KORUP REMA 1000 CUP 2015

Der spilles i følgende rækker: Piger/damer og drenge/herrer 2014/2015 årgange.
Se tilmelding i hvilke række der kan tilmeldes.

Præmier:
Der er personlige præmier til nr. 1 – 2 – 3 i hver række U8 – U13. I finalepuljer er der præmier til nr. 1 - 4

I U5, U6 & U7 er der præmier til alle.

I U14 til U19 i piger og drenge spilles der om penge præmier til nr. 1 – 2 – 3

 

Herrer & Dame senior:
Puljevinderne går videre til finalepuljen, hvor
der spilles om penge præmier til nr.
1 – 2 – 3

 

Tilmelding og betaling til:

Henrik Brendholdt, Hermelinløkken 6, 5210 Odense NV, Tlf. 22 75 62 88
E-mail: henrik@brendholdt.com  

Ligeledes kan der også tilmeldes her via www.staevner.dk .
Vi vil gerne opfordre jer til, at så vidt det er muligt, at I tilmelder jer via www.staevner.dk  

Bindende tilmelding/betaling senest: Den 1. december 2014 til Nordfyns Bank konto 6866-1043338
Husk at skrive: Klubnavn og række ved betalingen, eller ID fra staevner.dk.

Tilmelding er først gældende, når betaling er registreret.

Pris:
  U5 – U7……....….....…..250 kr.
  U8 – U13.……....……....300 kr.
U14 – U19……….....…....400 kr.
Dame & Herrer senior.... 500 kr.
 

Følgende rækker kan der tilmeldes i:

 

Mix U5 Fødselsår 2010   Mix U6 Fødselsår 2009
Mix U7 Fødselsår 2008   Drenge U8 Fødselsår 2007
Drenge U9 Fødselsår 2006   Drenge U10 Fødselsår 2005
Drenge U11 Fødselsår 2004   Drenge U12 Fødselsår 2003
Drenge U13 Fødselsår 2002   Drenge U14 Fødselsår 2001
Drenge U15 Fødselsår 2000   Drenge U17 Fødselsår 1998-99
Drenge U19 Fødselsår 1996-97   Herre Senior Fødselsår 1901-95
         
Piger U11 Fødselsår 2004-05   Piger U13 Fødselsår 2002-03
Piger U15 Fødselsår 2000-01   Piger U18 Fødselsår 1997-99
Dame Senior Fødselsår 1901-96      

 

Spilletid:
Spilletiden er 5 minutter pr. kamp. Vi gør opmærksom på at kampene starter til tiden i kampprogram, uanset om holdene er klar eller ej. Alle hold bedes derfor være klar til kamp senest fem minutter før tidspunktet i programmet. Uret kører hele tiden under stævnet. Det er alene kampens dommer, der kan bestemme om tiden må/skal stoppe.
Opstilling:
Førstnævnte hold stiller op på banehalvdelen under uret. (Dog undtaget U5, U6 & U7). I tilfælde af trøjelighed, er det førstnævnte hold i programmet, der tager overtræksveste på inden kampen starter. Disse forefindes ved dommerbordet. Førstnævnte hold starter med at give bolden op.
Udskiftning:
Der spildes med flyvende udskiftning, husk dog at spillerne skifter ud modsat dommerbordet og kun fra sidelinjen.
U5, U6 & U7 spiller 3:3 på tværs af hallen.
U8 & U9 spiller 5:5, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane.

 

DBU Fyn – Regler for indefodbold på små mål!

DRENGE/HERRER: U5 - U7 U8 & U9 U10 - U12 U13 & U14 U15 - U19 Herrer Senior
Spillere på banen max. 3 5 4 4 4 4
Udskiftere (max) 3 1 2 2 2 2
1 spiller over midten Nej Nej Nej Ja Ja Ja
Målmand tage m/hænder Nej Ja Nej Nej Nej Nej
Udvist spiller må erstattes af ny Ja Ja Ja Nej Nej Nej
Udvist spiller til næste scoring XX XX XX Ja Ja Ja
Boldstørrelse 3 3 4 4 5 5

 

PIGER/DAMER: U11 U13 U15 & U18 Dame Senior
 Spillere på banen max.  4  4  4  4
 Udskiftere max.  2  2  2  2
 1 spiller over midten  Nej  Ja  Ja  Ja
 Målmand tage m/hænder  Nej  Nej  Nej  Nej
 Udvist spiller må erstattes af ny  Ja  Nej  Nej  Nej
 Udvist spiller ude til næste scoring  XX  Ja  Ja  Ja
 Boldstørrelse  4  4  4 - 5  5

 

Placering:
Har 2 eller flere hold lige mange points afgøres holdenes placering således:
1. Opnåede points i indbyrdes kampe.
2. Målforskel i indbyrdes kampe.
3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe.
4. Målforskel i alle kampe.
5. Flest scorede mål i alle kampe.
6. Omkamp med normal spilletid. Er denne kamp uafgjort ved spilletids ophør, fortsættes uden afbrydelse til først scorede mål.

Yderligere oplysninger og spørgsmål til:
Brian Holm, tlf. 28 74 10 40.

Der spilles efter DBU Fyn’s indendørsregler, dog kun med maks. 6 spillere på hvert hold.
Program tilsendes via mail ca. 1 uge før stævnet, men kan også læses på vor hjemmeside: www.korup-fodbold.dk  samt på www.staevner.dk  


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U19 Mixed 6 400 Lørdag aften 3 0
U6 Mixed 6 250 Lørdag formiddag 1 0
U5 Mixed 6 250 Lørdag formiddag 0 0
U11 P Mixed 6 300 Lørdag formiddag 2 0
U13 P Mixed 6 300 Lørdag formiddag 0 0
U15 P Mixed 6 400 Lørdag aften 0 0
U7 Mixed 6 250 Lørdag formiddag 8 0
U8 Mixed 6 300 Søndag formiddag 15 0
U9 Mixed 6 300 Søndag middag 12 0
U10 Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 10 0
U11 Mixed 6 300 Søndag formiddag 9 0
U12 Mixed 6 300 Søndag middag 12 0
U13 Mixed 6 300 Søndag eftermiddag 7 0
U17 Mixed 6 400 Lørdag aften 15 0
U18 P Mixed 6 400 Lørdag aften 0 0
U14 Mixed 6 400 Fredag eftermiddag 8 0
U15 Mixed 6 400 Fredag aften 14 0
Herrer Senior Mixed 6 500 Fredag aften 19 0
Dame Senior Mixed 6 500 Lørdag aften 18 0

Signetud teams

U19 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Porter´s 5 forces A
Kenyas 5 hellige konger A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 8 A Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo U-8 C-række C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U-8 B-Række B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Korup Korup IF Logo Korup IF
VSF 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
VSF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Ubberud if B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
KFUM 2 KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
KFUM 1 KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
gutterne fra Skeby B Skeby
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
Vindinge BK Vindinge BK Logo Vindinge BK
B.67 B B.67 Logo B.67
Ubberud if B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Søhus Stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Korup 2 B Korup IF Logo Korup IF
Korup 1 B Korup IF Logo Korup IF
Ubberud if C Ubberud IF Logo Ubberud IF

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
skeby Skeby
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
MG&BK 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 3 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Fredericia FF 2 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia FF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup IF 1 B Korup IF Logo Korup IF
Korup IF 2 B Korup IF Logo Korup IF
Søhus Stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Strib IF Strib IF Logo Strib IF
Ubberud IF C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Højby B Højby S&G Logo Højby S&G

U12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Nr. Lyndelse/Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SB B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Otterup 12 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sport & Profil A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U17 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Koerne FC A
Mionetta A
Sig nej til rasicme
N-tech
Tyk Yoghurt
Nettobrænde
Vies Heroes A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FC. nordfyn A FC. Nordfyn
FC. nordfyn A FC. Nordfyn 2
CF NYF A
Den Røde Stjerne B
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Brommapojkarna Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U18 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U14 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Middelfart U15 Pige A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsbys Ninjaturtles B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bk. Sydlangeland/Rudkøbing Pige B Bk. Sydlangeland
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Odense KFUM KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Marienlyst Gunners B Marienlyst Logo Marienlyst
Bomberne fra Fyn

U15 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Korup 3 C Korup IF Logo Korup IF
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
VVS-FYN A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Korup 2 B Korup IF Logo Korup IF
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Teknisk fejl A
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FC OX Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI 3 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Event Fyn A
clinical.dk Ørbæk Boldklub Logo Ørbæk Boldklub

Herrer Senior 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Porter´s 5 forces A
Intersport Otterup A KRFK Logo KRFK
die grünes B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
El Clasico Rep4U
Hala Hala A Vindinge BK Logo Vindinge BK
Black Penguins C Korup IF Logo Korup IF
Løsning tips og håndkøb B
NBV Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Dansk Lækagesporing
Fotograf Christian Thøgersen
stjernemix A
Shell
Mågen letter
Brdr. Plagborg
Holluf Pile Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
PPL Allstars A
Aalesund FK

Dame Senior 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
HammerHans United
Byens Guldsmed
Kernen
Søhus/Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Sportigan Vordingborg A
shop sport.dk
CMP
Næsby All Stars A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Hårslev Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
Tif Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Nissebanden
Korup C Korup IF Logo Korup IF
Brande IF Brande IF Logo Brande IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - January 4 2015

Organisation
Korup IF
Place
Korup Kultur- & Idrætscenter
Address
Præstevej 12
Postalcode
5210
City
Odense NV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview