Landbobank Cup Pokalstævne

Spjald IF`Ungdomsafdeling og DGI Vestjylland byder velkommen til Ringkjøbing Landbobank pokal Cup.

Man kan tilmelde sig i Elite/A - B/C

Der er mange flotte pokaler, at spille om, og alle hold får en præmiepose ved ankomsten.

Præmier :

U 9 til U 12 Pokaler til 1. og 2. pladsen + Statuetter til alle spiller på 1 og 2,pladsen

U 13 til U 15 pokaler til 1. og 2.pladsen + personlig sponser præmie til alle spiller på 1. og 2. pladsen

Fakta:

Svømmehallen er til fri afbenyttelse for spillere, trænere, forældre og søskende

Der spilles efter DBU indefodboldregler. Minimun 4 kampe af 8 minutter.

I tilfælde af for få tilmeldte, forbeholder vi os retten til at slå rækker/niveauer sammen, og der vil blive spillet A og B finaler i hver række.

Spørgsmål vedr.stævnet Ingrid Andersen Tlf. 29442860

Spørgsmål vedr. tilmelding Ole Schmidt Mail ole.schmidt@dgi.dk

Ved tilmelding sendes betalingslink pr. mail

Et stævne for Alle...eliten og bredden

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 Mixed 4 325 Søndag 7 0
U-9 Mixed 4 325 Søndag 10 0
U-10 Mixed 4 325 Søndag 1 0
U-10 Mixed 4 325 Søndag 1 0
U-11 Mixed 4 325 Søndag 2 0
U-11 Mixed 4 325 Søndag 8 0
U-12 Mixed 4 325 Søndag 6 0
U-12 Mixed 4 325 Søndag 3 0
U-13 Mixed 4 325 Lørdag 4 0
U-13 Mixed 4 325 Lørdag 6 0
U-14 Mixed 4 325 Lørdag 5 0
U-14 Mixed 4 325 Lørdag 7 0
U-15 Mixed 4 325 Fredag 2 0
U-15 Mixed 4 325 Fredag 1 0
U-12 Mixed 4 325 Lørdag 2 0
U-12 Mixed 4 325 Lørdag 2 0
U-13 Mixed 4 325 Lørdag 0 0
U-13 Mixed 4 325 Lørdag 5 0
U-14 Mixed 4 325 Lørdag 3 0
U-14 Mixed 4 325 Lørdag 0 0
U-15 Mixed 4 325 Lørdag 0 0
U-15 Mixed 4 325 Lørdag 2 0

Signetud teams

U-9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bagges boys B
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Rindum SU B Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Borbjerg B Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Maabjerg IF 1 A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Maabjerg IF 2 A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U-9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup 1 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Lem Boldklub B Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
VIK 2 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
VIK U9 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Spjald IF 2 B Spjald
Spjald IF 1 B
Lemvig GF B
Maabjerg IF 3 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Maabjerg IF 4 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Mejrup 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU

U-10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ringkøbing A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U-10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De Seje Drenge A
olehansen.dk A TIM GIF Logo TIM GIF

U-11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Videbæk B Videbæk Idrætsforening Logo Videbæk Idrætsforening
vinderup IK 2 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
vinderup IK 1 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Klitten B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
De Grønne B Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Spjald IF B
ramme/lomborg C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF

U-12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
RIF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Team El Plus A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
FC. Kammeraterne A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U-12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
spjald IF C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
SHN-Ulfborg B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
ramme/lomborg C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF

U-13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Vest A
Team Thy A
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
Ølgod 1 A Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening

U-13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Spjald IF C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Hvide sande B Hvide sande
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
Ølgod 3 B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Ølgod 2 B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening

U-14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skjern bank A
Bonderøvene A Ikast FS Logo Ikast FS
Rindum SU 1 A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Rindum SU 2 A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening

U-14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
spjald IF C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 3 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
4 Jyder og 1 Sjællænder A
RIF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U-15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Spjald IF C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening

U-12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bording IF A Bording IF Logo Bording IF
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU

U-12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Bording IF 2 B Bording IF Logo Bording IF

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsbjerg tøsrene B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Bording IF 2 B Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening

U-14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Struer 1 A Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 2 A Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Spjald IF C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - November 23 2014

Organisation
Spjald Idrætsforening
Place
Spjald Fritidscenter
Address
Halvejen 4
Postalcode
6971
City
Spjald
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview