Gladsaxe Cup

INDBYDELSE TIL UDENDØRS FODBOLDTURNERING

VB 1968 afvikler Gladsaxe Cup den 27. og 28. september 2014 på Skovbrynets Skolebaner for 3-mands (U6 og U7) og 5-mands (U8, U9 og U10) drenge uden niveauopdeling. 3-mands (13x21m) spiller 10 min. og 5-mands (30x40m) spiller 15 min. pr. kamp. VB 1968 sørger for dommere til kampene. Max. 20 hold pr. række. Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række.

Lørdag spilles 3-mands kampene og søndag 5-mands kampene. Holdpokaler til henholdsvis 1., 2. og 3. pladsen i hver række. Desuden får alle 3-mands holdene en præmie. Alle hold er garanteret mindst fire kampe.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest den 18. september 2014. Tilmeldingsgebyr (se tabellen nedenfor) indsættes på konto: 1551-11379036

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk
Turnering: Nazam Fazal, email:
nazam-fazal@hotmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 ABC 5-mands Mixed 7 300 0 0
U8 ABC 5-mands Mixed 7 300 34 9
U9 ABC 5-mands Mixed 7 300 27 0
U10 ABC 5-mands Mixed 7 300 29 0
U6 ABC 3-mands Mixed 5 200 16 0
U7 ABC 3-mands Mixed 5 200 29 4

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 ABC 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 ABC 5-mands 20 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 - Østerbros stjerner Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sundby Hvid Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ninjadrengene C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bjørnebanden A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sundby Rød Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Præstø IF B Præstø IF
B1908 (1) Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AB Tårnby, Kim Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BK Skjold 1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Roskilde 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Roskilde 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
DET SEJE DRENGE Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1908 (2) Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
B1903 B1903 Logo B1903

U9 ABC 5-mands 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløvs friske drenge B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Vallensbæk Trup 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Husum 3 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Svogerslev BK ravnene B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev BK Ørnene B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KB A2 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BKF 2 C BK Favoritten
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
brede if Brede IF
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hold 3 C B1903 Logo B1903
Brøndby Gul. A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BKF 1 B BK Favoritten
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub

U10 ABC 5-mands 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyboder C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FB-Gul05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Husum C C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Husum A2 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum A1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Real Madrid A Real Madrid
BB 2005 Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Farum Vest C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KFUM BLÅ KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Baltzer El B1903 Logo B1903
Konditor Michael Hjorth B1903 Logo B1903
BKF 1 B BK Favoritten
Farum Øst 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Øst 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
VSB 2005 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Torveparken SK B Torveparkens SK

U6 ABC 3-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Banditterne Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Gladsaxe-Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Glostrup FK Glostrup FK Logo Glostrup FK
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
HI U6hold2 C Herlev IF Logo Herlev IF
KB BARCELONA B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kloagger
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 ABC 3-mands 25 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Frederikssund 3 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Vanløse if B vanløse
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Gladsaxe-Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Frederikssund 2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Frederikssund 1 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
AB Tårnby 3 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 4 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Gorillaerne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Løverne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Krokodillerne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B 93 OD A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
KB Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Frederikssund 4 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Lundegården 2 B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Gladsaxe-Hero 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
e-takeaway.dk

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Værebro Boldklub
Place
Skovbrynet Skole
Address
Værebrovej 156
Postalcode
2880
City
Bagsværd
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview