Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger

Dalum Pige Cup 2014

Sidste år var der 50 deltagende hold på 4 årgange

I år udvider vi til i alt 9 årgange og op til 124 mulige hold

  • Vi tilbyder masser af spilletid
  • Succesoplevelser til alle
  • Medaljer til alle
  • Personlige præmier til vindere i slutspil runden
  • Jævnbyrdige kampe på flere niveauer inden for samme årgang

Årgange       spille dag    hold str.      Antal spillere

  • U8                1. Juni                       5:5                             8
  • U9                1. Juni                       5:5                             8
  • U10            31. Maj                        8:8                           11
  • U11            31. Maj                        8:8                           11
  • U12            31. Maj                        8:8                           11
  • U13              1. Juni                       8:8                           11
  • U14              7. Juni                       8:8                           11
  • U15              7. Juni                     11:11                        14
  • U15              8. Juni                       8:8                           11
  • U16              8. Juni                     11:11                        14

Stævneform:

  • Indledende runde: Der spilles i puljer af 3-4 hold, alt efter antal tilmeldte hold.
  • Slut runde: Niveauopdelt ud fra resultater i indledende runde, her møder man jævnbyrdige hold.

Tilmelding:

  • Senest søndag d. 11. maj 2014
  • Tilmelding via www.staevner.dk
  • Eller på: dalumpigefodbold@gmail.com.
  • Husk at anføre, klub, årgang og niveau A, B el. C.
  • Der gøres en stor indsats for at tiltrække hold fra både Fyn, Jylland og Sjælland, så man får mulighed for at møde nye hold.

Pris & Betaling:

  • 5:5 500,- kr. Max 8 spillere pr hold
  • 8:8 700,- kr. Max 11 spillere pr hold
  • 11:11 900,- kr. Max 14 spillere pr hold
  • Indbetales i forbindelse med med tilmeldings fristen (11. maj) på:
  • Reg. nr.: 2374 konto nr.: 811 000 3200
  • Husk at anføre klubnavn, årgang og niveau (A,B el. C)

Yderligere info:

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 piger 5:5 Mixed 8 500 Søndag d. 1. juni 8 0
U9 piger 5:5 Mixed 8 500 Søndag d. 1. juni 10 0
U10 piger 5:5 Mixed 8 500 Lørdag d. 31. maj 14 0
U11 piger 8:8 Mixed 11 700 Lørdag d. 31. maj 14 0
U12 piger 8:8 Mixed 11 700 Lørdag d. 31. maj 11 0
U13 piger 8:8 Mixed 11 700 Søndag d. 1. juni 15 0
U14 piger 8:8 Mixed 11 700 Lørdag d. 7. juni 2 0
U15 piger 11:11 Mixed 14 900 Lørdag d. 7. juni 2 0
U15 piger 8:8 Mixed 11 700 Søndag d. 8. juni 4 0
U16 piger 11:11 Mixed 14 900 Søndag d. 8. juni 0 0

Signetud teams

U8 piger 5:5 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1. juni

Teamname LVL Logo Club
De Grønne C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Stribs seje Tøser B Strib IF Logo Strib IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Vindinge BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK

U9 piger 5:5 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1. juni

Teamname LVL Logo Club
Vamrup U9 piger C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Blue girls B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Fortuna Svendborg C Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg

U10 piger 5:5 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 31. maj

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Horsens C A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens H B FC Horsens Logo FC Horsens
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Moud tøserne A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud tøserne C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U11 piger 8:8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 31. maj

Teamname LVL Logo Club
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Årslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Østbirk If C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
faaborg pigerne C Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
De Orange Stjerner C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
KB2004 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF

U12 piger 8:8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 31. maj

Teamname LVL Logo Club
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
De blå piger C Agerskov
Asnæs BK. C Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Asnæs BK C Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Ikast KFUM A Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dream Team B Billund IF Logo Billund IF
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hammel C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
BKF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U13 piger 8:8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1. juni

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Thurø B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dinoslegeland A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
FA København A B93-HIK-SKJOLD
Aab`s Tøzzer B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
ST 70 Tøserne C ST 70 Trige
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
TSIF Dynamite C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Marienlyst United A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst

U14 piger 8:8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 7. juni

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 11:11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 7. juni

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 8:8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8. juni

Teamname LVL Logo Club

U16 piger 11:11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8. juni

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 31 - June 8 2014

Organisation
Dalum IF
Place
Dalum IF
Address
Dalumvej 95D & Dalumgårds Alle 40
Postalcode
5250
City
Odense SV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview