Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold

Dalum IF Multi Cup 2014 for U12-U15 piger og drenge

 

 

KOM TIL ET AF FYNS MEST POPULÆRE INDESTÆVNER

VI MANGLER AKUT HOLD I U13 
 

STATUS ANTAL MANGLENDE HOLD PR: 4/12-14: 2

 

U12 Drenge: UDSOLGT

 

U13 Drenge: UDSOLGT

 

U14 Drenge: UDSOLGT

 

U15 Drenge: UDSOLGT

 

U12 Piger: UDSOLGT

 

U13 Piger: 2 hold

 

U14 Piger: UDSOLGT

 

U15 Piger: UDSOLGT

 

 

 

  

13. - 14. december 2014 afholder Dalum IF et årgangsopdelt  børne/ungdoms-fodboldstævne for drenge og pigehold i Dalumhallerne.


Der er rækker fra U12-U15 for både drenge og piger.


I
hver årgang er der plads til 16 hold, der inddeles under hensyntagen til efterårets udendørs puljer.

 

Der inddeles i 4 puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

 

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere.

 

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. præmieoverrækkelse(Der er præmier til finalevinderne i A, B, C, of D finalerne).


Spilletid er 6 minutter pr. kamp.


Max. 6 spillere pr. hold og max. 2 hold pr. klub pr. række. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.


Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.


Tilmeldingsfrist er 6. December 2014.

Tilmelding kun via www.staevner.dk.


Læs mere om stævnet på


http://www.freewebsite-service.com/dalummulticup/forside.php

 

Stævnegebyr er 300 kr., der indbetales på Nordea konto med Reg. nr. 2374 og Kontonummer 8110003200.

 

Husk at angive klubnavn og række.

 

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.

 


Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.

 

 

 

 

 

Kontaktpersoner og spørgsmål
 

Bjarne Christensen 

Tlf. 6613 2968 / 2172 2418

Email: klubkonsulent@dalumif.dk

 

Niels Laursen

Tlf: 30249677

E:mail: dalumif@mail.dk

 
Vi ses til Dalum IF Multicup
- hvor alle kan være med

 

 

 

                                        

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-14 piger Mixed 6 300 22 0
U-13 piger Mixed 6 300 16 0
U-13 drenge Mixed 6 300 24 0
U-14 drenge Mixed 6 300 24 2
U-15 drenge Mixed 6 300 19 0
U-12 piger Mixed 6 300 19 0
U-12 drenge Mixed 6 300 23 3
U-15 piger Mixed 6 300 22 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-14 piger 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Næsby FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby United B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ob de blå A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Højer IF 2 B Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Højer IF1 A Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
OB de hvide A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
K.I.F B Korinth I. F
AVGIF A Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
SSV Højfyn 2 B SSV Højfyn
SSV Højfyn 1 B SSV Højfyn
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Grisen flyver A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U-13 piger 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
MBL-pigerne A Havdrup GI Logo Havdrup GI
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
VB 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
BKF B
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
HG/LIF B Høng GF Logo Høng GF
Pink Ladies C Fjelstrup IF

U-13 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Næsby Boldklub 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Hold Thomsen A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Team Blåholm 2 A Esbjerg Fb
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Team Blåholm 1 A Esbjerg Fb
Best of Horsens A

U-14 drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB A Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Brian's drenge A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
naturbananerne A Horsens FS Logo Horsens FS
Tved Boldklub A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Gunners A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby Drengene B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
RIF C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Nr. Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U-15 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ymerdrengene B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Paw´s drenge B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Clinical.dk B Ørbæk Boldklub
Otterup 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
De undervurderede B FC Horsens Logo FC Horsens

U-12 piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Middelfart piger B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KB Stjernerne B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub
5 Star A Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Nr.Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby Queens 04 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Sønderborg Fremad A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
SSV Højfyn 2 B SSV Højfyn
SSV Højfyn 1 B SSV Højfyn

U-12 drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Nr. Lyndelse/Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-15 piger 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De lange negle C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst United A Marienlyst Logo Marienlyst
Højer IF A Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Vorbasse 1 A Vorbasse Boldklub af 1912
Vorbasse 2 B Vorbasse Boldklub af 1912
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tåsinge A Tåsinge Forenede Boldklubber
Nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Team Sønderager A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Kerteminde piger B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold map

Tournament overview