Jernløse Cup 2014

 

Jernløse Cup 2014

Bredde-indefodboldstævne 6. & 7. december 2014

Stævnet er for hold DBU Sjælland rk. 2/3 & DGI niv. B/C. Dette bedes venligst respekteret!

• Alle hold garanteres min. 4 kampe
 

• Der uddeles scoringspræmier

• Der spilles efter SBU's regler for indefodbold

• Max. antal spiller jf. DBU sjællands regler for indendørs fodbold

• Der er medajler til op til U12, i ældre årgange er der præmier til 1.2.3.

• De ældste rækker vil der være såvidt mulig være sort dommer på.

VI OPRETTER EKSTRA RÆKKE SÅFREMT DER ER MANGE NOK PÅ VENTELISTE:

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 ½-bane Mixed 300 Lørdag 6 0
U7 ½-bane Mixed 300 Lørdag 10 1
U8 Mixed 400 Lørdag 11 0
U9 Mixed 400 Lørdag 12 1
U10 Mixed 400 Lørdag 12 0
U11 Mixed 400 Søndag 19 1
U12 Mixed 400 Søndag 7 0
U15 - Piger Mixed 400 Søndag 2 0
U13 Drenge Søndag Mixed 400 Søndag 13 0
U14 Mixed 400 Lørdag 8 1
U15 Mixed 400 Lørdag 9 2
U16 Mixed 400 Lørdag 5 0
U11 / U12 - Piger Mixed 400 Søndag 0 0
U14 - Piger Mixed 400 Søndag 1 0
U11 Drenge Lørdag Mixed 400 Lørdag 0 0

Signetud teams

U6 ½-bane 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 ½-bane 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rishøj C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
De Små Blå B Raklev GI Logo Raklev GI
Jernløse 2 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse 1 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
RB1906 - 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG D Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Leoparderne C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Slagelse C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Tuse Næs C Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub
Holmegaard Glasværk Boldklub B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
Netto C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev BK C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Næstved drengene B Næstved IF Logo Næstved IF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vemmelevdrengene B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Netto C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Nif drengene Næstved IF Logo Næstved IF
HVB 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Torbensdrenge C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Tuse Næs Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub
Greve Fodbold C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tuse IF C Tuse IF Logo Tuse IF
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Tps C Torveparkens SK
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U11 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
barcalona C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Boosters B
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Jernløse 2 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse 1 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
B73 Slagelse (2) C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Den Grønne Tornado B Næstved IF Logo Næstved IF
B 73 Slagelse (C) C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Albertslund B2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Albertslund B1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Real mardrid B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
HFC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Team Stark

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde kfum KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Himmelev B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FK ODSHERRED B Fælles Klub Odsherred
Vemmelev Bisser B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
FC Enemærke & Petersen B Ringsted IF Logo Ringsted IF
De Hvide løver

U15 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge Søndag 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Amager drengene2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Tæskeholdet C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Skovvejens seje drenge B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Amager drengene B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
DPA Total entreprice B
De Grønne Fighter B Taastrup FC Logo Taastrup FC
De Grønne Fighter 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HIK BLÅ B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U14 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
såby Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
A/S Bent Rasmussen B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Rønnede IF B Rønnede IF Logo Rønnede IF
Jernløse Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Kværkeby IF B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
TIIF C Torslunde Ishøj Idrætsforening Logo Torslunde Ishøj Idrætsforening

U15 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Det Andet Hold B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Rønnede IF B Rønnede IF Logo Rønnede IF
Jernløse 2 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse 1 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Teenage Mutant Ninja Turtles B Taastrup FC Logo Taastrup FC
My little Ponyz B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U16 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse 1 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse 2 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Lexmark warriors B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Såby Fodbold 1 B Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Såby Fodbold 2 B Såby Fodbold Logo Såby Fodbold

U11 / U12 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge Lørdag 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - December 7 2014

Organisation
Jernløse Boldklub
Place
Jernløse Hallen
Address
Gl. Skovvej 158
Postalcode
4420
City
Regstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Jernløse Cup 2014 map

Tournament overview