Fårvang Cup 2014

På drengesiden er der plads til 8 hold i henholdsvis B-og 8 C-rækken. De 8 hold i hver række inddeles i 2 puljer a 4. Holdene ombrydes til 2 nye puljer. B-rækkerne ombrydes til B1 og B2. C-rækkerne ombrydes til C1 og C2. Der spilles 9 minutter og der er 1 minuts pause mellem hver kamp. 5 kampe til alle drengehold. Personlige præmier til nr. 1 og 2 i B1/C1 og til nr. 1 i B2/C2 På pigesiden er der plads til 5-hold - her er der ingen niveauopdeling. 4 kampe til alle pigehold. Personlige præmier til nr. 1 og 2. Læs mere på hjemmesiden.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Drenge B Mixed 7 350 21.11 kl. 17.00-20.20 11 0
U13 Drenge C Mixed 7 350 22.11 kl. 08.00-11.20 8 0
U12 Drenge B Mixed 7 350 22.11 kl. 11.30-14.50 11 1
U12 Drenge C Mixed 7 350 22.11 kl. 15.00-18.20 8 0
U11 Drenge B Mixed 7 350 23.11 kl. 09.00-12.20 14 1
U11 Drenge C Mixed 7 350 23.11 kl. 12.30-15.50 10 1
U10 Drenge B Mixed 7 350 28.11 kl. 16.30-19.50 10 0
U10 Drenge C Mixed 7 350 29.11 kl. 08.00-11.20 8 0
U9 Drenge B Mixed 7 350 29.11 kl. 11.30-14.50 10 0
U9 Drenge C Mixed 7 350 29.11 kl. 15.00-18.20 9 0
U13 Piger Mixed 7 350 30.11 kl. 08.00-09.40 5 0
U12 Piger Mixed 7 350 30.11 kl. 10.00-11.40 10 1
U11 Piger Mixed 7 350 30.11 kl. 12.00-13.40 8 2
U10 Piger Mixed 7 350 30.11 kl. 14.00-15.40 6 0
U9 Piger Mixed 7 350 30.11 kl. 16.00-17.40 5 0

Signetud teams

U13 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 21.11 kl. 17.00-20.20

Teamname LVL Logo Club
Sorring/Toustrup IF B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Søndervangskolen B
Kjellerup if B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Team CASA B FC Horsens Logo FC Horsens
Skægkær IF Centrum B Skægkær IF Centrum
Gjern 1 B Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Ry Fodbold B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Team Juul B Team Billund Kommune

U13 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22.11 kl. 08.00-11.20

Teamname LVL Logo Club
Funder GF C Funder GF Logo Funder GF
Rødkærsbro C
Ølsted UGF C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
Hørning GF C Hørning GF
FC Langelinie C FC langelinie
Odder C Odder IGF Logo Odder IGF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja

U12 Drenge B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 22.11 kl. 11.30-14.50

Teamname LVL Logo Club
Harlev 1 B Harlev IK Logo Harlev IK
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Klejtrup Boldklub B Klejtrup Boldklub
RK03-1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Skægkær IF Centrum B Skægkær IF Centrum
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U12 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 22.11 kl. 15.00-18.20

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF C BT/SVIF
Harlev 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Søften GF C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Skanderborg C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Galten fS C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Sorring/Toustrup IF Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
RK03-2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U11 Drenge B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 23.11 kl. 09.00-12.20

Teamname LVL Logo Club
Grenaa IF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Stilling IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Nim IF B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Galten Fs 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten Fs 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U11 Drenge C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 23.11 kl. 12.30-15.50

Teamname LVL Logo Club
Grenaa IF C Grenaa IF Logo Grenaa IF
Ans IF C Ans IF Logo Ans IF
Nim IF C Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Bording IF C Bording IF Logo Bording IF
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Langå 2 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå 1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
IF Mols C IF Mols Logo IF Mols

U10 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28.11 kl. 16.30-19.50

Teamname LVL Logo Club
Fårvang B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Bording IF B Bording IF Logo Bording IF
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Gødvad IF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Søften GF 1 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 2 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Sorring/Toustrup IF B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U10 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29.11 kl. 08.00-11.20

Teamname LVL Logo Club
Sødaldrengene C TVS
Grauballe UGF C Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
Oejps FC C
Bording IF C Bording IF Logo Bording IF
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Overlund C Overlund GF Logo Overlund GF
Sorring/Toustrup IF C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U9 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29.11 kl. 11.30-14.50

Teamname LVL Logo Club
Sabro IF B Sabro
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Ikast fS B Ikast FS Logo Ikast FS
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
HA85 2 B HA85 2
HA85 1 B HA85 1
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U9 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29.11 kl. 15.00-18.20

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Virklund B C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Hadsten SK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TRIF C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Fårvang IF C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ikast fS C Ikast FS Logo Ikast FS

U13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30.11 kl. 08.00-09.40

Teamname LVL Logo Club
Ans if B Ans IF Logo Ans IF
ML's Piger A tst/Sabro Logo tst/Sabro
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Sejs/Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Team Jeans Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U12 Piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 30.11 kl. 10.00-11.40

Teamname LVL Logo Club
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg
FC Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U11 Piger 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: 30.11 kl. 12.00-13.40

Teamname LVL Logo Club
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Bording IF B Bording IF Logo Bording IF
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30.11 kl. 14.00-15.40

Teamname LVL Logo Club
Klejtrup B Klejtrup B
Sorring/Toustrup IF Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Gjern IF Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening

U9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30.11 kl. 16.00-17.40

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Sorring/Toustrup IF Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Sejs/Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
28. - November 30 2014

Organisation
Horn-Fårvang Idrætsforening
Place
Fårvang Hallen
Address
Thorsøvej 19
Postalcode
8882
City
Fårvang
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview