JKE Design PokalCup 2014

FC Horsens og JKE Design
indbyder til
PokalCup 2014
for U6 - U13 drenge den 30. og 31. august 2014
(Husk at drengene skifter årgang efter sommerferien, f.eks. bliver U9 til U10)

Sidste år et af Danmarks største endags drengestævner med 2200 deltagere, og igen i år er det Jyllands største og flotteste pokaler vi spiller om.

Der er personlige pokaler og præmier til alle !

U6-U7 (årg. 2009-2008):
3-mands, max. 5 spillere pr. hold. Ingen niveau-opdeling og ingen resultatformidling.
Holdgebyr kr. 400,-

U8-U9-U10 (årg. 2007-2006-2005):
5-mands, max. 7 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16 hold/niveau).
Holdgebyr kr. 650,-

U11-U12-U13 (årg. 2004-2003-2002. - I U13 INGEN elitehold):
8-mands, max. 10 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16 hold/niveau).
Holdgebyr kr. 950,-


Vi henstiller til Fairplay, og dermed at man tilmelder i den rigtige række/niveau.

U6, U8, U10 & U12 spilles lørdag den 30. august.
U7, U9, U11 & U13 spilles søndag den 31. august

Der spilles efter DBU Jyllands regler.
Hvert hold garanteres min. 4 kampe.

Program udsendes ca. 1 uge før stævnet.
Tilmelding senest den 1. august 2014 og efter først til mølle....

Vi forbeholder os retten til at slå niveauinddelte rækker sammen, ved for få tilmeldte.

Tilmeldingen er bindende og er først gældende efter indbetaling af startgebyret på
konto nr. 1685 - 3224751825 i Middelfart Sparekasse. Når man har modtaget bekræftelse på deltagelse, skal stævnegebyr være indbetalt seneste 7 dage efter, eller ryger man på venteliste.
Ved indbetaling påskrives det 6-cifrede ID nummer man får tildelt ved tilmelding.
Alternativt skrives klub, årgang og række/niveau).


For yderligere info, se vores hjemmeside www.jkedesigncup.dk 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 (2009) Mixed 5 400 9 0
U7 (2008) Mixed 5 400 34 0
U8 (2007) Mixed 7 650 49 6
U9 (2006) Mixed 7 650 67 5
U10 (2005) Mixed 7 650 76 12
U11 (2004) Mixed 10 950 69 7
U12 (2003) Mixed 10 950 67 0
U13 (2002) Mixed 10 950 15 4

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 (2009) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe Pigerne Bredballe IF Logo Bredballe IF
Rårup Rårup GIF Logo Rårup GIF
Søften B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U7 (2008) 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
solbjerg u7 hold 3 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
SIK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 4 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Dalby 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hovedgård 2 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 1 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
FC Horsens 2008 1 FC Horsens Logo FC Horsens
GUI 2 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
GUI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
FC Horsens 2008 3 FC Horsens Logo FC Horsens
solbjerg u7 hold 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg u7 hold 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Engum 1 Engum UI Logo Engum UI
HIF1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Rårup Rårup GIF Logo Rårup GIF
Harte U7 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
FC Horsens 2008 5 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 4 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 2 FC Horsens Logo FC Horsens
HIF2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Dalby 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 (2007) 36 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
VSF 4 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Team F10 Finans B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Bredballe-IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe-IF 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe-IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
SIK VIborg 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK VIborg 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
VSF 3 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
solbjerg u8 hold 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg u8 hold 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Brædstrup 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
BRÆDSTRUP 1 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Boldklubben Sport Grejsdalen B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Harte U8 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Sunds IF 2 C Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Sunds IF 1 A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9 (2006) 44 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VIK All Stars A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Seest 1 B Seest
Hatting/Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Søften GF 3 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 2 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 1 A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Tjørring IF 1 A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jelling FS A jelling fs
SSF1 A Skødstrup SF
Ammitsbøl 1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Bredballe 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Bredballe 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
brædstrup 3 C brædstrup
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Løsning B Løsning IF
TRIF C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
TRIF A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Løsning 2 C Løsning IF
hei 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
hei 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hei 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Gedved SUPERSTARS A Gedved if
Egebjerg IF A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg IF C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
brædstrup 1 A
brædstrup 2 B

U10 (2005) 48 confirmend signups, 12 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund C ØBG
AGF A Århus GF Logo Århus GF
GIVE FREMAD 1 C Give Fremad
FC Skanderborg Syd 4 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg Syd 3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg Syd 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
GUI 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
IF Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng C C IF Lyseng Logo IF Lyseng
IKAST KFUM 1 B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
NUGF Viborg A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Hatting Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Juelsminde IF B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
Stensballe IK A A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK C C Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Boys 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Boys 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Boys B B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Boys C C FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK B B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Solbjerg 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Viborg Søndermarken 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Vejle Boldklub 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
GUI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
HOG C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
løsning A Løsning IF
FC Skanderborg Syd 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Gedved IF C Gedved IF
Søften GF 2 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søftren GF, 1 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Gedved IF A Gedved IF
Team Give C Give Fremad
Herfølge BK 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U11 (2004) 47 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AC Horsens A AC Horsens Logo AC Horsens
VSF U11 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF U11 B1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
ØBG Silkeborg 3 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lyseng B 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Todbjerg-Mejlby IF B TMIF
Ha 85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ha 85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
KB-Dalby A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Gedved IF C Gedved IF
BPI B BPI
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
dronningborg boldklub A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
dronningborg boldklub C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
TMG Fodbold A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VIK 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK 2 C Vejlby IK Logo Vejlby IK
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
BUF Horsens C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
TMG 2 C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Kolding IF B Kolding IF Logo Kolding IF
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Hornbæk SF_B C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HEI1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vejle Boldklub 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U12 (2003) 47 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
TRIF C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Hjørring IF C Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hjørring IF B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
SGI C C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Engum/Daugaard A Engum UI Logo Engum UI
Liuf U12 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
BIF 2003 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
SHI A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
U 12C C Hasle Boldklub
NBSIF B B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Juelsminde if B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Gauerlsund IF C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
SGI B B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Vejlby IK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Galtens Drenge 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerlsund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
AGF A Århus GF Logo Århus GF
BUF Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
FC Skanderborg A A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
AGF U11 A
Taulov/Skærbæk IF 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Taulov/Skærbæk IF 2 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Hadsten Sports klub A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HIF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
HIF C Hjerting IF Logo Hjerting IF
HIF A Hjerting IF Logo Hjerting IF
IF. Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U13 (2002) 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejen drengene C Vejen sf
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC liga B FC Horsens Logo FC Horsens
FC horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
FC horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Gedved IF B Gedved IF
Seest C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Sunds IF B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
FC Horsens
Place
FC Horsens
Address
Ternevej 83
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown
JKE Design PokalCup 2014 map

Tournament overview