Køge 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HUI Gul Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Espergærde IF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HUI Hvid Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

5.U9 drenge (06) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sgif B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
RB 1906 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vallensbæk Trup 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hellas-1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Næstved drengene B Næstved IF Logo Næstved IF
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

5.U10 drenge (05) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
bs72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Baltzer El B B1903 Logo B1903
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
KB (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk 1 A Vi 39
Vallensbæk 2 B Vi 39
Vallensbæk 3 B Vi 39
Vallensbæk 4 C Vi 39

5.U11 drenge (04) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

8.U11 drenge (04) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
TFC3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC

8.U12 drenge (03) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kirke Værløse B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Svogerslev BK 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev BK 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
AB Tårnby A1 - Orange A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
TFC Limegrøn B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC sort B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hvidovre IF U12A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

8.U13 drenge (02) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Listorps IF B Listorps IF
Sundby BK U13 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Karlslunde A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
De Grønne fra Rødovre B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

3.U7 piger (08-09) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

3.U9 piger (06-07) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

5.U9 piger (06-07) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

5.U10 piger (05) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Taastrup FC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

5.U11 piger (04) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

8.U11 piger (04) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

8.U12 piger (03) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FHI Pigerne B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FFB U12 Piger A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

8.U13 piger (02) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFB U13 Piger A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Taastrup FC
Place
Nyhøj Idrætsanlæg
Address
Sydskellet 1
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview