BlicherCup indendørs 2014

Første pladsen vinder 2500 kr
Anden pladsen vinder 1200
kr

Blicher Cup 2014 for U-12-U-19 Drenge


KOM TIL ET AF Midtjyllands MEST POPULÆRE INDESTÆVNER

7- 23 November 2014 afholder Spentrup IF et årgangsopdelt børne-fodboldstævne for drenge hold i Spentrup hallerne.

Der er rækker U-12 U-13 U-14 U-15 U-16 U-17  U19 for Drenge hold.

I hver årgang er der plads til 20 hold, der inddeles i 4 puljer med 5 hold i hver. Nr 1 videre til semifinalerne, og efterfølgende finale, ingen bronze kamp.

Spilletid er 9 minutter pr. kamp.

Regler:

Vi spiller efter DBU Jyllands regler for indefodbold, dog max 2 udskifter pr. hold, der spilles med en mand over midten.

Du kan se reglerne her:http://www.dbujylland.dk/turneringer_og_resultater/love_og_regler/JBUs_love_og_regler/spilleregler_indefodbold.aspx

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er den 26. oktober 2014.

Tilmelding kun via http://staevner.dk/staevne/8390/blichercup-indendoers-2014.aspx

Læs mere om stævnet på:

http//:www.blichercup.dk

Husk at angive klubnavn og række.

Tilmelding er første gældende, når indbetaling er registreret

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-12 Mixed 6 450 D.22/11 tilmelding lukket 14 0
U-13 Mixed 6 450 D.23/11 tilmelding lukket 15 0
U-14 Mixed 6 450 D.23/11 tilmelding lukket 14 0
U-15 Mixed 6 450 D.22/11 tilmelding lukket 22 0
U-16 Mixed 6 450 Lukket for tilmelding 6 0
U-17 Mixed 6 450 D.5/12 Tilmelding åben 9 0
U-19 Mixed 6 450 D.6/12 Tilmelding åben 8 0

Signetud teams

U-12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D.22/11 tilmelding lukket

Teamname LVL Logo Club
M.I.K Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
M.I.K Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
RK03 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SMIFF B SMIFF Logo SMIFF
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 3 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Stautrup IF C Stautrup IF Logo Stautrup IF
Sportigan - Hadsund A Sportigan - Hadsund

U-13 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D.23/11 tilmelding lukket

Teamname LVL Logo Club
Team Thy A
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
FC Aarhus 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Hadsund 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg B A
Randers Freja B Randers FC Logo Randers FC
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
FC Aarhus 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Randers Freja B Randers FC Logo Randers FC
Randers Freja C Randers FC Logo Randers FC
Bad Boys C SMIFF Logo SMIFF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-14 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D.23/11 tilmelding lukket

Teamname LVL Logo Club
Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
RØDE STJERNE A
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Dronningborg A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hadsund 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
FC DURUM A
HLIF B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF

U-15 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D.22/11 tilmelding lukket

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mitech A
Åstrup Hammelev Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Tømrer Magnus Thomsen A
smiff x B SMIFF Logo SMIFF
illuminati B FC Horsens Logo FC Horsens
Hobitterne Stenballe
Sparekassen Kronjylland Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
SIF Assentoft United A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
FC allstars A
Helsted Fremad 3 og Helsted Fremad 4 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HLIF 1 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF 2 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
smiff y B SMIFF Logo SMIFF
Sallingsund B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Nørager Vandrehjem A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U-16 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hernings Drenge A Herning Fremad Logo Herning Fremad
FC Kenneth Mourinho A Randers FC Logo Randers FC
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
FC Gutterne B FC Gutterne

U-17 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D.5/12 Tilmelding åben

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF Vibrog ff
De Lokale Helte A Viborg FF Logo Viborg FF
Vies Heroes A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Kaofa Norddjurs
Mariager Efterskole 2 B Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole

U-19 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D.6/12 Tilmelding åben

Teamname LVL Logo Club
Åbyhøj if Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Eliten Ungnorgdjurs
Ivory Toast Ungnorgdjurs
STA drengene C Ikast
Allstars
Team Pylle B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - December 7 2014

Organisation
Spentrup IF
Place
Spentrup hallerne
Address
skalhøjvej 2
Postalcode
8981
City
Spentrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview