Ølsted Cup 2014

 
Indbydelse til ØLSTED CUP 2014
                                            
Så sker det igen...
Nu bliver der igen afholdt fodboldstævne på Ølsted stadion.

Lørdag den 14. juni 2014

Stævnet er en del af årets byfest, og der vil være
mulighed for at deltage i forskellige aktiviteter ind imellem fodboldkampene.

Der spilles i følgende rækker:
2008 (U6) & 2007 (U7): 3-bold
2006 (U8) – 2005 (U9) & 2004 (U10): 5-bold
NYHED: 2002 (U12) & 2003 (U11): 7 mands
Ved tilmeldinger nok, vil der blive opdelt i A, B & C rækker

Max antal spillere pr. hold:
U6 & U7 max 5 spillere
U8 - U9 & U10  max 7 spillere
U11 &U12 max 9 spillere

Der vil være lækre T-shirts fra Hummel til alle spillere
+ overraskelser

Antal kampe:
Vi forventer at der kommer 6-8 hold pr. række, således at
hvert hold kommer til at spille 4-7 kampe.

Der spilles efter DGI’s regler.
   
Deltager gebyr:
3-bold: 325 kr. pr. hold
5-bold: 425 kr. pr. hold
7-mands: 525 kr. pr. hold
Tilmelding via www.staevner.dk
 

Vi ser frem til at møde Jer til ØLSTED Cup 2014.


Med venlig hilsen        
Stævneudvalget i Ølsted U & GF
www.oelstedugf.dk

Stævnesponsor:
Hummel
Gartner Bent Hermansen, Ølsted
TMJ Biler, Ølsted
Jimmy Jensen VVS, Horsens
Sports Pharma, Vejle
PHA Teglbyggeri, Ølsted
Ladegaard, Rasmussen og Partner, Horsens
Fri Bike Shop, Hedensted
Ølsted Sognegård
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 10 0
U-7 Mixed 5 325 Lørdag formiddag 17 0
U-8 Mixed 8 425 Lørdag formiddag 17 0
U-9 Mixed 8 425 Lørdag formiddag 15 0
U-10 Mixed 8 425 Lørdag for/eftermiddag 4 0
U-11 Mixed 9 525 Lørdag eftermiddag 8 0
U-12 Mixed 9 525 Lørdag eftermiddag 3 0

Signetud teams

U-6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Trelde 1 Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
Trelde 2 Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
Stenderup sk 1 B Stenderup SK Logo Stenderup SK
Stenderup sk 2 B Stenderup SK Logo Stenderup SK
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Rårup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF

U-7 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
lsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 4 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Egebjerg IF 1 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg IF 2 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Stenderup sk B Stenderup SK Logo Stenderup SK
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Rårup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF

U-8 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Stenderup sk B Stenderup SK Logo Stenderup SK
Vejle fc B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Bredballe if hold nr. 5 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Bredballe 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Rårup GIF C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF

U-9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
FC Boys 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Boys 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
IF Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Barrit gif B Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
HFS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Stenderup sk B Stenderup SK Logo Stenderup SK
HFS 1 A Horsens FS Logo Horsens FS
Trelde B Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Rårup U9 drenge B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Bredballe IF B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF C C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
VSF U10 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Niels Hansen Transport B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Juelsminde B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening

U-11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
De blå fra Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe IK C Horsens SIK Logo Horsens SIK
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens Freja B Horsens Freja Logo Horsens Freja

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 14 2014

Organisation
Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Place
Ølsted Stadion
Address
Kirstinelundsvej 9
Postalcode
8723
City
Løsning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview