BMK CUP - DJS

 BMK Cup - DJS afvikles de sidste to weekender i Januar. Stævnet afvikles i Møldrup Hallen.

Der spilles i rækkerne fra og med U6 til og med U17/Senior. Historisk har stævnet samlet haft ca. 190 deltagenden hold.

Vi præmierer de mindre årgange U6 - U10, med pokaler, mens årgange fra U11 og op efter bliver præmieret med sportstøj, gavekort og pengepræmier. I ældste årgange er der en speciel præmie til finalerundernes bedste spiller, hvor kriteriet for denne anerkendelse i højere grad er fairplay end scorede mål. Foruden placeringspræmierne uddeles der under hele stævnet præmier for gode målmandsredninger eller flotte mål.

Overskuddet fra stævnet går ubeskåret til BMK90, som er ungdomsafdelingen for MTIF og HBI. BMK90 varetager både indendørs og udendørsfodbold for U6 spillere til U19. Det er lykkedes at etablere et stævne, som har et godt ry i fodboldkredse, hvor det bliver omtalt som et stævne med plads til bredden og gode præmier. Sidstnævnte skyldes den store støtte fra lokale sponsorer.

 

BMK Cup udvalget

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag d. 31 Januar 15 5 1
U7 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag d. 31 Januar 15 16 1
U8 (3 bold) Mixed 5 225 Lørdag d. 31 Januar 15 11 0
U10 drenge Mixed 7 350 Lørdag d. 31 Januar 15 12 0
U11 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 1 Februar 15 12 0
U11 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 1 Februar 15 1 0
U12 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 1 Februar 15 8 0
U12 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 1 Februar 15 8 0
U13 drenge Mixed 7 350 Lørdag d. 24 Januar 15 3 0
U13 drenge Mixed 7 350 Lørdag d. 24 Januar 15 1 0
U14 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 25 Januar 15 6 0
U14 drenge Mixed 7 350 Søndag d. 25 Januar 15 5 0
U15 drenge Mixed 7 450 Fredag d. 23 Janaur 15 8 0
U15 drenge Mixed 7 450 Fredag d. 23 Januar 15 2 0
U17 drenge Mixed 7 450 Fredag d. 23 Januar 15 7 0
Senior Mixed 7 450 Fredag d. 23 Januar 15 25 0
U9 drenge Mixed 7 350 Lørdag d. 31 Januar 15 7 0
U10 Piger Mixed 7 350 Lørdag d. 31 Januar 15 10 0
U11 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 1 Februar 15 5 0
U11 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 1 Februar 15 7 0
U12 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 1 Februar 15 5 0
U12 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 1 Februar 15 6 0
U14 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 25 Januar 15 2 0
U14 Piger Mixed 7 350 Søndag d. 25 Januar 15 6 0
U15 Piger Mixed 7 450 Fredag d. 30 Januar 15 1 0
U15 Piger Mixed 7 450 Fredag d. 30 Januar 15 2 0
Senior Mixed 7 450 Fredag d. 30 Januar 15 7 0

Signetud teams

U6 (3 bold) 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 31 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
Skive 1 B Skive IK Logo Skive IK
Mønsted IF Mønsted IF Logo Mønsted IF
BMK 90 B BMK 90 Logo BMK 90
Mønsted IF Mønsted IF Logo Mønsted IF

U7 (3 bold) 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 31 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
klejtrup drengene klejtrup boldklub
Houlkær 1 Houlkær IF Logo Houlkær IF
TVS C Tjele Vest Sport
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Aalestrup IF 2 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Løgstrup G&IF 3 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
BMK 90 1 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK 90 2 B BMK 90 Logo BMK 90
Mønsted IF 2 C Mønsted IF Logo Mønsted IF
Mønsted IF 1 C Mønsted IF Logo Mønsted IF
Barcelona Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Houlkær 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Løgstrup G&IF 1 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 2 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Houlkær 3 Houlkær IF Logo Houlkær IF

U8 (3 bold) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 31 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF 2 Ravnsbjerg I
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
SUB88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Ravnsbjerg IF 1 Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Klejtrup 1 Klejtrup Boldklub
Klejtrup 2 Klejtrup Boldklub
BMK 90 BMK 90 Logo BMK 90
U8 drenge 2 BMK 90 Logo BMK 90
Ravnsbjerg IF 3 Ravnsbjerg I
FC Gjern IF B Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening

U10 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 31 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 1 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 2 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Sødaldrengene C TVS
Bording drengene 1 B Bording IF Logo Bording IF
Bording drengene 2 C Bording IF Logo Bording IF
Viborg Søndermarken Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK90 1 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK90 2 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK90 3 C BMK 90 Logo BMK 90
Aars IK 2 B Aars IK Logo Aars IK
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
Løgstrup G&IF 3 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U11 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1 Februar 15

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Klejtrups drenge C Klejtrup Boldklub
Alhedens IF B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
SUB88 B SUB 88 Logo SUB 88
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK 90 B BMK 90 Logo BMK 90
HVH Haubro C Haubro Idrætsforening Logo Haubro Idrætsforening

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1 Februar 15

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U12 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1 Februar 15

Teamname LVL Logo Club
viborg sik B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ravnsbjerg 1 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ravnsbjerg 2 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
BMK 90 1 B BMK 90 Logo BMK 90
Shiny 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Shiny 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U12 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1 Februar 15

Teamname LVL Logo Club
Langå ik 1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
sik 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK 90 2 C BMK 90 Logo BMK 90
Langå ik 2 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
PFU C PFU

U13 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 24 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
BMK90 B BMK 90 Logo BMK 90
Sub 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
FC Aarhus B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken

U13 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 24 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
Sub 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U14 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 25 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
Gyssegrisene B Frejlev Ungdomsklub
SUB 88 B SUB 88 Logo SUB 88
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Team Tromsø B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U14 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 25 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Aalestrup 1 C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Aalestrup 2 C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
SUB 88 C SUB 88 Logo SUB 88
TVS C Tjele Vest Sport

U15 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 23 Janaur 15

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF/RevisionsHuset-Viborg A Viborg FF Logo Viborg FF
SKA-RIISE B Skagen IK Logo Skagen IK
Samsøgade United B
Tømrer Magnus Thomsen B
M.I.A´S drenge B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
TVS B Tjele Vest Sport
BMK90 1 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK90 2 B BMK 90 Logo BMK 90

U15 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 23 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
SKA-TYR B Skagen IK Logo Skagen IK

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 23 Januar 15

Teamname LVL Logo Club

Senior 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 23 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
MM&CO C
Bøllerne B Møldrup Tostrup Idrætsforening Logo Møldrup Tostrup Idrætsforening
Nordens Paris B
FC Sjalta Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Team Skydt B
MTIF 2 C Møldrup Tostrup Idrætsforening Logo Møldrup Tostrup Idrætsforening
MTIF 1 B Møldrup Tostrup Idrætsforening Logo Møldrup Tostrup Idrætsforening
Arden IF A Arden IF
Bakken A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Emmersbæk Elite A Tornby IF Logo Tornby IF
Salmon Supreme B
Er ikke mødt op Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Selektro A
Team frisdal køreskole A Hobro IK Logo Hobro IK
Trunte Pigerne A Trunte Pigerne
UJS BILER
HBI 1 Hersom Bjerregrav Idrætsforening Logo Hersom Bjerregrav Idrætsforening
Prügelknabe IK A Prügelknabe IK
Viborg B67 C Viborg B67 Logo Viborg B67

U9 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 31 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
Stoholm if B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Skive-IK1 B Skive IK Logo Skive IK
Klejtrup Boldklub Klejtrup boldklub
TVS Tjele vest sport
De kvikke drenge A Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U10 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 31 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B SUB 88 Logo SUB 88
Klejtrup pigerne Boldklubben Sydhimmerland Logo Boldklubben Sydhimmerland
Aalestrup Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
MålSlugerne C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
TurboSneglene A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FartBøllerne B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90

U11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1 Februar 15

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U11 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1 Februar 15

Teamname LVL Logo Club
SIF 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Nugf 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
NUGF C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90
BMK90 2 C BMK 90 Logo BMK 90

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1 Februar 15

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 1 Februar 15

Teamname LVL Logo Club
Arden IF C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Bmk90 C BMK 90 Logo BMK 90
Eastside C Eastside
Eastside B Eastside

U14 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 25 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
SUB88 - 2 SUB 88 Logo SUB 88
SUB88 -1 SUB 88 Logo SUB 88

U14 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 25 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
Bumserne C Frejlev Ungdomsklub
BMK90 2 C BMK 90 Logo BMK 90
BMK 90 C
FLUIF 1 C FLUIF Logo FLUIF
FLUIF 2 C FLUIF Logo FLUIF
FLUIF 3 C FLUIF Logo FLUIF

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 30 Januar 15

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 30 Januar 15

Teamname LVL Logo Club

Senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 30 Januar 15

Teamname LVL Logo Club
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF
Team Reunion
Alhedens IF Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Nogen fra Århus B
shopsport.dk A Brande HK Logo Brande HK
Brande IF Brande IF Logo Brande IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 23 - February 1 2015

Organisation
BMK 90
Place
Møldrup Hallen
Address
Rugvænget 2
Postalcode
9632
City
Møldrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview