Sportmaster Cup 2015

SPORTMASTER CUP 2015. INDENDØRS FODBOLDSTÆVNE FOR PIGER OG DRENGE I HØNG HALLEN. Fodboldspillets Venner og Høng GF Fodbold, indbyder herved til stort indendørs fodboldstævne i Høng Hallen, for piger og drenge. Der vil blive spillet i følgende rækker: Fredag aften, den 09. januar 2015 spilles i U13 OG U14 Lørdag, den 10. januar 2015 spilles i U11-U12 og U15 Søndag, den 11. januar 2015 spilles i U8-U9 og U10 Pris for at deltage: For U8-U9 og U10 kr. 325,00 Der vil her være præmie til alle deltagere For U11-U12-U13-U14 og U15 kr. 375,00 Der vil her være præmier til nr. 1, 2 og 3 i hver række Evt. spørgsmål? kontakt Michael Rasmussen tlf. 20293916 eller John skipper Rasmussen tlf. 23830478 Tilmelding skal ske senest søndag, den 21. december 2014 Tilmeldingsgebyr indbetales samtidig med tilmelding på følgende bankkonto: Regnr. 4406 kontonr. 3515209700 Vi glæder os til at se jer til stævne i Høng hallen. Med sportslig hilsen Fodboldspillets Venner og Høng GF Fodbold
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 Mixed 325 Søndag 2 0
U-10 Mixed 325 Søndag 11 0
U-11 Mixed 375 Lørdag 2 0
U-12 Mixed 375 Lørdag 7 0
U-13 Mixed 375 Fredag 4 0
U-14 Mixed 375 Fredag 5 0
U-8 Mixed 325 Søndag 6 0
U-9 Mixed 325 Søndag 9 0
U-10 Mixed 325 Søndag 8 0
U-11 Mixed 375 Lørdag 5 0
U-12 Mixed 375 Lørdag 8 0
U-13 Mixed 375 Fredag 4 0
U-14 Mixed 375 Fredag 11 0
U-15 Mixed 375 Lørdag 10 0

Signetud teams

U-9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vipperød Boldklub C Vipperød BK Logo Vipperød BK

U-10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vipperød BK C Vipperød BK Logo Vipperød BK
de seje tøøser Dianalund IF Logo Dianalund IF
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Ringsted Damefodbold (u9) Ringsted IF Logo Ringsted IF
Raklev Raklev GI Logo Raklev GI
Hvidovre I.F B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
B73, Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
sorø freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Raklev Raklev GI Logo Raklev GI

U-12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De Grønne Piger B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
De Grønne Døtre B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
høng Høng GF Logo Høng GF
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
JBK Fighters Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Fårevejle BK 2 Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Fårevejle BK 1 Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub

U-13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
B73 Pigerne B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Høng Høng GF Logo Høng GF

U-14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
IF FREM Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
høng 1 Høng GF Logo Høng GF
Rishøj Boldklub B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Sorø Freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U-8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Slagelse 2 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse 1 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
høng 1 Høng GF Logo Høng GF
Jyderup Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
KGB U8 C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub

U-9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kalundborg 1 B Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Kalundborg 3 B Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Kalundborg 2 B Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Vemmelevdrengene B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
høng 1 Høng GF Logo Høng GF
Jyderup Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
høng 2 Høng GF Logo Høng GF

U-10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Danske Fragtmænd A
høng 1 Høng GF Logo Høng GF
høng 2 Høng GF Logo Høng GF
høng 3 Høng GF Logo Høng GF
Bk Frem 1 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bk Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U-11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Individualisterne
Rohdemejer hold B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Høng Høng GF Logo Høng GF
Fk sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kirke Helsinge IF, A C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Kirke Helsinge IF, B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Birkedahls Biler C Stillinge IF Logo Stillinge IF
høng 1 Høng GF Logo Høng GF
høng 2 Høng GF Logo Høng GF
Jyderup Camping Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
FC Storebælt FC Storebælt Logo FC Storebælt
Vemmelev bisser B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U-13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Kirke Helsinge IF, A C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
høng 1 Høng GF Logo Høng GF
høng 2 Høng GF Logo Høng GF
Kirke Helsinge IF, B C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U-14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Team X A
høng 2 Høng GF Logo Høng GF
Høng 1 Høng GF Logo Høng GF
Fårevejle BK Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Asnæs 1 Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Asnæs 2 Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Vipperød Vipperød BK Logo Vipperød BK
Jyderup Jyderup
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Jans drenge B

U-15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De ukendte B
Fredensborg B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Fredensborg B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
høng 1 Høng GF Logo Høng GF
høng 2 Høng GF Logo Høng GF
Dianalund Dianalund IF Logo Dianalund IF
Jyderup Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Det Andet Hold B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
#Holdet Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Individualisterne

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - January 11 2015

Organisation
Høng GF
Place
Hønghallen
Address
Rosenvænget 23
Postalcode
4270
City
Høng
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview