SPAKRON/SPORTSMASTER CUP

VI MANGLER 2 hold i U10 Drenge!

SPORTSMASTER/SPARKRON CUP

For 6. år i træk kan Hovedgård IF byde velkommen til et indestævne i fodbold!
- De seneste 5 år har været en stor succes med mange tilmeldte holdm og vi håber at kunne gentage succesen i år :-)

Som noget nyt tilbyder vi i år også 3-bold og vi glæder os meget til at byde de lidt yngre velkommen til den en uforglemmelig dag med bolden i centrum.

Nedenfor finder I de vigtigste informationer om stævnet: 

Spilledato:
Stævnet afvikles fra d. 19 - 21. december 2014.
Se under "rækker" hvornår hver enkelt rækker forventes afviklet.

Spillested:
Der spilles i Hovedgård, Søvind og Egebjerg hallen. Der er max 15 min kørsel mellem de 3 haller. 
I 3-bold vil man kun kun komme til at spille i en hal!

Turneringsform for U9-U12:
Der inddeles i puljer á 4 hold, hvor efter indledende puljer spilles.
Herefter går nr. 1 og 2 i A, mens nr. 3 og 4 går i B.

Det er også en mulighed, at vi fra start inddeler i A og B-niveau. 

Antallet af tilmeldte hold afgør, om der efter de indledende runder skal spilles knockout kampe el. mellemrunde. Vi tilstræber dog at spille mellemrunde, så alle hold sikre sig minimum 5 kampe. I tilfælde af knockout kampe vil alle hold være sikret minimun 4 kampe!

Puljerne bliver inddelt efter niveau, så det er vigtig i ved tilmelding noterer om det er et A el. B hold.
Vi forbeholder os ret til at lade rækker ud gå ved mindre end 12 hold. Det kan også være, at rækkerne afvikles, men i så fald ombrydes der ikke til både A og B.

Turneringsform for 3-bold:
I 3-bold inddeler vi holdene i puljer á 5 hold, hvor alle møder hinanden. Alle hold får dermed 4 kampe, og der er ingen slutspil i disse rækker.
 

Vi forbeholder os ret til at lukke for tilmelding tidligere end skrevet. Tilmeldinger sker efter først til mølle princippet.

Regler:
Alle hold spiller efter DBU Jylland´s regler. 

Det er tilladt at have en kvartals-spiller på hvert hold.
Der må gerne tilmeldes flere hold fra samme klub i en række.
U9 - U12 spilles der 4:4. Det er tilladt at have op til 2 udskifter. Dvs. max 6 spillere pr. hold.
Der spilles med sænket overligger i U9.

I 3-bold er det tilladt at have en udskifter. Dvs. max 4 spillere pr. hold. 
Der spilles i 3-bold uden resultater! 

Spilletiden er 7 min pr. kamp.
Kampene dømmes af lokale, men kompetente dommere, som alle har fodboldfaglig viden.

Præmier:
I U9 - U12 er der præmier til 6 spillere pr. hold. 
I 3-bold er der præmier til 4 spillere pr. hold. 

I U9 - U12 er der præmier til nr. 1 - 3 i både A og B. Der spilles om store pokaler!
- Der er endvidere erindringsgave til alle deltagere. 

I 3-bold er der ens præmier til alle hold.

Tilmelding:
Tilmeldingen er bindende og skal være Hovedgård IF i hænde senest d. 8. december.
TIlmelding foregår her på siden og er først endelig, når vi har modtaget betaling og I har modtaget en bekræftelse på dette.
Betaling bedes overføres hurtigst muligt efter tilmelding. 
Hvis man melder afbud efter d. 5. december er man ikke berettiget til, at få stævnegebyret tilbage.

Stævnegebyret bedes overført til:

reg nr. 9211
konto nr. 4575511290

Angiv venligst holdnavn, række og kontaktperson ved betaling.
Programmet bliver sendt på mail og lagt på nettet omkring en uge før stævnet. Har i ikke modtaget det senest d. 14/12 bedes i rykke efter det.

Spørgsmål
Spørgsmål vedr. stævne:

Kontakt Steffen Pedersen på mail:
stlype2003@yahoo.dk

Vi glæder os til at se jer alle! :-)

Med sportslig hilsen
Hovedgård IF, Sportsmaster og Sparekassen Kronjylland

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge/Piger Mixed 4 300 Søndag formiddag 21 0
U7 Drenge/Piger Mixed 4 300 Søndag formiddag 20 0
U8 Drenge/Piger Mixed 4 300 Søndag middag/eftermiddag 12 0
U9 Drenge Mixed 6 450 Lørdag formiddag/eftermid 17 1
U10 Drenge Mixed 6 450 Søndag formiddag/eftermid 41 0
U11 Drenge Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag 36 0
U12 Drenge Mixed 6 450 Fredag aften 23 0

Signetud teams

U6 Drenge/Piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 1 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hovedgård IF 3 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Skødstrup SF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
FC Skanderborg 3 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Transformers B Ry fodbold Logo Ry fodbold
BUF 2 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF 1 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
HEI årgang 2009 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U7 Drenge/Piger 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
De Blå Drenge 1 Løsning IF Logo Løsning IF
FC Horsens 2008 5 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 4 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 1 FC Horsens Logo FC Horsens
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Vejle Boldklub 2 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 1 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Grejs-drengene B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Skanderborg Pigerne FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
BUF B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens

U8 Drenge/Piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hovedgård IF 3 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Sabro tst/Sabro Logo tst/Sabro
Skildpadderne B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hatting-Torsted2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Rødderne B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Banditterne A Ry fodbold Logo Ry fodbold

U9 Drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
KB1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
hei 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hornsyld IF 2 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Sabro IF A Sabro IF Logo Sabro IF
hei 2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hovedgård IF 3 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 1 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Stensballe IK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Viby If 1 A Viby IF Logo Viby IF
Viby If 2 B Viby IF Logo Viby IF
Øster Nykirke IF B Øster Nykirke Idrætsforening Logo Øster Nykirke Idrætsforening
Hornsyld IF 1 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

U10 Drenge 38 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Inner Action B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Jay Jay Okocha B Billund IF Logo Billund IF
Them GF A Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Lokalsyn Kolding B Skibet IF Logo Skibet IF
danseal B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
ATI fodbolddrenge A
Torsted IF 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted IF 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Sportigan hedensted A
Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hadsten SK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Rødderne B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Banditterne Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
FC Horsens C C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
IF Mols C IF Mols Logo IF Mols
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hovedgaard IF U10 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Stensballe B2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Skanderborg 3 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 4 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
de små B låsby
Torsted IF 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U11 Drenge 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
VIK 3 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Vindmøllerne B
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Kolding IF 2 A Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF 1 A Kolding IF Logo Kolding IF
VIK 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Øster Nykirke IF B Øster Nykirke Idrætsforening Logo Øster Nykirke Idrætsforening
TvTek, Nim B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Fårvang B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Åbyhøj-drengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hovedgård IF 1 A Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
FC Barcelona C
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
TMG, B B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
BIF 2 B
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
TMG Fodbold A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Bredballe if A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Automatic Syd El-tavler B
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
BIF 1 A
Bredballe if 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U12 Drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted IF 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Botjek A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
EUI/DIF A Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
VSF1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
VRI-1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hovedgård IF A Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
NKIF A
Hatting Torsted C1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stautrup IF C Stautrup IF Logo Stautrup IF
Hatting Torsted 2 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ringkøbing IF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Team Goal A
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - December 21 2014

Organisation
Hovedgård IF
Place
Hovedgård Hallen
Address
Fruenshave 3
Postalcode
8732
City
Hovedgård
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview