Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup

Aalborg KFUM Fodbold inviterer i "store bededagsweekenden" 1-3- maj 2015 til den 3. udgave af "Nybolig Palle Ørtoft/Nykredit Aalborg´s Forårscup".

NYHED i 2015: Der tilbydes elite rækker i U11, U12, U13 og U14 drenge, samt 11 mands fodbold i både U13 og U14 drenge og piger.

I 2013 og 2014 blev stævnet et af de største endagsstævner i Aalborg området, med hele 166 og 170 deltagende hold, og Aalborg KFUM glæder sig meget til at gentage succesen igen i 2015.

Stævnet afvikles efter DBU´s regler. Alle kampe dømmes af lokale dommere fra Aalborg KFUM, dog dømmes alle kampe i U13 og U14 drenge og piger af sorte dommere.

Stævnet udbydes i flg. rækker

- 3 mands fodbold: U6 drenge og U7 piger og drenge. Spilletid 1 x 8 min.

- 5 mands fodbold: U8 og U9 piger og drenge. Spilletid 1 x 12 min.

- 5 mands fodbold: U10 piger og drenge. Spilletid 2 x 10 min.

- 8 mands fodbold: U11 piger og drenge. Spilletid 2 x 10 min.

- 8 mands fodbold: U12 piger og drenge. Spilletid 2 x 15 min.

- 11 mands fodbold: U13 og U14 piger og drenge. Spilletid 2x20 min.

Der er niveauinddeling i rækkerne fra U10-U14.

Præmier:

- Medaljer til alle spillere fra U6 til og med U9.

- Slutspil med guld-sølv-bronze + pokal til vindende hold i U10, U11, U12, U13 og U14.

Tilmeldinger:

- Der er fri tilmeldinger i alle årgange dog senest den 13 april 2015.

- Hvis der tilmeldes flere hold en der er plads til, forbeholder vi os ret til at foretrække de først tilmeldte hold.

- Er der i en årgang / række for få tilmeldinger, kan A + B rækken blive slået sammen til en række. Antal kampe:

- Turneringsformen afgøres af hold tilmelding i de enkelte rækker, men alle er garanteret min 3-4 kampe.

- Kampprogrammet med tidspunkter, vil blive offentliggjort hurtigst muligt efter tilmeldings fristen og min. 1 uge før stævnet.

I Aalborg KFUM´s Forårs Cup gør vi i alle rækker lidt ekstra ud af præmieoverrækkelsen - og bla. har vi til alle finalekampene i U10-U12 fælles finaleindløb og navneopråb af alle spillerne, hvilken er en stor oplevelse for spillerne. Vi glæder os til at se jer i bededagsferien 2015.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 5 250 Fredag 19 0
U7 Drenge Mixed 5 250 Søndag 39 0
U8 Drenge Mixed 8 350 Fredag 24 0
U9 Drenge Mixed 8 350 Søndag 27 0
U10 Drenge A Mixed 8 400 Søndag 8 0
U10 Drenge B Mixed 8 400 Søndag 16 0
U11 Drenge Elite Mixed 11 450 Fredag 8 0
U11 Drenge A Mixed 11 450 Fredag 4 0
U11 Drenge B Mixed 11 450 Fredag 13 0
U12 Drenge Elite Mixed 11 450 Søndag 5 0
U12 Drenge A Mixed 11 450 Søndag 7 0
U12 Drenge B Mixed 11 450 Søndag 6 0
U7 Piger Mixed 5 250 Fredag 0 0
U8 Piger Mixed 8 350 Fredag 13 0
U9 Piger Mixed 8 350 Søndag 5 0
U10 Piger A Mixed 8 400 Søndag 1 0
U10 Piger B Mixed 8 400 Søndag 0 0
U11 Piger A Mixed 11 450 Søndag 0 0
U11 Piger B Mixed 11 450 Søndag 1 0
U12 Piger A Mixed 11 450 Fredag 4 0
U12 Piger B Mixed 11 450 Fredag 6 0
U6 Piger Mixed 5 250 Fredag 0 0
U14 Drenge Elite Mixed 16 850 Lørdag 2 0
U14 Drenge A Mixed 16 850 Lørdag 2 0
U14 Drenge B Mixed 16 850 Lørdag 0 0
U13 D 11 mands Elite Mixed 16 850 Lørdag 2 0
U13 D 11 mands A Mixed 16 850 Lørdag 5 0
U13 D 11 mands Mixed 16 850 Lørdag 0 0
U13 Piger A 11 mands Mixed 16 850 Lørdag 0 0
U13 Piger B 8 mands Mixed 11 450 Lørdag 5 0
U14 Piger A 11 mands Mixed 16 850 Lørdag 0 0
U14 Piger B 11 mands Mixed 16 850 Lørdag 4 0

Signetud teams

U6 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
VB2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
GUG BK 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUG BK 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUG BK 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
RKG Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
RIF A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Lkb Gistrup LKB Gistrup
VB1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U7 Drenge 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Gug1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Storvorde Sejlflod Boldkl 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Storvorde Sejlflod Boldkl 3 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
RIF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
LKB 1 A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB3 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
SSB Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Gug 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
VB1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
RKG II Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG I Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
DFI 1 Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 2 Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Løgstør Løgstør IF Logo Løgstør IF
Løgstør 1 Løgstør IF Logo Løgstør IF
VB2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
VB3 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vadum IF Vadum IF Logo Vadum IF

U8 Drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Chang 2 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Vejgaard 1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vadum 1 Vadum IF Logo Vadum IF
Vadum 2 Vadum IF Logo Vadum IF
Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
FC solsiden 2 B FC Solsiden
FC Solsiden 1 B FC Solsiden
SIK Viborg 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Asaa B B Asaa Boldklub

U9 Drenge 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Røverne B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
DIF U9 C Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Banditterne Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Hjallerup 2 A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 1 A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
RKG U-09 Drenge B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Thisted FC 2 Thisted FC Logo Thisted FC
De Skøre Kugler B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Vejgaard 3 Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
SVIF 2 SVIF
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
B52/AFC B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
LKB 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
KB 81 Aalborg C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Skalborg 1 A Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
RIF1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Thisted FC Thisted FC Logo Thisted FC
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Øster Hornum IF B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
SVIF 1 SVIF
LKB 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U10 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hjørring IF A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
TFC [Thisted FC] A Thisted FC Logo Thisted FC
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 A Overlund GF Logo Overlund GF

U10 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Chang C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
KB 81 Aalborg C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Hjallerup B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
skalborg B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
TFC [Thisted FC] B Thisted FC Logo Thisted FC
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
GUG Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hjørring IF B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

U11 Drenge Elite 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
U11A A Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Eastside B Overlund GF Logo Overlund GF
KFUM U11 FC C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Gandrup B Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
Aalborg Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Gug Boldklub B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aalborg Freja 3 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Viborg Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U12 Drenge Elite 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vejlby IK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Sejs Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Aars IK Aars IK Logo Aars IK
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad

U12 Drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Jetsmark IF B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Vejlby IK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Gug BK A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
U-12 Farstrup A Farstrup Boldklub Logo Farstrup Boldklub

U12 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
B52 B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Sejs Svejbæk IF 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Brønderslev IF Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Fortuna Hjørring hold 1 B Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
fortuna hjørring hold 2 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
vh08 u8 piger Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
St. Restrup IF 1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
LKB Gistrup 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
SVIF B SVIF (Sulsted/Vestbjerg)
Asaa B B Asaa Boldklub

U9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Kfum 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
BI B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
St.Restrup IF A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Svif A Svif

U12 Piger B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Gug BK B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aalborg KFUM U11 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
FC Solsiden FC Solsiden
U 12 Piger BI C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge Elite 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Svenstrup IF Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U14 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AAB Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U14 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 D 11 mands Elite 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 D 11 mands A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AGF U12 A Århus GF Logo Århus GF
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Jetsmark IF U12 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U13 D 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger A 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B 8 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brovst IF (BIF ØHIK) Brovst IF (BIF ØHIK)
Aalborg KFUM U13 Piger
KB 81 Aalborg C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Aalborg KFUM 2 U12 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 U12 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U14 Piger A 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger B 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - May 3 2015

Organisation
Aalborg KFUM Fodbold
Place
Aalborg KFUM Fodbold
Address
Under Lien 60
Postalcode
9000
City
Aalborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview