Vejgaard Efterårscup 2014

Så er tiden kommet til 5. udgave af VB Efterårscup og i weekenden 11. og 12. oktober åbner vi endnu en gang dørene for både piger og drenge til Vejgaard Boldspilklubs baner på Sofievej.

Vi vil igen i år, så vidt det er muligt, forsøge at niveau opdele årgangene U10 til U12 i A og B for at skabe endnu mere jævnbyrdighed ( gælder altså IKKE for de yngste årgange ).

U6, U8, U10 og U12 spiller alle lørdag den 11. oktober. Hver årgang forventes at vare ca. 3 – 4 timer alt efter antal tilmeldte hold. BEMÆRK: U10 Piger spiller 5 mands til stævnet.

U7, U9 og U11 spiller om søndagen den 12. oktober. Hver årgang forventes at vare 3 – 4 timer alt efter antal tilmeldte hold.

 
Begge dage forventer vi at starte ca. klokken 9.00 og afslutte med præmie overrækkelse i takt med at årgangene spilles færdige, dog senest ca. klokken 16.00.

Som sidste år koster det 50,- per spiller at deltage og hver spiller får mindst fire kampe, en flot medalje og et stykke frugt. Derudover vil der vanen tro være spurtpræmier til to spillere i hver kamp ( en spiller fra hvert hold )

Sidste frist for tilmelding ( med årgang, niveau og antal spillere ) er søndag den 28. september på mail anders.kristoffersen@2020mobile.dk eller via stævner.dk. Det samlede beløb for de deltagende spillere bedes du indsætte hos Spar Nord på konto nummer: Reg.nr. 9236 kontonr. 457-71-16577. HUSK at mærke indbetalingen / tilmeldingen med klubnavn og årgang.
 
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 5 lørdag 2 0
U7 Drenge Mixed 5 søndag 2 0
U8 Drenge Mixed 8 lørdag 7 0
U9 Drenge Mixed 8 søndag 11 0
U10 Drenge Mixed 8 lørdag 4 0
U11 Drenge Mixed 11 søndag 1 0
U12 Drenge Mixed 11 lørdag 0 0
U10 Drenge Mixed 8 lørdag 3 0
U11 Drenge Mixed 11 søndag 3 0
U12 Drenge Mixed 11 lørdag 0 0
U6 Piger Mixed 5 lørdag 0 0
U7 Piger Mixed 5 søndag 0 0
U8 Piger Mixed 8 lørdag 2 0
U9 Piger Mixed 8 søndag 2 0
U10 Piger Mixed 8 lørdag 2 0
U11 Piger Mixed 10 søndag 1 0
U11 Piger Mixed 10 søndag 0 0
U12 Piger Mixed 10 lørdag 0 0
U12 Piger Mixed 10 lørdag 1 0

Signetud teams

U6 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
SSB4 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB1 + SSB2 + SSB3 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U8 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vadum IF C Vadum IF Logo Vadum IF
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF
NB2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NB1 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Støvring C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
DFI C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
ØBI øbi

U9 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Nibe BK Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
RIF2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Hjallerup 3 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 1 Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
DFI C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening

U10 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja 2 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
SVIF 1 A SVIF
Thisted fc1 A Thisted FC Logo Thisted FC

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
ASV/Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
SVIF 3 B SVIF
SVIF 2 B SVIF
Thisted fc2 B Thisted FC Logo Thisted FC

U11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
SVIF SVIF

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U9 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Arden tøzerne IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
NB A Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
ØBI B øbi

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - October 12 2014

Organisation
Vejgaard Boldspilklub
Place
Vejgaard Boldspilklub
Address
Sofievej 31
Postalcode
9000
City
Aalborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview