Orient Cup 2015

 

Orient Cup 2015

Orient Byder igen i år d.29 og 30 August på Orient Cup i Rødovre (kbh).

over 120 hold deltog i 2014 så vi håber at gentage succen.

Det foregår på Orient Hjemmebane :

Islevbrovej 44

2610 Rødovre

Der vil være mulighed for masser af leg på Hoppeborg og hastighedsmåler

Gratis Popcorn og flødebollemaskine til deltagerne.

Orient klubhus holder åbent med salg fra Grill,kaffe,vand,is,Slushice,lækker sandwich osv

kom og hver med til en dejlig dag.

Medaljer til alle deltagende spillere.

der spilles i:

U4-U5-U6-U7 og U7-8 piger                 ( 3mands)            pris 225kr

U8-U9-U10                                                (5mands)             pris 325kr 

5 Holdspuljer Min 4 kampe til hver

Der spilles efter DBU Sjællands turneringsreglement.

Vi stiller med dommere til rådighed vi kan Dog kan nogle af  kampene kan være
”døm-selv-kampe”.
 

Spilletid:
3-mands: 1 x 12 min. / 5-mands: 2 x 7 min.

Program

Lørdag spiller :

U6 3v3 Formiddag og eftermiddag
U9 5v5 Formiddag og eftermiddag.
U8 5v5 Formiddag

Søndag spiller :
U7 3v3 Formiddag og eftermiddag.
U8 5v5 formiddag.
U10 5v5 eftermiddag.

kontakt person : Micki Strømlund mob. 27123407

Email: Mickistroemlund@gmail.com.

Tilmelding via Staevner.dk og  først gældende ved betaling på konto:

Reg 2252
Konto: 8128 511 564

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Klubbens hjemmeside: http://orientexpressen.dk/

pengene sendes ikke retur når stævnet er lukket for tilmeldinger.

der er ingen tilmeldingsfrist men ens deltagelse er først sikker når betalingen er gennemført

Håber at se jer

Link Facebook : https://www.facebook.com/orientcup?ref=bookmarks

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 årgang 2010 Mixed 5 225 Lørdag 56 1
U7 årgang 2009 Mixed 5 225 Søndag 46 1
U8 årgang 2008 Mixed 7 325 Søndag 27 1
U9 årgang 2007 Mixed 7 325 Lørdag + Søndag 34 1
U10 årgang 2006 Mixed 7 325 Lørdag + Søn 24 2
U8 årgang 07-08 Pige Mixed 5 225 3 0
U5 årgang 2011 Mixed 5 225 Lørdag 8 0
U4 årgang 2012-13 Mixed 5 225 Søndag 0 0
U6 årg 2009/10 Piger Mixed 5 225 ? 3 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
U11 årgang 05 Pige Mixed 7 325 Søndag 0 0

Signetud teams

U6 årgang 2010 31 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HUI 1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Farum Boldklub Rød Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub Gul Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Bumle holdet Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FA 2000 5 FA 2000 Logo FA 2000
vallensbæk hugo´s 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vallensbæk hugo´s 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vallensbæk hugo´s 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vallensbæk hugo´s 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Orient 4 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Tumle holdet Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Orient 5 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FC Holte drengene B FC Holte Logo FC Holte
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
FA 2000 3 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 1 FA 2000 Logo FA 2000
Vanløse IF 2 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
FA 2000 4 C FA 2000 Logo FA 2000
Løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Minierne fra Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U7 årgang 2009 29 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1903-4 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB7 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hg3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Striberne C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hg1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
09'erne 1 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Hvid Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
09'erne 2 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
fremad amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
fremad amager blå A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Orient 2 (Micki) Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Rosenhøj 1 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BK Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
BK Avarta 2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vallensbæk Sort Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Glostrup FK Glostrup FK Logo Glostrup FK

U8 årgang 2008 19 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk 2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Smølferne C Gevninge IF Logo Gevninge IF
VB´s sejeste drenge B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Orient 3 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
Hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hif 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
SB50 1 C SB50
SB50 2 B SB50
Kloagger

U9 årgang 2007 25 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag + Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Skovshoved 2 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
IDEA Graphics A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Skoda køge B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Star Wars orienterne C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Albertslund if B Albertslund IF Logo Albertslund IF
B93 TT A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hellas - Øst Kyst B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas - Vest Bedst B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Tfc 4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B82 oldboys C B82 Virum Logo B82 Virum
De Blå Dæmoner A (HBI) A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
De Blå Dæmoner B (HBI) B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tfc 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tfc 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tfc 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tune IF årgang 2007 C Tune IF Logo Tune IF
Tune IF årgang 2007 A Tune IF Logo Tune IF
SIF B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U10 årgang 2006 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag + Søn

Teamname LVL Logo Club
B1908 hvid B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1903 H3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Greve Sort C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
VI39 Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VI39 Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Orient A C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U8 årgang 07-08 Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5 årgang 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U4 årgang 2012-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U6 årg 2009/10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ?

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 årgang 05 Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
29. - August 30 2015

Organisation
Orient Fodbold
Place
Sportspladsen
Address
islevbrovej 44
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown
Orient Cup 2015 map

Tournament overview