Skt Klemens Cup

 SKFIF stævne for bredde og elite hold

 

Vi ligger vægt på at der bliver spillet nogle gode kampe og at alle børnehold har noget at spille for

Derfor vil alle hold fra U9 til U12 drenge og piger gå videre,  nr 1 og 2 i puljen går videre til A-finale spil 3 og 4 til B-finale spil og evt nr 5 og 6 til et C finale spil ( dette kan dog ændres i forhold til om antal af deltager og derved helt frafalde )

Der vil i alle børne rækker være medaljer til alle hold

Samt en præmie til nr 1-2-3 og 4 i u13 og U16 drenge og piger samt en pokal til nr 1

der er penge præmier til nr 1 og 2 i U17 og U19 Drenge og piger samt- herresenior

1 præmien 2400

2 præmien 1200

der spilles efter DBUfyns regler dog med den ændring at der kun må være max 6 spillere på alle Ungdoms og senior hold, mod 7 spillere på børnehold.

har man dispotion på en spiller udendørs gælder denne også ved dette stævne, men det skal oplyses inden første kamp

spilledageneer lagt således at vi ikke samme dage som DBUfyn

Stævne gebyr Fra U9 til U16 drenge og Piger 300 ,- ved sponsornavn eller et andet navn der ikke er dansk klub navn som holdnavn 400,-

18 piger - U17 Drenge - U19 Drenge - herre og dame senior samt old boys 600 ,- ved sponsornavn eller et andet navn der ikke er dansk klubnavn som holdnavn 700,- i disse årgange skal der minimum være 8 hold pr årgang for at blive gennemført

ved tilmelding vil man modtage en mail med oplysninger om det tilmeldte samt konto oplysningerne 

man er først tilmeldt når gebyret er modtaget, ved afbud fra den 10 november og frem, tilbage betales gebyret ikke, men ved afbud af en række fra stævnes side vil gebyret blive tilbage betalt

 

Det kan forkomme at der ikke er nok tilmeldte i en række kan 2 rækker blive slået sammen efter samtykke fra den laveste række

 

mere info her http://www.skfif.dk

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Piger Mixed lørdag 11 1
U12 Piger Mixed lørdag 0 0
U13 Piger Mixed lørdag 4 0
U14 Piger Mixed søndag 1 0
U15 Piger Mixed søndag 6 0
U17 Piger Mixed fredag / lørdag 2 0
U9 Drenge Mixed søndag 8 0
U10 Drenge Mixed søndag 12 0
U11 Drenge Mixed søndag 9 0
U12 Drenge Mixed lørdag 7 1
U13 Drenge Mixed lørdag 0 0
U14 Drenge Mixed lørdag 4 0
U15 Drenge Mixed lørdag 20 3
U17 Drenge Mixed fredag 14 0
U19 Drenge Mixed lørdag 5 0
Herre senior Mixed Lørdag 8 1
U9 Piger Mixed søndag 4 0
U10 Piger Mixed søndag 7 1
U16 Drenge Mixed fredag/søndag 11 4
U19 Piger Mixed Fredag/lørdag 0 0
U16 Piger Mixed fredag/lørdag 3 0

Signetud teams

U11 Piger 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Assens FC B Assens FC Logo Assens FC
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Assens FC 2 B Assens FC Logo Assens FC
Egif B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby United B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
EY A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U17 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag / lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
Ubberud if C Ubberud IF Logo Ubberud IF
GUTTERNE B Skeby
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
B.67 B B.67 Logo B.67

U10 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
MG&BK2 B
MG&BK B
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
NÆSBY S B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
næsby L B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U11 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
SKFIF U11 B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Højby B Højby S&G Logo Højby S&G
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U12 Drenge 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse/Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Skt Klemens Boys B
Otterup B Otterup
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 11 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Glamsbjerg IF 1 B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Brenderup A Brenderup IF Logo Brenderup IF
clinical.dk Ørbæk Boldklub Logo Ørbæk Boldklub
Korup 1 B Korup IF Logo Korup IF
Årslev BK 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev BK 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Korup 2 B Korup IF Logo Korup IF
Vinding C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SKFIF C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Glamsbjerg IF 2 B Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF

U17 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club
Liverpool Fc A
TEAM BRIE C
FC Nordfyn A FC Nordfyn
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Gribbene A
El Capitánes A
TPI3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FC Hjallese A FC Hjallese Logo FC Hjallese

U19 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Galácticos
MB & BK A
klausheidemand.dk
Mågen Letter B
De store drenge A Hedensted IF Logo Hedensted IF

Herre senior 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Skt Klemens 2 B S.K.F.I.F
Skt Klemens 1 B S.K.F.I.F
Hala Hala A Vindinge BK Logo Vindinge BK
Marienlyst
PPL Allstars A

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U16 Drenge 5 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: fredag/søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Koerne FC A
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
SKFIF C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U19 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag/lørdag

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag/lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - November 23 2014

Organisation
Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Place
Skt Klemens hallen
Address
Dahlsvej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview