Brolagt Pinsecup 2014

Brolagt Pinsecup 2014

Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening har hermed fornøjelsenat inviterer jer til 9. udgave af vores udendørsstævne Brolagt Pinsecup

Der spilles i følgende rækker på følgende dage:

 

5-Mands

 

U6 Drenge/piger(årg2008)        spilledag:  Lørdag den 7. Juni 2014( 2 ledige pladser)

U7 Drenge/piger(årg2007)        spilledag:  Søndag den 8. Juni 2014 fyldt

U8 Drenge(årg2006)                  spilledag:  Søndag den 8. Juni 2014 fyldt

U9 Piger(årg2004/05)              spilledag:  Lørdag den 7. Juni 2014 fyldt

(Alle 5 mands rækkerne er færdigspillet på ca 4 timer)

7-Mands

U8 Drenge(årg2006)                spilledag:  Søndag den 9. Juni 2014 en ledig plads

U9 Drenge(årg2005)                spilledag:  Lørdag den 7. Juni 2014 2 ledige pladser

U10 Drenge(årg2004)              spilledag: Søndag den 8. Juni 2014fyldt op

U11 Drenge(årg2005)              spilledag: Lørdag den 7. Juni 2014 1 ledig plads

U10 Piger(årg2004/05)            spilledag: Søndag den 8. Juni 2014 fyldt

U12 Piger(årg 2002/03)           spilledag: Søndag den 8. Juni 2014 fyldt

 

Dame Senior  Spilledag Lørdag den 7, Juni 2014

9-Mands

U12 Drenge(årg2002)              spilledag: Lørdag den 7. Juni 2014 fyldt

U13 Drenge(årg2001)              spilledag: Søndag den 8. Juni 2014fyldt

U14 Piger(årg2000/01)            spilledag: Lørdag den 7. Juni 2014

 

Holdgebyr:                                                 Max antal spillere:                             spilletid:

5-Mands 350 kr                                                   8 spillere                                       2x10 min

7-Mands 425 kr                                                10 spillere                                        2x13 min

9-Mands 475 kr                                                12 spillere                                        2x13 mi

 

Holdgebyret indsættes på konto. Regnr:2301  Kontonr:0757995581(husk årgang og klubnavn). Husk du ikke er tilmeldt før vi har regosteret din betaling.

Tilmelding på staevner.dk eller på mail: tajtj@mail123.dk senest 18. Maj 2014

Vi garanterer minimum 4 kampe pr hold

 Præmier:

i U6 U7 og U8 er der pokaler/Statuetter til alle deltagere uanset pladsering. I alle øvrige rækker er der pokal/statuetter til alle spillere der kommer på 1-2 eller 3 pladsen

Dame senior er der hemmelig præmie til nr 1 og 2

 

Husk at rækkerne bliver færdigspillet samme dag.....så i ikke skal bruge mere en en dag på fodboldbanerne i pinsen

 

Sidste år deltog flere end 130 hold

 

Vel mødt

DFUS(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening)

Formand Thomas Werk (tlf 25268903)

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5(årg2009) 5-Mands Mixed 8 350,- Lørdag den 7. Juni 2014 2 0
U6(årg2008) 5-Mands Mixed 8 350,- Lørdag den 7. Juni 2014 11 0
U7(årg2007) 5-Mands Mixed 8 350,- Søndag den 8. Juni 2014 29 0
U8 Dr.(årg06) 5-Mand Mixed 8 350,- Søndag den 8. Juni 2014 11 0
U8 Pige(årg06) 5-Man Mixed 8 350,- Mandag den 9. Juni 2014 1 0
U9 P(årg05) 5-ma Mixed 8 350,- Lørdag den 7. Juni 2014 5 0
U8 Dr.(årg06)7-mands Mixed 10 425,- Søndag den 8. Juni 2014 4 0
U9 Dr.(årg05)7-mands Mixed 10 425,- Lørdag den 7. Juni 2014 8 0
U10 Dr.(årg04)7-Mand Mixed 10 425,- Søndag den 8. Juni 2014 8 0
U11 Dr.(årg03)7-mand Mixed 10 425,- Lørdag den 7. Juni 2014 10 0
U10 Pig(årg04)7-mand Mixed 10 425,- Søndag den 8. Juni 2014 2 0
U12 P(årg02/03)7-man Mixed 10 425,- Søndag den 8. Juni 2014 2 0
fejl Mixed 0 0 0 0 0
U12 Dr(årg02)9-Mand Mixed 12 475,- Lørdag den 7. Juni 2014 5 0
U13 Dr(årg01)9-Mand Mixed 12 475,- Søndag den 8. Juni 2014 9 0
U14Pi(årg00/01)9-Ma Mixed 12 475,- Lørdag den 7. Juni 2014 2 0
fejl Mixed 0 0 0 0 0
U14 Dr(årg00)7-mand Mixed 10 425,- Lørdag den 7. Juni 2014 1 0
U15/16Dr(99/98)11.Ma Mixed 1 0
Dame Senior Mixed 10 500 Lørdag den 7. Juni 2014 0 0

Signetud teams

U5(årg2009) 5-Mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
DIF Rødderne C Dianalund IF Logo Dianalund IF

U6(årg2008) 5-Mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
FC storebælt B FC Storebælt Logo FC Storebælt
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Høng B Høng GF Logo Høng GF
Svebølle b&i 1 C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Svebølle B&I 2 C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Vipperød BK C Vipperød BK Logo Vipperød BK
Ruds Vedby IF B Ruds Vedby IF Logo Ruds Vedby IF

U7(årg2007) 5-Mands 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kværkeby IF B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Holmegaard Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Ringsted 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 3 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Kirke Helsinge IF 1 C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Kirke Helsinge IF 2 C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Toveparken B Toveparken
Næstved IF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Niløse IF B Niløse IF
Dianalund Drengene 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Haslev 11 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Herfølge 1 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Svallerup Bjerge IF C Svallerup Bjerge IF
Ølstykke fc B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Dianalund drengene B dianalund
Hvidebæk IF C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Haslev 10 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Høng B Høng GF Logo Høng GF
Lynge Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U8 Dr.(årg06) 5-Mand 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Stenlille iF C Stenlille IF Logo Stenlille IF
DIF Hårde Banditter C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Gørlev IF C Gørlev Idrætsforening
Lynge Broby if B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
DIF Hårde Amigos C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre

U8 Pige(årg06) 5-Man 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag den 9. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
guldpigerne C Dianalund IF Logo Dianalund IF

U9 P(årg05) 5-ma 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
DIFs Guldpiger B Dianalund IF Logo Dianalund IF
u 7 pigerne Dianalund IF Logo Dianalund IF
Tømmerup B Tømmerup Gymnastikog Ungdomsforening Logo Tømmerup Gymnastikog Ungdomsforening
svinninge piger Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Slagelse B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U8 Dr.(årg06)7-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
SBI Slagelse A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Lynge Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
DIF Hårde Titaner C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Høng GF A Høng GF Logo Høng GF

U9 Dr.(årg05)7-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Høng 1 B Høng GF Logo Høng GF
Høng 2 C Høng GF Logo Høng GF
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hvidebæk C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10 Dr.(årg04)7-Mand 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Gislinge BK A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Ugerløse IF C Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
sorø freja if C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Slagelse b73 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hvalsø IF B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Slagelse bi Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U11 Dr.(årg03)7-mand 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Tårnborg IF C Tårnborg IF Logo Tårnborg IF
Lynge broby if C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
fc storebælt 2 FC Storebælt Logo FC Storebælt
FC Storebælt 1 FC Storebælt Logo FC Storebælt
Dianalund IF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Gislinge BK B Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub

U10 Pig(årg04)7-mand 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
De små Snorkepiger C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Asnæs BK Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub

U12 P(årg02/03)7-man 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Snorkepigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF

fejl 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0

Teamname LVL Logo Club

U12 Dr(årg02)9-Mand 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Jyderup BK B Jyderup BK
Kr. Helsinge 2 Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Kr helsinge 1 Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
slesvig B slesvig

U13 Dr(årg01)9-Mand 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
IF62 C Dalmose IF62
Gislinge U12 B Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Humlebæk B Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
slagelse b73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U14Pi(årg00/01)9-Ma 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Løve/høng B Høng GF Logo Høng GF
DIF`s seje piger B Dianalund IF Logo Dianalund IF

fejl 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0

Teamname LVL Logo Club

U14 Dr(årg00)7-mand 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U15/16Dr(99/98)11.Ma 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF

Dame Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 7. Juni 2014

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - June 9 2014

Organisation
Dianalund IF
Place
Dianalund If fodboldbaner
Address
sømosevej
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview