Vibes Malerfirmacup 3

Vibes Malerfirmacup 2014/15.....3 Del

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 7. gang til Vibe malerfirma cup.

Stævnet bliver afviklet i weekenden 20-21-22 Februar 2015


Ved Vibe Malerfirmacup 3 del er det muligt at tilmelde følgende årgange:

•U8 Drenge A/B (årgang 2007) Spilledag: Lørdag den 21. Februar 2015(fyldt op)
•U8 Drenge C    (årgang 2007) Spilledag: Lørdag den 21. Februar 2015(fyldt op)
•U10 Piger Niveau A/B (årgang 2005) Spilledag: Søndag den 22. Februar 2015(fyldt op)
•U10 Piger Niveau C    (årgang 2005) Spilledag: Søndag den 22. Februar 2015 (fyldt op)
•U11 Drenge Niveau B/C (årgang 2004) spilledag: Søndag den 22. Februar 2015 (fyldt op)
•U12 Drenge Niveau C (årgang 2003) spilledag: Flyttet til søndag 22.feb. 2015 (Fyldt op )
•U12 Drenge Niveau A/B (årgang 2003) Spilledag: Lørdag den 21. Februar 2015(2 pladser tilbage)
• Dame senior Spilledag: Fredag den 20. Februar 2015(fyldt op)

Kan du ikke finde din årgang...så kik under Vibe malerfirmacup 1. del eller 2. del

Præmier:

U8 er der præmie til alle uanset placering

Dame senior: Hemmelig præmie til nr 1 - 2 og 3 + pokal til klubben

Alle andre rækker er der er pokal/statuette til alle spillere der bliver nr 1-2-3

Pokal til dagens spiller i hver årgang(Ikke Dame senior og U8 Drenge)

Vi garanterer minimum 3 kampe

BEMÆRK VI SPILLER 1 X 9 MINUTTER

Holdgebyr Dame senior: 500 kr pr hold

Holdgebyr øvrige rækker : 375 kr pr hold

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)

Regnr: 2301 Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)

Tilmelding Via steavner.dk eller på mail tajtj@mail123.dk

Vel mødt D.F.U.S v/ formand Thomas Werk tlf 25268903

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Dreng AB(årg 07) Mixed 8 375,- Lørdag 21 Februar 2015 14 1
U8 Dreng C(årg 07) Mixed 8 375,- Lørdag 21 Februar 2015 15 1
U10 Pige AB(årg05) Mixed 7 375,- Søndag 22 februar 2015 11 0
U10 Pige C (årg05) Mixed 7 375,- Søndag 22 februar 2015 6 0
U11 Dreng BC(årg04) Mixed 7 375,- Søndag 22 Februar 2015 17 0
U12 Dreng AB(årg03) Mixed 7 375,- Lørdag 21 Februar 2015 20 0
U12 Dreng C (årg03) Mixed 7 375,- Søndag 22 Februar 2015 7 0
Dame Senior Mixed 6 500,- Fredag 20. Februar 2015 10 0

Signetud teams

U8 Dreng AB(årg 07) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21 Februar 2015

Teamname LVL Logo Club
Kværkeby IF B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Citykøreskolen Næstved A
De Blå Dæmoner (HBI) Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B 73 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
De Blå Dæmoner 2 (HBI) B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U8 Dreng C(årg 07) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21 Februar 2015

Teamname LVL Logo Club
Slagelse 2 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse 1 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Stenlille C Stenlille IF Logo Stenlille IF
NIF C Niløse IF
Hvidebæk IF C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Stillinge IF C Stillinge IF Logo Stillinge IF
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
B 73 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Dianalund If C Dianalund IF Logo Dianalund IF

U10 Pige AB(årg05) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
guld pigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Hornbæk Supergirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Tølløse BK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Allerød fk A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B 73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 Pige C (årg05) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
tøserne C Dianalund IF Logo Dianalund IF
B73, Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Tømmeruppigerne C Tømmerup Gymnastikog Ungdomsforening Logo Tømmerup Gymnastikog Ungdomsforening
FK Odsherred C Fælles Klub Odsherred

U11 Dreng BC(årg04) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22 Februar 2015

Teamname LVL Logo Club
Boosters B
Team Stark C
årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Aluscan B Stillinge IF Logo Stillinge IF
sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Suså 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså 2 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Albertslund 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Jyderup BK B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub

U12 Dreng AB(årg03) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21 Februar 2015

Teamname LVL Logo Club
Barbierne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
vemmelev bisser B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
Sorø B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
vemmelev Bisser 2 B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FC Enemærke & Petersen B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lynge-Broby 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Prinsesserne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
høngs drenge B Høng GF Logo Høng GF
Julles Tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
Skævinge B Skævinge
Tosserne B
FC Storebælt 1 B FC Storebælt Logo FC Storebælt
FC Storebælt 2 B FC Storebælt Logo FC Storebælt

U12 Dreng C (årg03) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22 Februar 2015

Teamname LVL Logo Club
Top Models C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Rodhemejer Holdet C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Lynge-Broby 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge-Broby 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

Dame Senior 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 20. Februar 2015

Teamname LVL Logo Club
Mor Troels Piger B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Niløse IF B Niløse IF
FA2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Back in Business B
årby damer Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
FBK B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
The Reds B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Team Mammut B
Kostens Friske Piger
The Modest B Ruds Vedby IF Logo Ruds Vedby IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
20. - February 22 2015

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen
Address
Sømosevej 48
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview