McDonald´s cup 2014

RB 1906 afholder Kristi Himmelfartsstævne 29.05

Vi har i år valgt ikke at have 3-mands stævne, da DBU Sjælland samme dag afholder Jyske 3-bold

stævne i Gundsølille.

DBU har efter sommeren valgt, at indføre 8 - mands fodbold som erstatning for både 7 - & 9 - mands,

så vi afholder en prøveturnering for u - 11 piger, &  u -10, u -11 & u - 12 drenge.

I u - 8 & u - 9 spilles der  5 - mands.

Tilmelding er først gældende, når deltagergebyret er indbetalt på vor konto i Spar Nord

9309  -  4574713329.

Der er præmier til alle spillere, og min. 3 kampe á 20 min. til hvert hold. Alle 8 - mands kampe afvikles

på kunstgræsbaner.

RB 1906 ser frem til at modtage jer -  Vel mødt!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
u -9 piger Mixed 8 375 2 0
u -9 piger Mixed 8 375 4 0
u -11 piger Mixed 11 500 0 0
u -11 piger Mixed 11 500 1 0
u -8 drenge Mixed 8 375 1 0
u -8 drenge Mixed 8 375 4 0
u -9 drenge Mixed 8 375 4 0
u -9 drenge Mixed 8 375 10 0
u -10 drenge Mixed 11 500 1 0
u -10 drenge Mixed 11 500 2 0
u -11 drenge Mixed 11 500 0 0
u - 11 drenge Mixed 11 500 2 0
u -12 drenge Mixed 11 500 2 0
u -12 drenge Mixed 11 500 7 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

u -9 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

u -9 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fk05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

u -11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u -11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

u -8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u -8 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB 1906, 3 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906, 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906, 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
studstrup B studtrup

u -9 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

u -9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM "BLÅ" B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 B2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HVB 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Viby 1 B Videbæk Idrætsforening
Viby 2 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

u -10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

u -10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB U10 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC

u -11 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u - 11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

u -12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Ølstykke FC 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

u -12 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev BK B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HIK BLÅ B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ølstykke FC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
RB 1906 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK HVID B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Roskilde BK af 1906
Place
RB´s baner
Address
Rådmandshaven - Roskilde Idrætspark
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview