KORCH CUP

KORCH CUP
LØRDAG d. 25. & SØNDAG d. 26. OKTOBER


Kom og vær med til sæsonens sidste udendørsstævne i HIK (Hellerup), når vi i weekenden d. 25.-26. oktober afholder KORCH CUP for U8, U9, U10 & U11 på A- & B-niveau.

For os er et godt og velafviklet stævne lig med kort ventetid og nok spilletid med ordentlig matchning, hvorfor vi har et fast koncept med plads til 8 hold pr. række.

Som tidligere er vores efterårscup opkaldt egne. Sidste sæson var det førsteholdets Mathias Thrane, der denne sommer er blevet solgt til Aab. I år er efterårscuppen opkaldt efter Frederik Korch, der ligeledes spiller på førsteholdet og har været HIK'er siden barnsben. Foruden at være en særdeles behagelig person har Korch på nuværende tidspunkt spillet flere end 300 kampe for HIK.

PRAKTISK INFO 

SPILLETIDER, SPILFORM & ANTAL PLADSER

LØRDAG
Kl. 09.30-13.00: U10 A & U10 B - 8-mands - 8 pladser pr. række
Kl. 13.00-16.30: U11 A & U11 B - 8-mands - 8 pladser pr. række

SØNDAG
Kl. 09.30-13.00: U8 A & U8 B - 5-mands - 8 pladser pr. række
Kl. 13.00-16.30: U9 A & U9 B - 5-mands - 8 pladser pr. række

PRÆMIER
Der vil være statuetter til nr. 1 og nr. 2 i hver række.

PRIS
Deltagergebyret er 400,- kr. pr. 5-mandshold og 500,- kr. pr. 8-mandshold. Tilmeldingen er først gældende, når deltagergebyret er indbetalt på nedenstående konto mærket "KORCH CUP + hold ID".

Reg.nr.: 2125
Konto.nr.: 8977602743

KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com
Mobil: 51515141

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 A Mixed 8 500 Lørdag kl. 13.00-16.30 12 1
U11 B Mixed 8 500 Lørdag kl. 13.00-16.30 9 0
U10 A Mixed 8 500 Lørdag kl. 09.30-13.00 10 0
U10 B Mixed 8 500 Lørdag kl. 09.30-13.00 11 2
U9 A Mixed 5 400 Søndag kl. 13.00-16.30 12 1
U9 B Mixed 5 400 Søndag kl. 13.00-16.30 15 5
U8 A Mixed 5 400 Søndag kl. 09.30-13.00 12 2
U8 B Mixed 5 400 Søndag kl. 09.30-13.00 14 5

Signetud teams

U11 A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1903 U11A A B1903 Logo B1903
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK 04 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TIF U11 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B931 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
KFUM B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
B1903 - U11B B B1903 Logo B1903
ØIF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK 04 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
FA 2000(1) A FA 2000 Logo FA 2000
Vallerødderne A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B 1903 A B1903 Logo B1903
Fremad Amager A A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
HIK 05 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U10 B 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
KB (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ronaldos drenge B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BK Union 1 B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
KB (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U9 A 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
KFUM U9 A A KFUMs boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Svogerslev BK A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK 06 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
UFO A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U9 B 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
Hareskov B Hareskov IF Logo Hareskov IF
KFUM B B KFUMs boldklub
Nørrebro United B Nørrebro United Logo Nørrebro United
BSV Puma B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B1903-løverne B B1903 Logo B1903
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HUI Hvid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U8 A 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
Hi drengene A Herlev IF Logo Herlev IF
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Gvi A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
VIF Blåt A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
JB A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
e-takeaway.dk A
HIK 07 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U8 B 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
VIF Grønt B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FIF Blå B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
KB's hurtigste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TIF U8 C Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
VIF Hvidt B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FIF hvid B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - October 26 2014

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview