Taastrup FC Inde Cup 2014

Taastrup FC Inde Cup 2014

Taastrup FC afholder indendørs A/B-stævne for ungdom
Stævnet afholdes i Taastrup Idræts Haller og afvikles i 3 haller.
Der spilles på håndboldbane, med bander og håndboldmål, 4 mod 4.
Alle hold får min. 3 kampe
Max. 6 spillere pr hold , U9 dog 7 spillere og 5 mod 5
Kampe på mindst 7 min. - 2 hold går videre fra indledende pulje
Der er præmier til nr 1 og 2 i hver række. (IKKE pengepræmier)

Fredag d. 7. nov. 2014
U-14 Drenge 01
U-15 Drenge 00
Lørdag d. 8. nov. 2014
U-9 Drenge 06
U-10 Drenge 05
U-11 Drenge 04
U-14 Piger 01
U-15 Piger 00
Søndag d. 9. nov. 2014
U-10 Piger 05
U-11 Piger 04
U-12 Piger 03
U-12 Drenge 03
U-13 Piger 02
U-13 Drenge 02

Rækkeopdeling efter styrke i A og B-række er afhængig af antal tilmeldte hold – oplys ønsket niveau ved tilmelding
Ved for få hold til at oprette pigerække kan årgange blive sammenlagt (til 00-01, 02-03, 04-05)

Tilmeldingsgebyr: 425,- kr. pr. hold
Tilmelding og betaling senest 25. oktober 2014
Klik her for tilmelding

Bank – Nordea - Regnr: 2275 konto 4377-851-868

Programmet forventes klar på vores hjemmeside
www.TaastrupFC.com
senest den 1. november
________________________________________
Yderligere oplysninger på E-mail:
info.IU2014@TaastrupFC.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-11 Piger (04) Mixed 6 425 Søndag 1 0
U-12 Piger (03) Mixed 6 425 Søndag 4 0
U-13 Piger (02) Mixed 6 425 Søndag 7 0
U-14 Piger (01) Mixed 6 425 Lørdag 7 0
U-15 Piger (00) Mixed 6 425 Lørdag 0 0
U-9 Drenge (06) Mixed 7 425 Lørdag 7 0
U-10 Drenge (05) Mixed 6 425 Lørdag 13 0
U-10 Piger (05) Mixed 6 425 Søndag 5 0
U-11 Drenge (04) Mixed 6 425 Lørdag 9 0
U-12 Drenge (03) Mixed 6 425 Søndag 10 0
U-13 Drenge (02) Mixed 6 425 Søndag 9 0
U-14 Drenge (01) Mixed 6 425 Fredag 12 0
U-15 Drenge (00) Mixed 6 425 Fredag 11 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U-11 Piger (04) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 Piger (03) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Viby B Viby IF Logo Viby IF
Taastrup FC 3 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 4 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-13 Piger (02) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSF X A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Y A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FC Damsø 1 B FC Damsø Logo FC Damsø
De Grønne B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
FC Damsø 2 B FC Damsø Logo FC Damsø

U-14 Piger (01) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSV/Holte A B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV/Holte B B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
LSF B B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF A B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Hareskovpigerne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U-15 Piger (00) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge (06) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aik 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Høng gf A Høng GF Logo Høng GF
VI39 Trup 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-10 Drenge (05) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Taastrup FC 4 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Tps C Torveparkens SK
Bk Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Taastrup FC 2 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Taastrup FC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-10 Piger (05) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-11 Drenge (04) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
Boosters B
Den Grønne Tornado B Næstved IF Logo Næstved IF
BK Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
TFC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 U11B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U-12 Drenge (03) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AB 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Taastrup FC B B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC A B Taastrup FC Logo Taastrup FC
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Roskilde kfum A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B.93 Jakob B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Julles Tromler A Næstved IF Logo Næstved IF

U-13 Drenge (02) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
De Grønne Fighter 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
De Grønne Fighter B Taastrup FC Logo Taastrup FC
RB 1906 3 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Brede if u13 B Brede IF Logo Brede IF
Bonkes drenge A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tages drenge A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Brede if u13b2 B Brede IF Logo Brede IF

U-14 Drenge (01) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
De blå A FC Lejre Logo FC Lejre
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF A A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
De grønne drenge A Taastrup FC Logo Taastrup FC
SFA A
Orange drengene A Taastrup FC Logo Taastrup FC
De sorte djævle A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Krea Companiget B
Osted Antik A FC Lejre Logo FC Lejre
Team såby B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
såby B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold

U-15 Drenge (00) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Glostrup fk B
AC Milan A
Raaco B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
AC Kalveknæ B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Det Andet Hold B
De skæve B Tune IF Logo Tune IF
De lige B Tune IF Logo Tune IF
Teenage Mutant Ninja Turtles B Taastrup FC Logo Taastrup FC
My little ponyz B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Kbhbaal A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - November 9 2014

Organisation
Taastrup FC
Place
Taastrup Idræts Haller
Address
Parkvej 78
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview