Løjt Superbrugsen Håndbold Cup

Løjt IF Håndbold og Super Brugsen Løjt afholder Super Brugsen Løjt julestævne 2014 i Løjt Hallerne ved Aabenraa, Sønderjylland. Deltagere: U6 Mix (årgang 08-09), U8 Mix (årgang 06-07), U10 Piger & Drenge (årgang 04-05), U12 Piger & Drenge (årgang 02-03), U14 Piger & Drenge (årgang 00-01), Praktisk info: Spurt præmier i alle rækker, Der er gratis frugt til alle spillere, som udleveres ved ankomst, Gratis forældre kaffe under hele stævnet, Salg af popcorn, sluchice, pølsehorn og kage i hallerne, Alle U10-U14 kampe dømmes af JHF kreds 8 dommere, Deltagergebyr: U6 og U8: 400,- pr. hold, U10, U12 og U16: 600,- pr. hold, Tilmelding skal ske via www.staevner.dk, Angiv mailadresse på kontaktperson, Tilmeldingen er gældende når indbetalingen er registeret og der er udsendt en bekræftelse på tilmelding (først til mølle princippet anvendes), Indbetaling skal ske til Sydbank reg. 7910 kontonummer 1722712 med angivelse af hold og klub. Afbud: Ved afbud før deadline refunderes halvdelen af det indbetalte beløb.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8-MIX Mixed 400 Lørdag formiddag 17 0
U6-MIX Mixed 400 Lørdag formiddag 8 0
U10-Piger Mixed 600 Søndag 10 0
U10-Piger Mixed 13 600 0 0
U10-Piger Mixed 13 600 0 0
U10-Drenge Mixed 13 600 0 0
U10-Drenge Mixed 13 600 0 0
U10-Drenge Mixed 600 Søndag 12 0
U12-Piger Mixed 600 Lørdag 6 0
U12-Piger Mixed 13 600 0 0
U12-Piger Mixed 13 600 0 0
U12-Drenge Mixed 13 600 0 0
U12-Drenge Mixed 600 Lørdag 11 0
U12-Drenge Mixed 13 600 0 0
U14-Piger Mixed 600 Fredag 3 0
U14-Piger Mixed 13 600 0 0
U14-Piger Mixed 13 600 0 0
U14-Drenge Mixed 600 Fredag 3 0
U14-Drenge Mixed 13 600 0 0
U14-Drenge Mixed 13 600 0 0

Signetud teams

U8-MIX 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tinglev IF Tinglev IF
Løjt Løjt I.F.
Rødding 1 Rødding
Rødding 2 Rødding
Høje Kolstrup Boldklub 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Høje Kolstrup Boldklub Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
BBI Saxburg Ravsted BBI Saxburg Ravsted
Løjt I.F. Piger Løjt IF Logo Løjt IF
Løgum I.F. Løgum IF Logo Løgum IF
Tønder SF 1 Piger Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 2 Piger Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 3 Drenge Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 4 Drenge Tønder SF Logo Tønder SF
Ninjaer Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Sydstjernen Sydstjernen

U6-MIX 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tinglev IF C Tinglev IF
Løjt I.F. 1 C Løjt I.F.
Nisserne Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Løjt I.F. 2 Løjt IF Logo Løjt IF
BBI Saxburg Ravsted BBI Saxburg Ravsted
Løgum I.F. 2 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum I.F. 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Sydstjernen Sydstjernen

U10-Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
team sejetøser C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Team Haderslev 1 B Team Haderslev
Team Haderslev 2 C Team Haderslev
Sydstjernen C Sydstjernen
SSK 2 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
SSK 1 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Rødekro B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Ensted-pigerne C Eif

U10-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10-Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10-Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10-Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hammelev SUF C
Løjt B Løjt I.F.
Genner C Genner Idrætsforening Logo Genner Idrætsforening
Starup 2 C Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
Sundeved HK C Sundeved HK
Dybbøl IU hold 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl IU hold1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sydstjernen 2 B Sydstjernen
Sydstjernen 1 C Sydstjernen

U12-Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løjt/Sydstjernen 2 C Løjt I.F.
Løjt/Sydstjernen 1 B Løjt I.F.
Gørding 2 C Gørding Lourup Idrætsforening Logo Gørding Lourup Idrætsforening
Gørding 1 B Gørding Lourup Idrætsforening Logo Gørding Lourup Idrætsforening
Rødekro B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Egtved C Egtved IF Logo Egtved IF

U12-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12-Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12-Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løjt 2 B Løjt I.F.
Løjt 1 A Løjt I.F.
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Vojens HF A Vojens HF
Hjordkær UIF B Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sydstjernen A Sydstjernen
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sundeved Håndbold B Sundved Håndbold

U12-Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14-Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Genner/Løjt I.F. B Løjt I.F.
Erritsø Håndbold B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Høje Kolstrup Boldklub B Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U14-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14-Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
regnbue pelikanerne A Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
De hoppende kænguruer C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening

U14-Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14-Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - December 21 2014

Organisation
Løjt IF
Place
Løjt Idrætsanlæg
Address
Løjt Skolegade
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Handball
Type
Indoor cup

Tournament overview