Solrød Cup 2014

STÆVNET ER HELT FYLDT OP - ALLE TILMELDINGER VIL KOMME PÅ VENTELISTE!

Indbydelse til Solrød Cup 2014.

Solrød FC inviterer hermed til stævne for årgang 2006 og 2007. (5-mands)

Se indbydelse!

En dag hvor fokus vil være på sjov, hygge og god fodbold! Der vil være tombola, boder og lidt musik. og hvad der ellers hører til en god turnering. Der vil være små konkurrencer under stævnet, hvor forskellige overraskelser kan forekomme.

Stævnet afvikles lørdag den 13. september 2014 på Solrød FC’s baner,
Tingsryds Allé 27, 2680 Solrød Strand.

Der spilles i følgende rækker:
5-mands U-8 Drenge Årg. 07, Række A

5-mands U-8 Drenge Årg. 07, Række BC

5-mands U-9 Drenge Årg. 06, Række A

5-mands U-9 Drenge Årg. 06, Række BC

Spillebetingelser:
Der spilles efter unionernes nyeste regler for 5-mands fodbold.
En spiller må kun benyttes på ét hold i samme række i turneringen.

Spilletid og bane:
5-mands hold spiller 1 x 10 min uden pause på alm. 5-mandsbane.

Spillerantal:
I rækken må der være 5 spillere + 3 reservespillere pr. hold.

Turneringsplan:
Alle hold er garanteret minimum 5 kampe.

Efter turneringen er færdigspillet vil der være samlet præmieoverrækkelse i form af sponsorpræmier til samtlige spillere.
Derudover vil der være medlajer til alle, samt et sejrstrofæ til vinderholdet (1. plads)

Holdgebyr:
Er 400,00 kr. pr. hold.

Tilmelding:
Tilmelding foretages via www.staevner.dk senest den 5. september 2014,
eller pr. e-mail til sunredbeach@gmail.com, evt. tlf.: 4178 3860, senest den 5. September 2014.
Tilmeldingen er bindende og holdgebyret refunderes ikke.
Tilmeldingen er først gyldig når betaling har fundet sted, med mindre andet er aftalt på forhånd.

Betaling:
Betaling skal ske via netbank til vores konto,
Reg. nr. 9083 – Kto. 2097265 (Sparekassen Thy) eller MobilePay 4178 3860
Betaling skal være foretaget senest den 21. juli 2014.

Øvrigt:
Evt. spørgsmål kan besvares ved henvendelse til Jesper Rønman, tlf. 41 78 38 60.
Hurtig tilmelding anbefales, ”den der kommer først til mølle, får først malet”.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 Drenge (2007) Mixed 8 400 21 0
U8 Drenge (2007) Mixed 8 400 21 0
U9 Drenge (2006) Mixed 8 400 20 4
U9 Drenge (2006) Mixed 8 400 24 6

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Drenge (2007) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bk Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B1903 A B1903 Logo B1903
Virum/sorgenfri A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
DET SEJE DRENGE A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve hold E - 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
sfc 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Avarta 1 A Avarta
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Herfølge A Herfølge BK
Køge BK 4 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 Drenge (2007) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Albertslund IF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Rishøj Boldklub 2 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj Boldklub 1 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Virum/sorgenfri B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
sfc2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Avarta 2 B Avarta
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 3 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC

U9 Drenge (2006) 12 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
RB 1906, 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906, 2 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Aik sort A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Rishøj Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Greve A Sort A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve A Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bsv Løver A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Herfølge 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BSV Puma A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U9 Drenge (2006) 12 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
VI39 Trup 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Aik gul B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Rishøj Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Herfølge 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idrætscenter
Address
Tingsryds Alle 27
Postalcode
2680
City
Solrød Strand
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview