Dall/Ferselv IF's Spar Nord Cup 2015

SPAR NORD CUP 2015

Cup'en med medalje til alle spillere.

+ Pokal til vinderholdet i alle finalepujler

Dall/Ferslev IF Fodbold inviterer hermed til Spar Nord Cup lørdag den 18. og søndag 19. april 2015 på Dall/Ferslev Stadion, Klokkevej 49, Dall Villaby, 9230 Svenstrup.
I et dejligt lukket område med panna-baner og multibane, så der plads til leg, når der ikke spilles uden at skulle bekymre sig om biler.

================================================================================
Der spilles normalt i følgende rækker:

Lørdag den 18. april
U7 drenge    3 mands    1 x 10 min.   max 5 spillere/hold
U8 drenge    5 mands    1 x 15 min.   max 8 spillere/hold
U9 drenge    5 mands    1 x 15 min.   max 8 spillere/hold

Søndag den 19. april
U6 drenge   3 mands    1 x 10 min.   max 5 spillere/hold
U8 piger       5 mands    1 x 15 min.   max 8 spillere/hold
U9 piger       5 mands    1 x 15 min.   max 8 spillere/hold
U10 piger     5 mands    1 x 15 min.   max 8 spillere/hold
U10 drenge 5 mands    1 x 15 min.   max 8 spillere/hold

OBS:
Drengehold må gerne være mix-hold
Det anførte max antal spillere pr. hold bedes overholdt

PULJER:
Indledende runde spilles med 3 hold i hver pulje. Derefter går:

Puljens nr. 1 videre til A slutspil
Puljens nr. 2 videre til B slutspil
Puljens nr. 3 videre til C slutspil.

HOLDGEBYR:
3 mands: 250 kr. – 5 mands: 400 kr.
Gebyret kan indbetales på konto 9296 - 4572622229 eller kontant
på kampdagen før første kamp. Der kan ikke betales med dankort.
Elektronisk overførsel skal mærkes SNC+Klubnavn.

PRÆMIER:
Nr. 1 i alle slutspil får guldmedaljer samt en pokal til klubben.
Nr. 2 i alle slutspil får sølvmedaljer.
Alle øvrige får bronzemedaljer.

REGLER:
Hvor intet andet er anført spilles der efter JBU’s regler

DOMMERE:
Kampene dømmes af lokale dommere.

TILMELDING:
Senest 7.4.2015 – bedes foretaget her på staevner.dk.
Vi sender en mail med bekræftelse på tilmeldingen.
Ved eventuelle spørgsmål kan vi kontaktes via mail til kinifers@gmail.com
eller telefonisk til 9838 3825.
Hvis antal tilmeldte hold overstiger kapaciteten, gælder "først til mølle" princippet.

ANDET:
Der vil være opstillet telt, grillen er tænd og kiosken er åben. Så der mulighed for at købe grillpølser, mad, drikkevarer og godt til rimelige priser.
Med lidt held dukker Frønse op med små overraskelser.

FORBEHOLD:
Arrangøren forbeholder sig retten til ændringer i antal hold pr. pulje, antallet af slutspil, kampenes varighed og andet der er afhængigt af antal tilmeldte hold - eller andre forhold, der gør ændringer nødvendige. Følg med i evt. ændringer på www.dallferslev-if.dk.

Med venlig hilsen
Dall/Ferslev IF Fodbold
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 drenge Mixed 3 250 34 0
U8 drenge Mixed 5 400 17 1
U9 drenge Mixed 5 400 22 0
U6 drenge Mixed 3 250 11 0
U8 piger Mixed 5 400 6 0
U9 piger Mixed 5 400 8 0
U10 piger Mixed 5 400 6 0
U10 drenge Mixed 5 400 9 0

Signetud teams

U7 drenge 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 4 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
FC Solsiden 2 B FC Solsiden
FC Solsiden 1 B FC Solsiden
Hals fs C Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
If bjørn B If bjørn nørholm
Gug1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUDUMHOLM B Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
DFI 1 Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 2 Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Suldrup C IK Frem Søndreup/Suldrup
Nibe Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Banditterne B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Dr.lund u7 Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Gug 4 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U8 drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hjallerup IF 1 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Gandrup A Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
Vejgaard 1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Nibe B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
1 Dall-Ferslev IF
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Skagen 2 B Skagen IK Logo Skagen IK
FC Solsiden 1 B FC Solsiden
FC Solsiden 2 B FC Solsiden
Boesen team B If bjørn nørholm
Hjallerup IF 2 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U9 drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SHI 1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
ØHI U9 B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
RIF1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF3 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
LKB 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
SHI 2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
FC Solsiden B FC Solsiden
LKB 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
U9 drenge Dall-Ferslev IF
RIF2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Skagen 1 B Skagen IK Logo Skagen IK
Gug 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aalborg Freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
IF Fremad Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U6 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Solsiden 2 B FC Solsiden
Nibe U6 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Gug Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
FC Solsiden 1 B FC Solsiden
RIF Stjernerne A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF 2 Super Spillerne A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
BI U6 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U8 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Chang u8 piger Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
SVIF1 B SVIF (Sulsted/Vestbjerg)
SVIF2 B SVIF (Sulsted/Vestbjerg)
FC Solsiden FC Solsiden
u8 piger 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U9 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
chang u9 piger Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
FfI Fodbold C Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
DFI U9 piger Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
FC Solsiden B FC Solsiden
Suldrup A IK Frem Søndreup/Suldrup
Bi Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Jetsmark U9 Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
U9 piger B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løgstør IF B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Støvring U10piger 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring U10piger 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
FC Solsiden B FC Solsiden
ØH Pige Mix C Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening

U10 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB U10-1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
U10 B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
SSB U10-2 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Gug Rød B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hjallerup B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Gug Blå B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
The boys 2 B Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
The boys. B Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - April 19 2015

Organisation
Dall-Ferslev Idrætsforening
Place
Dall/Ferslev Stadion
Address
Klokkevej 49
Postalcode
9230
City
Svenstrup, Dall Villaby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview