Gladsaxe - DinParkering Cup

 INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING

MOTTO: MANGE KAMPE OG HURTIG AFVIKLING

VB 1968 afvikler Gladsaxe / DinParkering Cup den 28.-30. november 2014 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne fra U-7 til U-12 drenge. Piger er også velkomne.

Rækkerne U-7/9 (5-mands) afvikles på en håndboldbane. U-7 opdelt i henholdsvis A og BC niveau og U-8/9 opdelt i henholdsvis A, B og C niveau. Ved for få tilmeldinger slås niveauerne sammen. Max. antal hold er 16 i hver række.

Rækkerne U-10/12 (4-mands) afvikles på en håndboldbane. U-10 opdelt i henholdsvis A og BC niveau og U-11/12 er uden niveauopdeling. Ved for få tilmeldinger slås niveauerne sammen. Max. antal hold er 16 i hver række.

Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Gode præmier til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest den 21. november 2014

Tilmeldingsgebyr (se tabellen nedenfor) indsættes på konto: 1551-11379036

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk  
Turnering: Nazam Fazal, email: nazam-fazal@hotmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-07 A (2008) Mixed 7 350 Lørdag kl. 11:30-14:30 27 0
U-08 A (2007) Mixed 7 350 Søndag kl. 12:00-15:00 20 0
U-10 A (2005) Mixed 6 350 Søndag kl. 16:00-19:00 10 0
U-11 (2004) Mixed 6 350 Fredag kl. 18:00-22:00 19 0
U-12 (2003) Mixed 6 350 Fredag kl. 18:00-22:00 19 0
U-10 C (2005) Mixed 6 350 Søndag kl. 14:00-17:00 0 0
U-10 BC (2005) Mixed 6 350 Søndag kl. 14:00-17:00 19 0
U-09 A (2006) Mixed 7 350 Lørdag kl. 17:30-21:00 16 0
U-08 B (2007) Mixed 7 350 Søndag kl. 10:00-13:00 23 0
U-09 B (2006) Mixed 7 350 Lørdag kl. 15:30-18:30 14 0
U-07 BC (2008) Mixed 7 350 Lørdag kl. 9:30-12:30 16 0
U-08 C (2007) Mixed 7 350 Søndag kl. 8:00-11:00 10 0
U-09 C (2006) Mixed 7 350 Lørdag kl. 13:30-16:30 13 0
U-07 B (2008) Mixed 7 350 0 0
U-11 BC (2004) Mixed 6 350 0 0
U-12 BC (2003) Mixed 6 350 0 0

Signetud teams

U-07 A (2008) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 11:30-14:30

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
AFK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Skjold A A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
CIK1 A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
Sundby Boldklub A A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
EIFS Sejeste Drenge A Espergærde IF Logo Espergærde IF

U-08 A (2007) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12:00-15:00

Teamname LVL Logo Club
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FFK A Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
GSI A Gørløse SI Logo Gørløse SI
DE SEJE DRENGE A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B93 - Østerbros stjerner hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hareskov X A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Fb 07 rød Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Citykøreskolen Næstved A
Tottis drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF

U-10 A (2005) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 16:00-19:00

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farum Vest A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Sport Invaders A
Bk Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U-11 (2004) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 18:00-22:00

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub Hvid B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Nickolais drenge Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bayern München B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Boosters B
GOLASSO A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Ølstykke FC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
SIF 04 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
SIF 05 Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Lyngby Boldklub Blå B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Rød B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-12 (2003) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 18:00-22:00

Teamname LVL Logo Club
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
Brødeskov IF C Brødeskov IF Logo Brødeskov IF
Julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
AB 3 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
B29 C Fritidsklubben b29
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Hvepsene Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
B93 ØF 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 ØF 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-10 C (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14:00-17:00

Teamname LVL Logo Club

U-10 BC (2005) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Bk Frem 1 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Kvif Nord Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Kvif Syd Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Farum øst 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum øst 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
RYAC B RYAC
U10 B B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Hakoah B JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
AIK 65 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vb 1968 C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Herlev IF (2. hold) C Herlev IF Logo Herlev IF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Værløse Boldklub 2 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Boldklub 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
BKF 1 C BK Favoritten

U-09 A (2006) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 17:30-21:00

Teamname LVL Logo Club
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj 2 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Svogerslev Rød A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KB Piraterne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KB A2 Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Næstved A
Sundby A A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
FC Holte 2006 A A FC Holte Logo FC Holte
FB øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U-08 B (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10:00-13:00

Teamname LVL Logo Club
KB Stjernerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ninjadrengene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bjørnebanden B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SuÁrez B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI Gul B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Grønt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Hvidt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Hakoah U8 B JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
FB - Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KB´s "Vildeste Drenge" 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
SIF Rødder B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U-09 B (2006) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15:30-18:30

Teamname LVL Logo Club
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Turbo-drengene B Vanløse IF Logo Vanløse IF
KB A2 Leoparderne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
B93 Tigerne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sundby B 1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby B 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
VI39 Trup 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
U9 2006 B2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-07 BC (2008) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9:30-12:30

Teamname LVL Logo Club
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HIK BLÅ 08 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIF 1 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KloAgger B
Skjold B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
GVI 3 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Nødebo B Nødebo IF Logo Nødebo IF
Brøndby IF 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-08 C (2007) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 8:00-11:00

Teamname LVL Logo Club
Messi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JB C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
De utrolige C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hareskov C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Skjold rød 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U-09 C (2006) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13:30-16:30

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev Hvid C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
SB50 C SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
TPS C C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
KB UNO C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skovserne C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B93 Gazellerne C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 Hold 3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
BKF 2 C BK Favoritten

U-07 B (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 BC (2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 BC (2003) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - November 30 2014

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gladsaxe - DinParkering Cup map

Tournament overview