Champions League for Kids - vinterturnering

 

 

Hvad siger du til at være med i Champions League for Kids i vintersæsonen 2014/2015

SPILLER MED NY 5 mands, 8 mands og 11 mands rækker

Så har du lyst til at være med i en vinterturnering hvor du fra oktober til ultimo marts vil komme til at spille 12 træningskampe (5-mands, 8-mands eller 11 mands  - så er chancen her.

Der bliver plads til 16 hold i hver række, hvor der inddeles i 4 puljer med 4 i hver.

I perioden fra oktober til medio december spilles der 6 kampe hvor alle møder alle hjemme og ude.

Efter jul inddeles der så igen i 4 puljer.

Pulje 1 Nr. 1 fra hver pulje spiller om Champions League GOLD

Pulje 2 Nr. 2 fra hver pulje spiller om Champions League SILVER

Pulje 3 Nr. 3 fra hver pulje spiller om Champions League BRONZE

Pulje 4 Nr. 4 fra hver pulje spiller om Champions League UEFA CUP


Prisen for deltagelse vil være 550,00 pr hold for 5 mands og 650,00 pr. hold for 8 mands og 800 for 11 mands..

Tilmelding: Klik her


Efter afslutningen i marts måned vil der være præmie til alle hold (8 pr 5 mandshold og 11 pr. 8 mandshold og 14 pr. 11 mands hold).

A- række er forbeholdt række 1 hold
B-række er for hold i række 2 og 3
C-række er for hold i række 3 og 4


Alle hold vil hermed få 6 hjemmekampe og 6 udekampe i vintersæsonen.

Besøg hjemmesiden: www.clforkids.dk og se mere om turneringen under Champions League for Kids.

Først til mølle er gældende – der er rift om pladserne
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 5 550 9 0
U7 Mixed 5 550 6 0
U7 Mixed 5 550 1 0
U8 Mixed 5 550 17 0
U8 Mixed 5 550 12 0
U8 Mixed 5 550 1 0
U9 Mixed 5 550 22 0
U9 Mixed 5 550 24 0
U9 Mixed 5 550 9 0
U10 Mixed 8 650 26 0
U10 Mixed 8 650 34 0
U11 Mixed 8 650 31 0
U11 Mixed 8 650 29 0
U11 Mixed 8 650 24 0
U12 Mixed 8 650 35 0
U10 Mixed 8 650 13 0
U12 Mixed 8 650 36 0
U12 Mixed 8 650 20 0
U12 Mixed 11 800 0 0
U12 Mixed 11 800 1 0
U12 Mixed 11 800 2 0
U13 Mixed 11 800 10 0
U13 Mixed 11 800 11 0
U13 Mixed 11 800 7 0
U14 Mixed 11 800 1 0
U14 Mixed 11 800 13 1
U14 Mixed 11 800 7 0
U15 Mixed 11 800 5 0
U15 Mixed 11 800 4 0
U15 Mixed 11 800 1 0
U16 Mixed 11 800 1 0
U13 Mixed 8 650 3 0
U13 Mixed 8 650 4 0
U13 Mixed 8 650 6 0
U9 U10 Piger Mixed 5 550 1 0
U11-U12 Piger Mixed 8 650 2 0
U13-U14 Piger Mixed 8 650 1 0
U8 A JYLLAND/FYN Mixed 5 550 2 0
U9 JYLLAND/FYN Mixed 5 550 3 0
U9 JYLLAND/FYN Mixed 5 550 2 0
U10 JYLLAND/FYN Mixed 8 650 3 0
U10 JYLLAND/FYN Mixed 8 650 1 0
U10 JYLLAND/FYN Mixed 8 650 2 0
U11 JYLLAND/FYN Mixed 8 650 1 0
U11 JYLLAND/FYN Mixed 8 650 3 0
U12 JYLLAND/FYN Mixed 8 650 4 0
U12 JYLLAND/FYN Mixed 8 650 1 0
U12 JYLLAND/FYN Mixed 8 650 2 0
U17 JYLLAND/FYN Mixed 11 800 1 0

Signetud teams

U7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løverne A B1903 Logo B1903
AGF Hviiee A Aakanden GF Logo Aakanden GF
VIF B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frederikssund B Frederikssund
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Tigerne B B1903 Logo B1903
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Leoparderne C B1903 Logo B1903

U8 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Skovshoved A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1903 A B1903 Logo B1903
Borup A Borup IF Logo Borup IF
Vallensbæk 2 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
herlev A Herlev IF Logo Herlev IF
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
U8 Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rishøj A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Skovshoved B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Store Merløse B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
VI 39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Roskilde RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U9 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hella1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
KB A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
B1903 A B1903 Logo B1903
FiX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Skovshoved IF A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Husum Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Avarta A A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Brede if u9a A Brede IF Logo Brede IF
BSV 2 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Kirke Hyllinge A Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BK Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hellas2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
sgif 1 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Skovshoved IF B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FIX DREAMERS B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Torveparken B Torveparken
B1903 Løverne B B1903 Logo B1903
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Rishøj B Rishøj
Svogerslev B Svogerslev
VI 39 trup 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
SB 50 B SB 50
Glostrup FK B GFK
Husum Blodklub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
HB B B Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby BLÅ B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby GUL B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Favoritten B BK Favoritten
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Torveparken C Torveparken
B1903 C B1903 Logo B1903
Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Holbæk 2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HB C C Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby

U10 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Skovshoved IF A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Køge Boldklub U10-1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Jægerspris A Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
NFC A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
VB 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
SBI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Ølstykke A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Farum Øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1903 2 A B1903 Logo B1903
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Rishøj A Rishøj
fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B1903 A B1903 Logo B1903
Farum Vest A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Helsinge A Helsinge
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
benløse A Benløse IF Logo Benløse IF
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
sengeløse A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndby IF U10-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Skælskør A Skælskør

U10 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovserne fra SIF B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Slagelse B Slagelse
Farum Vest B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Virum Sogenfri B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Måløv B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FC United B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
VI 39 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1903 Baltzer El B B1903 Logo B1903
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Køge/Solrød B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
RB Rødderne B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
FB Angels B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Frederikssund B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Ølstykke B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ringsted B Ringsted
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
SGIF B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
AFK B1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Storebælt B FC Storebælt Logo FC Storebælt
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
B Ronaldos Drenge
AIK Strøby B AIK Strøby

U11 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Virum Sogenfri A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Espergærde A Espergærde IF Logo Espergærde IF
SBI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
farum BK 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
KFUM A KFUM
Greve U11 2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSV 04 A2 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B1903 A A B1903 Logo B1903
haslev A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Svogerslev A Svogerslev
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B93 Barce A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ledøje Smørum A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Helsinge A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Greve 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Frederikssund A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U11 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold 2004 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Lynge Uggeløse 2 B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Lynge Uggeløse B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Farum Øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Sundby B2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FIX 04 B B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B 73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
VI39 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FC Storebælt B FC Storebælt Logo FC Storebælt
Tølløse B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Espegærde B Espegærde
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
GFK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Dragør 2 B Dragør 2
ABT 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Amager 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Greve U11 -3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SBI 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AFK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Sundby B B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B1903 B B B1903 Logo B1903
FC Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Stenløse B Stenløse
Køge BK - 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U11 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK C Glostrup FK 2
Glostrup FK C Glostrup FK 3
Vanløse C Vanløse IF Logo Vanløse IF
ledøje Smørum C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
St. Merløse C St. Merløse
Jægersborg 2 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
FIX C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Stenløse C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Fremad Amager 3 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
B 73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Helsinge C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Sakskøbing C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Allerød C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve 4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde KFUM C Roskilde KFUM
HFC 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BSV 04 B C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Vrium Sogenfri 2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Ugerløse C Ugerløse
de røde C Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68

U12 33 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Himmelev Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B1903-2 A B1903 Logo B1903
B1903-1 A B1903 Logo B1903
BSV Banditterne A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
Slagelse A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
VSB 1 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Karlslunde A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Fremad Valby 2003 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Drengene fra Østerbro A Østerbro IF Logo Østerbro IF
HGI A A Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
BIF 2003 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Herlev A Herlev IF Logo Herlev IF
Snekkersten A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Farum BK T1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
BSV Leoparderne A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Svogerslev A Svogerslev
Skævinge A IS Skævinge Logo IS Skævinge
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Frederikssund A Frederikssund
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Jyllinge FC A Jyllinge FC
AB U12-1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rishøj 2 C Rishøj
AFK C1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Helsinge C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If
de røde C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
B1908 PT C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U12 33 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem hellebæk B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Ølstykke FC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vemmelev B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Snekkersten B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Virum Sogenfri B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Avarta 03B B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Skovshoved B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FV2003 B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Skjold Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Jægersborg Gul B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HVB-2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB-1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
hareskov B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Tårstrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Jægerspris B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Grantoften B Grantoften IF Logo Grantoften IF
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U12B B B1903 Logo B1903
Hundested B hundested
SB 50 B SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Karlslunde B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Frederikssund B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
HGI B B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
KBK Hillerød B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Skælskør B Skælskør

U12 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tåstrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Stenløse C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Dream team C Brøndby IF Logo Brøndby IF
FV 2003 C C Fremad Valby Logo Fremad Valby
HGI C C Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Hareskov C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Østerbro IF C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Farum BK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Jægersborg Grøn C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Gladsaxe Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Virum Sogenfri 3 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Skovshoved C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Frederikssund C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HB C C Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Raklev C Raklev

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Lejre A FC Lejre Logo FC Lejre
AIK Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
B1903 A1 A B1903 Logo B1903
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Ringsted A Ringsted
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U13 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Snekkersten B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Frem Sakskøbing B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Fårevejle B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
TFC U13 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HVB B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Maribo Boldklub B Maribo BK Logo Maribo BK

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB C B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Utopia C Utopia
Fårevejle C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Køge 3-4 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B1903 C B1903 Logo B1903

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U14 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BB 2001 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Frem Bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
FFB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Køge FC B Køge FC Logo Køge FC
Hundige B Hundige

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
farum BK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Herlufsholm C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FIX C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
De røde djævle C Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68

U15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Helsinge A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
SFC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Helsinge 2 B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
BS 72 B BS 72

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSV 2 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U16 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlev B Herlev IF Logo Herlev IF

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum T2 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
SB 50 A SB 50
FFB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFB B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sundby C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Ringsted C Ringsted
FFB 3 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U9 U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11-U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13-U14 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8 A JYLLAND/FYN 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Vikingerne A Vikingerne

U9 JYLLAND/FYN 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ATI A ATI
TRIF A TRIF

U9 JYLLAND/FYN 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj B Aabyhøj
ATI B ATI

U10 JYLLAND/FYN 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 JYLLAND/FYN 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U10 JYLLAND/FYN 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Østbirk U10 C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U11 JYLLAND/FYN 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 JYLLAND/FYN 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSF U11 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U12 JYLLAND/FYN 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Taulov A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U12 JYLLAND/FYN 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sædding/guldager if B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U12 JYLLAND/FYN 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Skibet C Skibet IF Logo Skibet IF

U17 JYLLAND/FYN 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Svendborg A FC Svendborg

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 20 2014 - March 31 2015

Organisation
Vallensbæk IF 39
Place
Egen hjemmebane/udebane
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview