Hansen / Nissen Cup 2014

Hatting-Torsted Fodboldungdom har igen i år fornøjelsen at kunne invitere til Hansen / Nissen Cup 2014. Der spilles alle 4 dage i Hattinghallen og Torstedhallen, Horsens. Der spilles i følgende rækker: Piger: U8, U9, U10, U11, U12, U13, U15, U17 Drenge: U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U17 Puljerne spilles: Lørdag d. 27. dec. 2014: Piger U12, Piger U13, Drenge U14, Drenge U15 Søndag d. 28. dec. 2014: Drenge U12, Drenge U13, Drenge U17 Mandag d. 29.dec. 2014: Drenge U8, Drenge U9, Piger U15, Piger U17 Tirsdag d. 30.dec. 2014: Piger U8, Piger U9, Piger U10, Piger U11, Drenge U10, Drenge U11 Afvikling: Der spilles i 4-holds puljer. Efter de indledende runder fortsætter nr. 1 og 2 i A-rækken og nr. 3 og 4 i B-rækken. Alle hold spiller mindst 6 kampe. Regler: JBU`s regler for indefodbold. Pris: Kr. 400,- pr. hold. Holdgebyret overføres til vores konto i Sydbank: 7140 - 1308011 Ved overførsel oplyses holdnavn og årgang eller ID nr. Tilmelding anses ikke som gældende før holdgebyret er modtaget. Præmier: Finale præmier til nr. 1 og 2 i hhv. A og B-rækkerne.. Der er præmier til 6 spillere pr. hold. Til U8 og U9 årgange er der præmier til 8 spillere pr. hold. Tilmelding: Senest den 30. november 2014 Yderliger info: Flemming Jensen email: ellenaj@post.tele.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Piger U-9 Mixed 8 400 12 0
Piger U-10 Mixed 7 400 15 0
Piger U-11 Mixed 7 400 25 0
Piger U-13 Mixed 7 400 16 0
Piger U-15 Mixed 7 400 9 0
Drenge U-8 Mixed 8 400 35 0
Drenge U-9 Mixed 8 400 40 0
Drenge U-10 Mixed 7 400 48 0
Drenge U-14 Mixed 7 400 24 0
Drenge U-15 Mixed 7 400 23 0
Drenge U-17 Mixed 7 400 16 0
Piger U-12 Mixed 7 400 8 0
Drenge U-11 Mixed 7 400 43 0
Drenge U-12 Mixed 7 400 56 0
Drenge U-13 Mixed 7 400 35 0
Piger U-8 Mixed 8 400 6 0
Piger U-17 Mixed 7 400 17 0

Signetud teams

Piger U-9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gedved IF B Gedved IF Logo Gedved IF
Egebjerg piger 2 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg piger 1 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
De glade julenisser A Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Løsning IF B Løsning IF Logo Løsning IF
VB 2 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Gedved IF U8 B Gedved IF Logo Gedved IF
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Løjt piger B Løjt IF Logo Løjt IF

Piger U-10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Skødstrup 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Egebjerg IF C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Harlev IK C Harlev IK Logo Harlev IK
Carlsberg Sport Pigerne A Løjt IF Logo Løjt IF
FC Grejs-dalen B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Rask Mølle 2 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 1 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Piger U-11 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens Y B FC Horsens Logo FC Horsens
Harlev IK 2 B Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 1 B Harlev IK Logo Harlev IK
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
ATI FODBOLD PIGER 3 A
FC Horsens H A FC Horsens Logo FC Horsens
Tørring-IF C Tørring IF Logo Tørring IF
FC Horsens X B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens C A FC Horsens Logo FC Horsens
Rask Mølle C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
ATI FODBOLD PIGER 2 A Aalbæk Stations IF
ATI FODBOLD PIGER 1 A Aalbæk Stations IF

Piger U-13 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
team teenz A
Sportliga.dk 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
HT's piger A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team 10 A Team 10
HT's power girls A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
BMI A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
De Seje Piger A Billund IF Logo Billund IF
Egebjerg B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
KB1 Q2002 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Team 10 2 B Team 10
Sportliga.dk A Hedensted IF Logo Hedensted IF

Piger U-15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HS Murerforretning B Team Østbirk-Hovedgaard
Westenholz Møbler A Stensballe IK Logo Stensballe IK
fc pigerne A
Team Sønderager A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
TEAM 10 A Team 10
EY A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Løsning if C Løsning IF Logo Løsning IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U-8 33 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
VIK1 Vejlby IK Logo Vejlby IK
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Søvind C
Søvind C Søvind GIF Logo Søvind GIF
solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
VSF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skumfiduserne C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
BIF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
BIF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF 2 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Drenge U8 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted 4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Gauer2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauer1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
FC Grejsdalen B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
BBB 2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

Drenge U-9 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Give 1 A Give Fremad Logo Give Fremad
Simons drenge C Give Fremad Logo Give Fremad
Vamdrup IF 2 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vejle Kammeraterne B Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
VRI B
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Målslugerne B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Fc Skanderborg nord B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Rybergs Rovfugle - wannabees A Brande IF Logo Brande IF
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Bredballe IF B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vamdrup IF 1 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FC Skanderborg Syd B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Danseal A jelling fs
Hatting Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
De røde lyn A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Aabyhøj IF A A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Vinding Drengene B
Bredballe 2 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Buy Best Solution B
Give 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Aabyhøj IF B B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

Drenge U-10 40 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nordan Ejendomme B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hatting-Torsted B 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted C C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted B 1 B Hatting-Torsted fodboldungdom
FC Horsens B2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
SønderjyskE A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Messi, Ronaldo og Gedved Boys B Gedved IF Logo Gedved IF
Champions League vinderne fra GIF C Gedved IF Logo Gedved IF
FC Coolshop B Skibet IF Logo Skibet IF
danseal B Jelling fs
Spentrup IF A Spentrup IF Logo Spentrup IF
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Juelsminde B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Bum Kun Cha B Billund IF Logo Billund IF
ØSVN C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gauerslund IF 1 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Tørring-IF C Tørring IF Logo Tørring IF
sportigan Hedensted A
Bredballe if A A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if C C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if B B Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Grejsdalen A Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
HFS Z A Horsens FS Logo Horsens FS
HFS X B Horsens FS Logo Horsens FS
Stensballe IK C C Stensballe
FCB Herning A
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Egebjerg-fræserne B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
De gule A Horsens FS Logo Horsens FS
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Drenge U-14 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Give el A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF
De skarpe drenge A FC Fredericia Logo FC Fredericia
Q8 drengene B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
naturbananerne A Horsens FS Logo Horsens FS
ØSVN IF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Horse Shop's Pink Ladies A
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Johnny A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
727 Communications A FC/AC/østbirk
Team Nykredit A FC Horsens Logo FC Horsens
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skibet A Skibet IF Logo Skibet IF
team faxe kondi A Aulum IF Logo Aulum IF
RØDE STJERNE A
Cookie Makers A
EMR A
A/S Bent Rasmussen Vipperød BK Logo Vipperød BK
DMS Group Vejle C FC Horsens Logo FC Horsens
Mean Machine A
Olsen Banden C Horsens FS Logo Horsens FS

Drenge U-15 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sparekassen Kronjylland Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
GF Forsikring Trekantområdet B Skibet IF Logo Skibet IF
No mercy A
Team 1.B A Horsens FS Logo Horsens FS
Firehøje 2 B Firehøjes IF Logo Firehøjes IF
BIF Boys B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Firehøje 1 B Firehøjes IF Logo Firehøjes IF
Rimon Jonny A
Mølholms drenge B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TT-Boys B Tønning-Træden IF Logo Tønning-Træden IF
Worldtrans B
Pink Boys B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Illuminati A FC Horsens Logo FC Horsens
Brenderup IF B Brenderup IF Logo Brenderup IF

Drenge U-17 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
The Babyborns B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Vladivostoks kåde banditter B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Toastmaskinerne C
Hatting/Torsted U17 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
KBE A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Shrewsbury A AC Horsens Logo AC Horsens
Team Lund/Østbirk A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hatting-Torsted U-16 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hvalerne B
Team Din Nødhjælp A Kolding IF Logo Kolding IF
FC LOKOMOTIV C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Dagli`Brugsen Vandel/Crazy Daisy B Firehøjes IF Logo Firehøjes IF
Ølsted united B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Hygge bold A

Piger U-12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Super Kids A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Østbirk B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Brande IF Brande IF Logo Brande IF
Team Skov IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Stensballe Seje Tøser A Stensballe IK Logo Stensballe IK
fc horsens tøserne B FC Horsens Logo FC Horsens

Drenge U-11 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jysk Tagpap A Løjt IF Logo Løjt IF
Østbirk IF A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
AC Horsens B AC Horsens Logo AC Horsens
Hatting-Torsted 5 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
KB/Dalby 4 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Vindmøllerne B
Team Lysagervænget A
Åstruplund Smede- og Maskinværksted B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Weltklasse B FC Horsens Logo FC Horsens
Åbyhøj-drengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
FC Barcelona C
Verdensklasse B FC Horsens Logo FC Horsens
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Gauer B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tørring-IF C Tørring IF Logo Tørring IF
juelsminde B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
TMG, Mårslet A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
KB/Dalby 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB/Dalby 2 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB/Dalby 3 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
TMG, Mårslet B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Billund IF B Billund IF Logo Billund IF
Team Invita-sportmaster A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Ølsted ugf B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Bgif A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF

Drenge U-12 46 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EUI/DIF Y A Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Fff Superstars B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Ringkøbing IF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Fff All stars team 1 A Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Team Botjek A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lund-drengene B Lund IF Logo Lund IF
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
bdo 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
bdo 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
EUI/DIF Z B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Funder GF C Funder GF Logo Funder GF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting Torsted IF 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vsf 11 Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
EGIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Team Goal A
Team hfs B Horsens FS Logo Horsens FS
Funder GF 2 C Funder GF Logo Funder GF
De måske egnede A
Ølsted B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Mg&bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Juelsminde B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Hatting Torsted C1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted C2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens Freja B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Hatting Torsted 2 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
EV Metal B Hedensted IF Logo Hedensted IF
OEJPS FC B
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
RK03 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Egebjerg 2 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg 1 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hatting Torsted B2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
TEAM LOGSTOR C Hedensted IF Logo Hedensted IF
VSF team C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ringkøbing IF2 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
NKIF A
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Team Gul A Horsens FS Logo Horsens FS
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

Drenge U-13 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BechGranit.dk FC Horsens Logo FC Horsens
Team ReeAct A
Bad BoyZ A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
FC Coolshop C Skibet IF Logo Skibet IF
Stensballe IK C Stensballe IK Logo Stensballe IK
CASA Horsens A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vinding - Hvid A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding - Sort A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Junk De Luxe A
TEAM 10 A Team 10
TEAM CASA B FC Horsens Logo FC Horsens
Champagne vaskerne A
City Drive Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Pappas pizza Tørring A
PP Consult B Hedensted IF Logo Hedensted IF
MEETING Horsens A
Brørup 1 A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Drysdenmark Viborg FF Logo Viborg FF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Entreprenør Thorkild Jensen B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Røde stjerner C
Best of Horsens A

Piger U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Piger U-17 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Klint's tøser A Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
#DREAM TEAM A
Møldams Elektro A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Nykredit Vejle A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2014

Organisation
Hatting - Torsted Fodboldungdom
Place
Torstedhallen, Hattinghallen
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview