EnergiMidt - Skals Cup 2014

 

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i 2014 kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere:

 

EnergiMidt - Skals Cup

 Første weekend for U6 - U12 er nu veloverstået,

- tak til alle deltagere for en dejlig fodboldweekend!

Programmet for stævnets anden weekend (U13 - U19) er nu

tilgængeligt på skalscup.dk!

 

DATO: 14. - 16. november (U6 - U12)  og  21. - 23. november (U13 - U19).

STED: Skals-Hallen, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

EnergiMidt - Skals Cup er et bredde-stævne, hvor der skal være plads til alle, - og vi vil gerne have, at der bliver flest mulige jævnbyrdige og spændende kampe. Vi følger derfor DBU’s ”Holdninger og Handlinger”, - således at der i rækkerne U6 - U12 ikke tælles resultater og ikke findes vindere, og der er rigtig fine præmier til ALLE spillere. I de øvrige rækker er der personlige præmier til min. nr. 1 og nr. 2 i hver række.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U8, hvor der spilles Jyske 3-bold efter JBU-reglerne.

RÆKKER: Hvor der udbydes både en ”AB”- og en ”BC”-række er:
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U8 (3-mands): Præmier til 4 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan købes (25 kr/spiller).
U9 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan købes (25 kr/spiller).

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - der kan ikke tilkøbes ekstra præmier).

I U17 - U19 er der kontante præmier eller gavekort til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere, - gælder dog ikke U6 til U8, hvor det førstnævnte hold stiller med baneleder.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk 5-7 dage før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede… 

BETALING: Kontant på stævnekontoret inden første kamp !

(Der tages forbehold for ændring af nedenstående forventede spilletidspunkter, samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge-mix 2009 Mixed 3 250 LØR 15/11 formid./middag 6 0
U7 Drenge-mix 2008 Mixed 3 250 LØR 15/11 formid./middag 18 0
U8 Drenge-mix 2007 Mixed 3 250 LØR 15/11 formiddag 16 0
U9 Drenge-mix 2006 Mixed 4 325 SØN 16/11 formid./middag 10 0
U10 Drenge 2005 "AB" Mixed 4 325 LØR 15/11 eftermiddag 5 0
U10 Drenge 2005 "BC" Mixed 4 325 SØN 16/11 middag/efterm. 13 0
U11 Drenge 2004 "AB" Mixed 4 325 FRE 14/11 aften 7 0
U11 Drenge 2004 "BC" Mixed 4 325 SØN 16/11 eftermid./aften 10 1
U11 Piger 2004-05 Mixed 4 325 SØN 16/11 eftermiddag 11 0
U12 Drenge 2003 "AB" Mixed 4 325 FRE 14/11 aften 6 0
U12 Drenge 2003 "BC" Mixed 4 325 LØR 15/11 eftermid./aften 15 0
U13 Drenge 2002 "AB" Mixed 4 400 LØR 22/11 formid./middag 5 0
U13 Drenge 2002 "BC" Mixed 4 400 LØR 22/11 eftermiddag 11 0
U13 Piger 2002-03 Mixed 4 400 LØR 22/11 formid./middag 5 0
U14 Drenge 2001 "AB" Mixed 4 400 LØR 22/11 eftermiddag 5 0
U14 Drenge 2001 "BC" Mixed 4 400 SØN 23/11 formiddag 6 0
U15 Drenge 2000 "AB" Mixed 4 400 LØR 22/11 eftermid./aften 7 0
U15 Drenge 2000 "BC" Mixed 4 400 SØN 23/11 middag/efterm. 12 0
U15 Piger 2000-01 Mixed 4 400 FRE 21/11 aften 10 0
U16 Drenge 1999 Mixed 4 400 SØN 23/11 eftermiddag 6 0
U17 Drenge 1998 Mixed 4 500 LØR 22/11 aften 0 0
U17 Piger 1998-99 Mixed 4 500 FRE 21/11 aften 5 0
U19 Drenge 1996-97 Mixed 4 500 SØN 23/11 efterm./aften 8 0

Signetud teams

U6 Drenge-mix 2009 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 15/11 formid./middag

Teamname LVL Logo Club
Nørremarken Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Skals/Borup 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Skals/Borup 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Skive IK Skive IK Logo Skive IK
Mønsted/Sparkær 2 Mønsted/Sparkær
Mønsted/Sparkær 1 Mønsted/Sparkær

U7 Drenge-mix 2008 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 15/11 formid./middag

Teamname LVL Logo Club
Houlkær IF 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær IF 1 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Stoholm IF Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Ravnsbjerg IF 3 Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Viborg FF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
Ulbjerg IF 2 Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Ulbjerg IF 1 Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Klejtrup Boldklub Klejtrup Boldklub
Skals/Borup 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Skals/Borup 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Ravnsbjerg IF 2 Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ravnsbjerg IF 1 Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Løgstør IF 2 Løgstør IF Logo Løgstør IF
Løgstør IF 1 Løgstør IF Logo Løgstør IF
Bruunshåb Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening Logo Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening
Aars IK 2 Aars IK Logo Aars IK
Aars IK 1 Aars IK Logo Aars IK

U8 Drenge-mix 2007 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 15/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
VH 08 1 VH 08
Mønsted/Sparkær Mønsted/Sparkær
SUB88 2 Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
FUIK 1 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Houlkær IF 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
VH 08 2 VH 08
Ravnsbjerg IF 1 Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Viborg Nrm. UGF 2 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Nrm. UGF 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SUB88 1 Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Houlkær IF 1 A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær IF 3 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Ravnsbjerg IF 2 Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
FUIK 2 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U9 Drenge-mix 2006 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØN 16/11 formid./middag

Teamname LVL Logo Club
SUB88 B SUB 88 Logo SUB 88
Løgstrup #2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup #3 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
TVS 1 TVS
TVS 2 TVS
Mønsted/Sparkær Mønsted/Sparkær
Viborg Nrm. UGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Løgstrup #1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U10 Drenge 2005 "AB" 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 15/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Roslev IK Roslev IK Logo Roslev IK
Overlund 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 2 A Overlund GF Logo Overlund GF
TVS Tjele Vest Sport
Mønsted/Sparkær Mønsted/Sparkær

U10 Drenge 2005 "BC" 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØN 16/11 middag/efterm.

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Sønder Allé C
Coolshop FC B Skibet IF Logo Skibet IF
Overlund C Overlund GF Logo Overlund GF
Bording drengene B Bording IF Logo Bording IF
BMK 90. B BMK 90 Logo BMK 90
Ravnsbjerg C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
U10 SUB88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U11 Drenge 2004 "AB" 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: FRE 14/11 aften

Teamname LVL Logo Club
Viborg Sdrm. IK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Skive IK A Skive IK Logo Skive IK
Viborg FF Viborg FF Logo Viborg FF
SUB 88 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U11 Drenge 2004 "BC" 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: SØN 16/11 eftermid./aften

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Skive IK 1 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 B Skive IK Logo Skive IK
SUB 88 A Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
FC Barcelona C
Klejtrup Boldklub Klejtrup Boldklub

U11 Piger 2004-05 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØN 16/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
OGF 1 C Overlund GF Logo Overlund GF
OGF 2 C Overlund GF Logo Overlund GF
Nugf 2 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg FF Viborg FF Logo Viborg FF
NIbe Boldklub Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nugf 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90
Team Viborg Team Viborg Logo Team Viborg

U12 Drenge 2003 "AB" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: FRE 14/11 aften

Teamname LVL Logo Club
Viborg Sdrm. IK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Kvik/Aalestrup Kvik/Aalestrup
Viborg Nrm.UGF A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
VFF Viborg FF Logo Viborg FF
Bmk 90 2 BMK 90 Logo BMK 90

U12 Drenge 2003 "BC" 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 15/11 eftermid./aften

Teamname LVL Logo Club
Viborg Sdrm. IK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund GF 2 C Overlund GF Logo Overlund GF
OGF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
SUB 88 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
VFF Viborg FF Logo Viborg FF
BT/SVIF 2 C BT/SVIF
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Klejtrup Boldklub B Klejtrup Boldklub
bmk90 1 BMK 90 Logo BMK 90
BT/SVIF 1 C BT/SVIF
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Bjerringbro IF Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF

U13 Drenge 2002 "AB" 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 22/11 formid./middag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Skive IK A Skive IK Logo Skive IK
SUB 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Viborg Nrm. UGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Højslev St. IF Højslev St. IF

U13 Drenge 2002 "BC" 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 22/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup B Løgstrup Gymnastik
VFF - 3 C Viborg FF Logo Viborg FF
Foulum IF Foulum IF
Roslev IK Roslev IK Logo Roslev IK
Mønsted/Sparkær Mønsted/Sparkær
SUB 88 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Vakse Viggo B BMK 90 Logo BMK 90
SIK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
VFF - 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg Nrm. UGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U13 Piger 2002-03 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 22/11 formid./middag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Ans IF B Ans IF Logo Ans IF
SUB88 SUB 88 Logo SUB 88
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U14 Drenge 2001 "AB" 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 22/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sallingsund FC Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Højslev St. IF Højslev St. IF
FC Darlings
F-Sport F-Sport
Ik Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U14 Drenge 2001 "BC" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØN 23/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sunds IF Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
SUB 88 (2) SUB 88 Logo SUB 88
SUB 88 (1) SUB 88 Logo SUB 88
KK 07 KK 07
BMK 90 (2) C BMK 90 Logo BMK 90
BMK 90 (1) C BMK 90 Logo BMK 90

U15 Drenge 2000 "AB" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 22/11 eftermid./aften

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Viborg FF/RevisionsHuset-Viborg A Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg Nrm. UGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88

U15 Drenge 2000 "BC" 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØN 23/11 middag/efterm.

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
BMK 90 1 BMK 90 Logo BMK 90
FC Grosse Bier B Viborg FF Logo Viborg FF
Sallingsund B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
FC Frikadelle B
Nykøbing Mors IF B Nykøbing Mors IF Logo Nykøbing Mors IF
Ravnsbjerg/løgstrup All 15 Stars Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SUB 88 (2) B SUB 88 Logo SUB 88
SUB 88 (1) B SUB 88 Logo SUB 88
BMK 90 2 BMK 90 Logo BMK 90

U15 Piger 2000-01 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: FRE 21/11 aften

Teamname LVL Logo Club
Rårup Rårup GIF Logo Rårup GIF
Stoholm IF Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
M & M BMK 90 Logo BMK 90
AIF Frederiks A Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Ørslevkloster IF Ørslevkloster Idrætsforening Logo Ørslevkloster Idrætsforening
SUB88 SUB 88 Logo SUB 88
fc pigerne A
Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Team Sønderager A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Frederiks AIF C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening

U16 Drenge 1999 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØN 23/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Junckers drenge A
Partner Biler 2 B SUB 88 Logo SUB 88
Partner Biler 1 A SUB 88 Logo SUB 88
Ravnsbjerg/løgstrup All Stars B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Klejtrup Drengene Klejtrup Boldklub
KK 07 KK 07

U17 Drenge 1998 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØR 22/11 aften

Teamname LVL Logo Club

U17 Piger 1998-99 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: FRE 21/11 aften

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
SUB 88 SUB 88 Logo SUB 88
Illuminati B
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Banden B Team Viborg Logo Team Viborg

U19 Drenge 1996-97 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØN 23/11 efterm./aften

Teamname LVL Logo Club
Lullepigen6 Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Silkeborg IF Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Tjønne FC Tjørring IF Logo Tjørring IF
Viborg Nrm. UGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Holmgren FC Holmgren FC
Team Pylle A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - November 23 2014

Organisation
Skals Fodboldforening Valkyrien
Place
Skals-Hallen
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview