NRUI Julestævne 2014

^^^^^^^^^^^^^^NRUI JULESTÆVE 2014, 27-30/12-2014^^^^^^^^^^^^^^ UNDSKYLDER PÅ FORHÅND HVORDAN OPSTILLINGEN SER UD - DER ER NOGET GALT MED STÆVNER.DK'S HJEMMESIDE!!!!!!!!!!!***********SE MERE PÅ FACEBOOK, BLIV MEDLEM AF VORES GRUPPE: NRUI JULESTÆVNE******************* HER KAN DU LÆSE MERE, SE HVORNÅR DER KOMMER PROGRAM UD OG FØLGE MED UNDER STÆVNET OSV. ***************************************************************************************************************************************************** NRUI Julestævne 2014

”Så skal julemaden væk – 4 dage med masser af fodbold” 

Lørdag d. 27/12

- u12 piger årg. 03

- u19 drenge/herre senior

- u9 drenge årg. 06

- u13 drenge årg. 02

 

Søndag d. 28/12

- u14 drenge årg. 01

- u18 piger/dame senior - u8 årg. 07 - u7 årg. 08 - u6 årg. 09 - u10 drenge årg. 05 Mandag d. 29/12 - u14 piger årg. 01/02 - u10 piger årg. 05 - u11 drenge årg. 04 - u15 drenge årg. 00 Tirsdag d. 30/12 - u16 piger årg. 99/00 - u12 drenge årg. 03 - u17 drenge årg. 98/99 TILMELDING Al tilmelding forgår over www.staevner.dk - Et hold bliver først registret når holdgebyret er betalt (i vil modtage en mail med den endelige tilmelding) Betaling på reg. nr.: 7729 konto nr.: 1116257 Hvis I har problemer med tilmelding på stævner.dk, kan der tilmeldes på vores mail nruijulestaevne@gmail.com – HUSK at skrive ved tilmelding jeres klubnavn, kontaktperson, årgang og mail. I vil få en bekræftelse når tilmeldingsgebyret er betalt. Micro hold_______________________________________________200 kr. U18 piger/senior kvinder og U19 drenge/herre senior______450 kr. *Alle A-rækker i drenge u-13 + u-14 + u-15 + u-17________450 kr. Alle øvrige hold_________________________________________350 kr. PRÆMIER *Pengepræmier – bestem selv hvor meget i vinder? Dette gælder i alle drenge/pige A-rækker u14 + u15 + u16 + u17, hvor der mindst er 8 tilmeldte hold. Dette gælder også for A-slutspil i u-18 piger/dame senior og u-19 drenge/herre senior (også med mindst 8 hold i A-slutspillet) Præmierne beregnes efter følgende koncept: - 300 kr. for sejr - 100 kr. for uafgjort (resultat i ordinær spilletid er gældende) Finale holdene kan fx vinde præmier på følgende beløb: Et vinderhold der fx har vundet 7 kampe, får udbetalt 2100 kr. Det tabende finalehold får udbetalt halvdelen af det optjente beløb, fx 6 sejre + 1 nederlag, giver en udbetaling på halvdelen af 1800 kr. i alt 900 kr. I finalerunder med 3 hold får 3. pladsen udbetalt 1/3 af det optjente beløb. Præmier til øvrige hold I micro rækkerne er der medaljer til alle deltager. I alle øvrige rækker spilles der om personlige præmier til finaledeltagerne i form af statuetter og pokaler, samt andre gode præmier. VIGTIGE HOVEDPUNKTER FOR NRUI JULESTÆVNE - Antal hold i de forskellige rækker: En række/niveau skal minimum bestå af 8 hold. (der skal minimum være 16 hold for at ombryde i to slutspil) Stævneledelsen forbeholder sig ret til at lukke for tilmeldinger i en række/niveau, også før tilmeldingsfristens udløb. - Tid/kampe: Alle hold minimum 4 kampe á 8 min. Micro holdene dog 4 kampe á 6 min. - Micro hold: Et micro hold består af 1 målmand + 3 markspillere og max 2 udskiftere (der spilles på micro mål 1,5 m x 2 m) - Regler: I alle øvrige rækker spilles efter DBU Jyllands love og regler, dog er u19 drenge/senior herre 1 række og ligeledes er U18 piger/senior kvinder 1 række. OBS!! Alle ungdomsspillere, skal hvis stævneledelsen mener det nødvendigt kunne fremvise gyldigt sygesikringsbevis eller andet dokumentation for overholdes af aldersgrænserne. Overholdes disse regler ikke, er det lig med taber dømt kamp eller udelukkelse. - Til hold der kommer langvejs fra og mangler en overnatning: (sjælland, fyn mm) Ring til stævneledere, Kjeld eller Jens Chr. og så kan vi finde en pakkeløsning, der hvor i skal spille! - Programmet: Stævneprogrammet vil blive uploadet på stævner.dk i ca. midten af december måned (hvis i ønsker at få den tilsendt på mail, giv et kald) - Stævneledere/kontakt: Kjeld Kristensen - 29 40 63 90 | Jens Chr. Schultz - 40 25 43 81 | Helle Schultz - 21 75 71 73 eller skriv til vores mail, nruijulestaevne@gmail.com TILMELD ALLEREDE NU!! Tilmeldingsfristen er den 5. december 2014 (men vi gør opmærksom på, at der kan blive lukket før tid i rækker med mange tilmeldinger – så kom i gang!)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 piger A Mixed 6 350 Lørdag d. 27/12-2014 9 3
U12 piger BC Mixed 6 350 Lørdag d. 27/12-2014 8 1
U19/herre senior Mixed 6 450 Lørdag d. 27/12-2014 25 0
U13 drenge A Mixed 6 450 Lørdag d. 27/12-2014 17 0
U13 drenge BC Mixed 6 350 Lørdag d. 27/12-2014 22 0
U9 drenge A Mixed 6 350 Lørdag d. 27/12-2014 4 0
U9 drenge BC Mixed 6 350 Lørdag d. 27/12-2014 13 1
U14 drenge A Mixed 6 450 Søndag d. 28/12-2014 19 0
U14 drenge BC Mixed 6 350 Søndag d. 28/12-2014 14 0
U18/dame senior Mixed 6 450 Søndag d. 28/12-2014 14 2
U6 (minibane) Mixed 6 200 Søndag d. 28/12-2014 5 0
U7 (minibane) Mixed 6 200 Søndag d. 28/12-2014 16 1
U8 (minibane) Mixed 6 200 Søndag d. 28/12-2014 27 1
U10 drenge A Mixed 6 350 Søndag d. 28/12-2014 8 2
U10 drenge BC Mixed 6 350 Søndag d. 28/12-2014 21 0
U14 piger A Mixed 6 450 Mandag d. 29/12-2014 9 0
U14 piger BC Mixed 6 350 Mandag d. 29/12-2014 14 0
U10 piger A Mixed 6 350 Mandag d. 29/12-2014 2 0
U10 piger BC Mixed 6 350 Mandag d. 29/12-2014 5 0
U11 drenge A Mixed 6 350 Mandag d. 29/12-2014 12 0
U11 drenge BC Mixed 6 350 Mandag d. 29/12-2014 32 1
U15 drenge A Mixed 6 450 Mandag d. 29/12-2014 11 2
U15 drenge BC Mixed 6 350 Mandag d. 29/12-2014 14 1
U16 piger A Mixed 6 450 Tirsdag d. 30/12-2014 5 1
U16 piger BC Mixed 6 350 Tirsdag d. 30/12-2014 7 0
U12 drenge A Mixed 6 350 Tirsdag d. 30/12-2014 9 0
U12 drenge BC Mixed 6 350 Tirsdag d. 30/12-2014 22 0
U17 drenge A Mixed 6 450 Tirsdag d. 30/12-2014 15 1
U17 drenge BC Mixed 6 350 Tirsdag d. 30/12-2014 22 0

Signetud teams

U12 piger A 3 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12-2014

Teamname LVL Logo Club
NRUI 1 A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Jerne 1 A Jerne IF Logo Jerne IF
DREAM TEAM A Tistrup BK Logo Tistrup BK

U12 piger BC 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12-2014

Teamname LVL Logo Club
NRUI 3 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Jerne 2 B Jerne IF Logo Jerne IF
Varde u-11 Varde IF Logo Varde IF
HTS Tistrup BK Logo Tistrup BK
Sønderris SK B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

U19/herre senior 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12-2014

Teamname LVL Logo Club
puggard`s rødder C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
A.C. Mantova A
Bollerup
Outsiderne A Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Merser Partners
Team Allison
Esbjerg Besigt A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
kliphuset A Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Finn's Auto A
D Fence B Gredstedbro Boldklub Logo Gredstedbro Boldklub
Natholdet C Gredstedbro Boldklub Logo Gredstedbro Boldklub
Gamle fødder Varde IF Logo Varde IF
De Gamle B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Triotek Bramming B
Det ser sårt ud B
Gamle Kroppe - Nye Sko B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Young Boys B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
XL-Byg Bramming A Darum IF Logo Darum IF
Møffe`s Drenge B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
T. Lade A
Jeppes Hold B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Jep og Seb A Agerbæk SF Logo Agerbæk SF
Røven af 4 division B

U13 drenge A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12-2014

Teamname LVL Logo Club
R2 Active Kids Foundation A
Team ReeAct A
Grindsted A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Pappas Pizza Tørring A
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Pink Boyz A
Varde Varde IF Logo Varde IF
Jerne IF 1 A Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne IF 2 A Jerne IF Logo Jerne IF
Team Blåholm 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team Blåholm 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Brørup 1 A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Ølgod 1 A Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Junge Byg A Filskov IF Logo Filskov IF
FC Vest A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Best of Horsens A

U13 drenge BC 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12-2014

Teamname LVL Logo Club
FIFA 15 B Lunde boldklub Logo Lunde boldklub
Starup B starup/tofterup
NRUI 1 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Vejle Glas B Skibet IF Logo Skibet IF
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Klitten B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
Lord Bendtner Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Jerne if B hold B Jerne IF Logo Jerne IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Alslev SK B Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Ølgod 2 B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Brørup 2 B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Ølgod 3 B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Jerne IF C Jerne IF Logo Jerne IF
Gørding C Gørding Lourup Idrætsforening Logo Gørding Lourup Idrætsforening
HTS 2 C Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS 1 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
EFB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U9 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Pelles Panserbasser A Brande IF Logo Brande IF
Egebjerg IF A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
IFS - Midtjyllands knægte A
Varde IF A Varde IF Logo Varde IF

U9 drenge BC 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Årre 3 Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Bagges boys B
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
HTS2 Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS1 Tistrup BK Logo Tistrup BK
Årre 2 B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
GLIF C Gørding
GGIF 1 B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
GGIF 2 Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Tarp Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Varde IF B Varde IF Logo Varde IF
Årre 1 B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub

U14 drenge A 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12-2014

Teamname LVL Logo Club
IF 92 Esbjerg A if 92 Esbjerg
Skibet IF A Skibet IF Logo Skibet IF
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF
vorbasse A Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
SGI A Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
bgf Brørup A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Sportigan Brønshøj A
Storgaard Biler A
BG Handel A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Kølvrå Friluftsbad A Ikast FS Logo Ikast FS
RØDE STJERNE A
Boys in Black A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Electrolux A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
skjern bank A
Varde 1 A Varde IF Logo Varde IF
Varde 2 A Varde IF Logo Varde IF
FC Jytterne A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U14 drenge BC 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Starup B Starup/Tofterup
vorbasse C Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
VSF Blue B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Begge 2 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
bgf Brørup B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Team Cool C
Alle 3 C HTS
Team Pikachu B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
BB.blåbjerg B Outrup Boldklub Logo Outrup Boldklub
Alslev SK Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U18/dame senior 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Dream Team C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Ricos A Varde IF Logo Varde IF
Årre 2 B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Rød Stue A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Julenisserne
EFB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Helle`s Gamle Tøser B
Vi er bedre til håndbold B
Årre 1 A Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Sportigan Vordingborg A
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Hviding IF B Hviding IF Logo Hviding IF

U6 (minibane) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12-2014

Teamname LVL Logo Club
uglerne C MOT G&U
årre Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
NRUI 1 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Bramdrupdam Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Mot C Mejls Orten Tinghøj If

U7 (minibane) 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF Hviding IF Logo Hviding IF
Varde IF 2 Varde IF Logo Varde IF
Rl Madrid B Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
FC Barcelona B Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
EFB 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
De Små Nisser Filskov IF Logo Filskov IF
Bramdrupdam Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Varde if 1 Varde IF Logo Varde IF
Hjerting B Hjerting IF Logo Hjerting IF
EFB 3 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Varde IF 3 Varde IF Logo Varde IF
JBS C JBS

U8 (minibane) 22 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF Hviding IF Logo Hviding IF
Tjæreborg Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Årre Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
årre 2 Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
NRUI 1 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
HTS Tistrup BK Logo Tistrup BK
Tarp U8 C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Sønderris SK 2 Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Sønderris SK 1 Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
NRUI 2 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Tjæreborg Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
ØSVN Banditterne 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN Banditterne 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Oksbøl Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
Varde IF 2 B Varde IF Logo Varde IF
Varde IF 3 Varde IF Logo Varde IF
Varde IF 1 B Varde IF Logo Varde IF
Starup boys B Starup IF
Varde 4 Varde IF Logo Varde IF
Lauras drenge
Ølgod IF 1 Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Ølgod IF 2 Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening

U10 drenge A 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
ATI drengene A
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Oksbøl A Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
EfB U10A A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Varde A Varde IF Logo Varde IF

U10 drenge BC 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Varde B Varde IF Logo Varde IF
EfB U10B C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hokus Pokus Neymar B Billund IF Logo Billund IF
Starup Drenge C Starup Idrætsforening
Sebastian og de andre rødder B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
EfB U10 BB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
FC Barcelona B Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Alslev SK B Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Bramdrupdam drengene B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ølgod if B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Monster Truckerne B Blaabjerg Fodbold
Hjerting 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Årre B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub

U14 piger A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Rød Stue A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Botjek Center Trekanten A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Grisen flyver A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Moses Piger A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb 3 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Gerts stue A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Julenisserne Varde IF Logo Varde IF

U14 piger BC 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg Folks C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Jerne Hvid C Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne Rød B Jerne IF Logo Jerne IF
Blåbjerg årg. 01 B Lunde boldklub Logo Lunde boldklub
Brørup C Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Claus`s Julegrise B Filskov IF Logo Filskov IF
Blåbjerg 1 B Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Blåbjerg 2 B Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U10 piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Compass konference Center A Løjt IF Logo Løjt IF
Carlsberg Pigerne A Harte G&IF Logo Harte G&IF

U10 piger BC 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12-2014

Teamname LVL Logo Club
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Blåbjerg B Lunde
Blåbjerg 2 lunde b

U11 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
if92 A if92
SSK 1 A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Jahn`S DRENGE A
Andrup A Andrup IF Logo Andrup IF
EFB1 A
Blåbjerg A Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold

U11 drenge BC 26 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12-2014

Teamname LVL Logo Club
HFB C Holsted fb Logo Holsted fb
Andrup 2 B Andrup IF Logo Andrup IF
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Føvling drengene C Føvling/stenderup ui
EFB3 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Julemænd. C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Julen´s Drenge. B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Jule Nisser. B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Varde United B Varde IF Logo Varde IF
Varde City B Varde IF Logo Varde IF
HTS C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Bramdrupdam B Bgif
Team SlipCon B
Alslev SK B Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Starup drengene B Starup idrætforening
JAHN`S DRENGE 2 B
SSK 3 C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
SSK 2 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Gørding C Gørding Lourup Idrætsforening Logo Gørding Lourup Idrætsforening
Billund1 C Billund IF Logo Billund IF
Blåbjerg B Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
FC Varde C Varde IF Logo Varde IF
Årre B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
EFB4 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U15 drenge A 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Varde A Varde IF Logo Varde IF
H H´`s Drenge A
Vi prøvede A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
FC Barcelona A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
La Liga A
Junge Byg A Filskov IF Logo Filskov IF
YNWA A
Black & White A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U15 drenge BC 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 29/12-2014

Teamname LVL Logo Club
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Billund IF - 1 B Billund IF Logo Billund IF
Kvaglund IF C Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Billund IF - 2 B Billund IF Logo Billund IF
Bramming B B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Føvling-Stenderup-UI B Føvling-Stendeup -UI
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Vorbasse B Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
bgf Brørup B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
HSM-Tools B
Vamdrup Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Skovtek A/S B

U16 piger A 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 30/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Varde if A Varde IF Logo Varde IF
Vorbasse 1 A Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
Årre A Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Efb 9 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U16 piger BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 30/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Jule Piger. B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
LB pigerne B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Vorbasse 2 B Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Efb U15 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U12 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 30/12-2014

Teamname LVL Logo Club
EFB 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Tarm IF A Tarm IF Logo Tarm IF
Solid Work A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U12 drenge BC 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 30/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Starup B starup/tofterup
Glejbjerg B Glejbjerg
EFB 4 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 6 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 5 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Torbens Tossede Tøser B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Sdr.omme IF C Sdr.omme IF
Brørup 2 B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Brørup 1 B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Tarp B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Åbyhøj B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
GP - REAL MADRID C
Nordenskov B NORDENSKOV
Ringkøbing B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Glejbjerg SF Glejbjerg SF
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Hviding IF B Hviding IF Logo Hviding IF
HFB C Holsted fb Logo Holsted fb
Årre B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub

U17 drenge A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 30/12-2014

Teamname LVL Logo Club
spangsbjerg A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
TONS A
Horne if Horne if
EfB A
Aabæk Efterskole A
Team Din Nødhjælp A Kolding IF Logo Kolding IF
Dommer for f. A
Svigermorsdrøm Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U17 drenge BC 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 30/12-2014

Teamname LVL Logo Club
Glejbjerg 2 B Glejbjerg SF
Glejbjerg 1 B glejbjerg sf
Ølgod B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Fars drenge B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Golfwang B
Fanø Dreamteam B Fanø Boldklub
FC LOKOMOTIV C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Tarm IF B Tarm IF Logo Tarm IF
Enock og co. B
Bomber tranen B
Vorbasse B Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
Vorbasse 2 B Vorbasse Boldklub af 1912 Logo Vorbasse Boldklub af 1912
horne if C Horne if
Fanø Allstars B Fanø Boldklub
"Dem fra BGI-E" B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2014

Organisation
Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Place
Helle Hallerne
Address
Vrenderupvej 40C
Postalcode
6818
City
Årre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview