FB ROTARY CUP 2014

FREDERIKSBERG BOLDKLUB INVITERER TIL FB CUP 2014 LØRDAG OG SØNDAG DEN 23. og 24. AUGUST

 

-

 

OBS! Der spilles med U-betegnelser og spilleformer som de ser ud fra efter sommerferien 2014 hos DBU København.

Øvede og mindre øvede rækker, samt A, B og C-rækker slås sammen, hvis der ikke er nok tilmeldinger.

ANTAL KAMPE:
Alle hold er garanteret mindst 3 kampe.

SPILLETID:
3M: 2 x 10 min.
5M, 8M og 11M: 2 x 15 min.

ANTAL SPILLERE:
3M: 6 spillere
5M: 8 spillere
8M: 12 spillere
11M: 14 spillere

MEDALJER OG PRÆMIER:
Der vil være medaljer til alle spillere i U6-U10 rækkerne.
Der vil være medaljer til alle samt flotte pokaler i tre størrelser til nummer 1, 2 og 3 i U11-U15 rækkerne.

HOLDGEBYR:
3M: 400,- kr.
5M: 500,- kr.
8M: 600,- kr.
11M: 600,- kr.

TILMELDING:
Tilmelding kan ske på e-mail til fbcup@frederiksberg-boldklub.dk eller via www.staevner.dk

Tilmelding er først registreret når I har modtaget en bekræftelse.

Der er tilmeldingsfrist fredag den 27. juni.

BETALING:
Betaling skal ske senest den 10. august til konto 5026 – 1181551 (Jyske Bank) – hvor klubnavn og
holdårgang tydeligt skal anføres.

YDERLIGERE INFORMATION
For yderligere information om FB Rotary Cup – ring til FB’s administration på 38740019/20580898 (ml. 12 og 13 på hverdage) eller send en e-mail til fbcup@frederiksberg-boldklub.dk

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 2009 3M Mixed 6 400 Søndag kl. 9 15 0
U7 2008 3M Mixed 6 400 Søndag kl. 9 11 0
U8 2007 5M - Ø Mixed 8 500 Søndag kl. 9 6 0
U8 2007 5M - MØ Mixed 8 500 Søndag kl. 9 8 0
U9 2006 5M - Ø Mixed 8 500 Søndag kl. 9 7 0
U9 2006 5M - MØ Mixed 8 500 Søndag kl. 9 15 0
U10 2005 5M - Ø Mixed 8 500 Søndag kl. 9 10 0
U10 2005 5M - MØ Mixed 8 500 Søndag kl. 9 10 1
U11 2004 8M - A Mixed 12 500 Lørdag kl. 8 0 0
U11 2004 8M - B/C Mixed 12 500 Lørdag kl. 8 12 0
U12 2003 8M - A Mixed 12 600 Lørdag kl. 8 13 0
U12 2003 8M - B/C Mixed 12 600 Lørdag kl. 8 21 0
U13 2002 8M - A Mixed 12 600 Lørdag kl. 8 5 0
U13 2002 8M - B/C Mixed 12 600 Lørdag kl. 14 12 0
U14 2001 11M - A Mixed 14 600 Lørdag kl. 14 7 0
U14 2001 11M - B/C Mixed 14 600 Lørdag kl. 14 16 0
U15 2000 11M - B/C Mixed 14 600 Lørdag kl. 14 6 0
U6 Pige 2009 3M Mixed 6 400 Søndag kl. 9 0 0
U7 Pige 2008 3M Mixed 6 400 Søndag kl. 9 1 0
U8 Pige 2007 5M Mixed 8 400 Søndag kl. 9 0 0
U9 Pige 2006 5M Mixed 8 500 Søndag kl. 9 4 0
U10 Pige 2005 5M Mixed 8 500 Søndag kl. 9 8 0
U11 Pige 2004 8M Mixed 12 600 Lørdag kl. 8 6 0
U12 Pige 2003 8M Mixed 12 600 Lørdag kl. 8 5 0
U13 Pige 2002 8M Mixed 12 600 Lørdag kl. 8 2 0

Signetud teams

U6 2009 3M 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club
HIF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BIF KloAgger A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA2000 FA 2000 Logo FA 2000
Rudersdal BK Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
FA2000 2 FA 2000 Logo FA 2000

U7 2008 3M 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club
TIF U7 A Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hif 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Farum BK 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U8 2007 5M - Ø 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 A A FA 2000 Logo FA 2000
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB Bjørne Banden A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB 07-Rød A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U8 2007 5M - MØ 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Cafax Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FIF Hillerød B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
FA 2000 B B FA 2000 Logo FA 2000
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB Ninja Drengene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB 07-Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HUI Blå B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FB 07-Gul C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U9 2006 5M - Ø 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Vest 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Næstved drengene A Næstved IF Logo Næstved IF
Brede if u9-A A Brede IF Logo Brede IF
Hellas-1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 2006 5M - MØ 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club
FB 06-Gul 1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
AB Tårnby Vest 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brede if u9-C C Brede IF Logo Brede IF
FB 06-Gul 2 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Fremad Valby 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
FB 06-Sort C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 06-Rød Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B1903 - løverne B B1903 Logo B1903
Vallensbæk IF Trup 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hellas-2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HUI Rød B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U10 2005 5M - Ø 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
KB "sort" A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB "Hvid" A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Køge BK U10-1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
HUI A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FB 05-Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U10 2005 5M - MØ 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club
Vanløse IF Simon / Emil B Vanløse IF Logo Vanløse IF
FB 05-Gul B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 05-Rød Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
SIF MG B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Hellas 05 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HUI B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Køge BK U10-2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FB 05-Hvid Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U11 2004 8M - A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 8

Teamname LVL Logo Club

U11 2004 8M - B/C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 8

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB 04-Gul C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HUI B 2004 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FB 04-Rød C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Husum Boldklub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Fr. Amager Englene B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
FB 04-Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FC Kidz Academy B FC Kidz Academy

U12 2003 8M - A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 8

Teamname LVL Logo Club
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Fv 2003 a A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
FB 03-1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
ABT - Orange A1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABU12-1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U12 2003 8M - B/C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 8

Teamname LVL Logo Club
FB 03-3 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 03-2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KB4 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hellas U12 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FA 2000 B B FA 2000 Logo FA 2000
Vemmelev bisser B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Skjold 03 Dennis C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 03 Henrik B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 03 Kim B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB B1-1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B.93 Jakob B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ABT - Orange A2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABU12-2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U13 2002 8M - A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 8

Teamname LVL Logo Club

U13 2002 8M - B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14

Teamname LVL Logo Club
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hellas A1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FB 02-3 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 02-2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Husum BK B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Sundby Boldklub 02 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hellas B1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U14 2001 11M - A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14

Teamname LVL Logo Club
SIF1 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
BK Skjold 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FB 2 A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 1 A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U14 2001 11M - B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14

Teamname LVL Logo Club
NFC 2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Sundby C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
B1903-2 B B1903 Logo B1903
BK Skjold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FA2000 B FA 2000 Logo FA 2000
BK Union B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union

U15 2000 11M - B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14

Teamname LVL Logo Club
FB 00-1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KB-D B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Union B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
B1903 C B1903 Logo B1903

U6 Pige 2009 3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club

U7 Pige 2008 3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club

U8 Pige 2007 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club

U9 Pige 2006 5M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club
B93-U9 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FB Pige 06 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB Pige 07 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hvidovre pigerne Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U10 Pige 2005 5M 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9

Teamname LVL Logo Club
Hellaspiger05 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FB Pige 05 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Svogerslev BK Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Fremad Valby U10 B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U11 Pige 2004 8M 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 8

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
FB Pige 04 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B93 Sort A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12 Pige 2003 8M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 8

Teamname LVL Logo Club
FB Pige 03 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC
FA København B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hellas-piger U12 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U13 Pige 2002 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 8

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - August 24 2014

Organisation
Frederiksberg Boldklub
Place
Frederiksberg Boldklub - Klubhuset
Address
Jens Jessensvej 24
Postalcode
2000
City
Frederiksberg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview