Fleggaard Select Grænsecup

Stort indefodboldstævne med deltagelse af over 200 hold fra Danmark og Tyskland.

Deltag i dette traditionsrige stævne med deltagelse af flere tyske hold og kombiner gode fodboldkampe med juleindkøb i Tyskland.

Kontakt os på fleggaardselectcup@yahoo.dk eller ring evt. til Frank Thietje, mobil 40647647

Deltagergebyr skal indbetales på konto: 8065-1096812 ved tilmelding.

Vi ses til Fleggaard Select Grænsecup den 21-23 November i Kruså.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-12 PIGER A Mixed 7 300 Lørdag 7 0
U-12 PIGER B Mixed 7 300 Lørdag 21 0
U-14 PIGER A Mixed 7 300 Søndag 4 0
U-14 PIGER B Mixed 7 300 Søndag 5 0
U-6 Mixed 5 250 Lørdag 6 0
U-7 Mixed 5 250 Lørdag 18 0
U-8 Mixed 5 250 Lørdag 22 0
U-9 A Mixed 7 300 Søndag 8 0
U-9 B Mixed 7 300 Søndag 18 0
U-9 C Mixed 7 300 Søndag 8 0
U-10 A Mixed 7 300 Lørdag 11 0
U-10 B Mixed 7 300 Lørdag 9 0
U-10 C Mixed 7 300 Lørdag 8 0
U-11 A Mixed 7 300 Søndag 4 0
U-11 B Mixed 7 300 Søndag 14 2
U-11 C Mixed 7 300 Søndag 11 2
U-12 A Mixed 7 300 Lørdag Aften 3 0
U-12 B Mixed 7 300 Lørdag Aften 8 0
U-12 C Mixed 7 300 Lørdag 9 0
U-13 A Mixed 7 300 Søndag 4 0
U-13 B Mixed 7 300 Søndag 12 3
U-13 C Mixed 7 300 Søndag 0 0
U-14 A Mixed 7 300 Fredag Aften 1 0
U-14 B Mixed 7 300 Fredag Aften 3 1
U-14 C Mixed 7 300 Fredag Aften 0 0
U-15 A Mixed 7 300 Fredag Aften 9 1
U-15 B Mixed 7 300 Fredag Aften 9 0
U-15 C Mixed 7 300 Fredag Aften 8 0
U12 PIGER C Mixed 7 300 Lørdag 0 0

Signetud teams

U-12 PIGER A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
Næsbjerg A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Super kids A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Kolding B2 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U-12 PIGER B 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov B B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Søhusstige B Søhusstige
Søhusstige B Søhusstige
LIF 2 C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
LIF 1 C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
CIF U12 - Girlpower Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Starup Uif 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup Uif 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
SSK_Claus B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
SSK_Thomas B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Ejby/Gelsted/Brenderup B Ejby IK Logo Ejby IK
CIF U 12 - girlpower II C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 3 C BOV IF Logo BOV IF

U-14 PIGER A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB Q2001 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
højer/tønder A Tønder SF Logo Tønder SF

U-14 PIGER B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BOV IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
BOV IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
højer/tønder B Tønder SF Logo Tønder SF

U-6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 1 BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 BOV IF Logo BOV IF
TSV Nord Harrislee C TSV Nord Harrislee
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U-7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bov if C BOV IF Logo BOV IF
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
BNS Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Rødekro IF 3 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Vamdrup I B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
FC Wiesharde 1 FC Wiesharde
FC Wiesharde 2 FC Wiesharde
Heider SV - Team 2 Heider SV
Heider SV - Team 1 Heider SV
Varde if A Varde IF Logo Varde IF
Hfk1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hfk3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U-8 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bov if 1 BOV IF Logo BOV IF
Bov if 2 BOV IF Logo BOV IF
Bov if 3 BOV IF Logo BOV IF
Bov if 4 BOV IF Logo BOV IF
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
KB1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BNS (2008) Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
TSB Flensburg 3 TSB Flensburg
TSB Flensburg 2 TSB Flensburg
TSB Flensburg 1 TSB Flensburg
Dalby U8, 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby U8, 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
FC Wiesharde 1 FC Wiesharde
FC Wiesharde 2 FC Wiesharde
Heider SV Heider SV
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U-9 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
SUB 2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
Seest 1 A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Midtals 1 A Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U-9 B 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Suchsdorfer SV B Suchsdorfer SV
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
1. FC Quickborn B 1. FC Quickborn
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BBB (2007) B Brændekilde Bellinge Boldklub
Rødero IF 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 3 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Seest 2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
BUI (2) B Broager UI Logo Broager UI
BUI (1) B Broager UI Logo Broager UI
TSV Nord Harrislee B TSV Nord Harrislee
If 92 1 B IF 92
SUB Dream Team B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Rolfsted (2007) B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U-9 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFK 3 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
TSB Flensburg C TSB Flensburg
SUB 4 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF
If 92 2 C IF 92
Rødekro IF 1 C Rødekro IF 1
Midtals 2 C Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U-10 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aabk 1 A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
SpVG Eidertal Molfsee 1 A SpVg Eidertal Molfsee v. 1957 e. V. Logo SpVg Eidertal Molfsee v. 1957 e. V.
sportigan hedensted A
Hørup UI 1 A Hørup UI
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
Sub 2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sub 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
bov if A BOV IF Logo BOV IF
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U-10 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
1. FC Quickborn B 1. FC Quickborn
Egen B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
bov if B BOV IF Logo BOV IF
Aabk 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U-10 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SpVG Eidertal Molfsee 2 C SpVg Eidertal Molfsee v. 1957 e. V. Logo SpVg Eidertal Molfsee v. 1957 e. V.
1.FC Quickborn 4E C FC Quickborn
1 FC Quickborn C FC Quickborn
Hørup UI 2 C Hørup UI
Sub 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sub 1 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
HFK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U-11 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løjt 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
BOV IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
TSV Nord Harrislee A TSV Nord Harrislee
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U-11 B 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SSV Højfyn 1 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Løjt 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
BOV IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUBK 1 B Skærbæk Ungdomsboldklub
SUBK 2 B Skærbæk Ungdomsboldklub
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Broager UI U11 hold 2 B Broager UI Logo Broager UI
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
TSV Bordesholm 1 B TSV Bordesholm

U-11 C 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løjt 3 C Løjt IF Logo Løjt IF
TINGLEV IF C TINGLEV IF
SUB 1 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Broager UI U11 hold 2 C Broager UI Logo Broager UI
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TSV Bordesholm 2 C TSV Bordesholm
Dronningborg C C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U-12 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Aften

Teamname LVL Logo Club

U-12 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Aften

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Dybbøl IU B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FSG Ostseeküste B FSG Ostseeküste
BOV IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
SGI B1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI B2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U-12 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TSV Nord Harrislee C TSV Nord Harrislee
Team Vest C Team Vest
Rødekro IF 3 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 4 C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HFK C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
BOV IF 2 C BOV IF Logo BOV IF
SGI C C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U-13 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Champagne vaskerne A

U-13 B 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bech Granit B FC Horsens Logo FC Horsens
TSV Nord Harrislee B TSV Nord Harrislee
City Drive Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
BNS1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Die Tingleffer Beasts B SV Tingleff Logo SV Tingleff
Lunderskov Boldklub B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Dream Team B

U-13 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
EMR A

U-14 B 2 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
TSV Neudorf Bornstein B TSV Neudorf Bornstein
FSG Mittangeln B FSG Mittangeln

U-14 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club

U-15 A 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Viking 3 A Viking
Viking 2 A Viking
Viking 1 A Viking
Sallingsund A Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Sport24 Horsens A
Rødekro IF 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U-15 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Rødekro IF 3 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Æ Knejte B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
FSG Mittangeln B FSG Mittangeln
Pink Boys Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
LIFFIF 1 A Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
KSL Grøn Service B

U-15 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Bov IF 3 C BOV IF Logo BOV IF
TSV Neudorf Bornstein (2001) C TSV Neudorf Bornstein
MB&BK 1 (U14) C MB&BK Middelfart
Team Cool (U14) C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
MB&BK 2 (U14) C MB&BK Middelfart
FSG Mittangeln (2001) C FSG Mittangeln
Bov IF 4 C BOV IF Logo BOV IF
LIFFIF 2 C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF

U12 PIGER C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - November 23 2014

Organisation
BOV IF
Place
Grænsehallerne i Kruså
Address
Harkærvej 3
Postalcode
6340
City
Kruså
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview