ABC CUP 2015

VELKOMMEN TIL ABC CUP 2015

- for drenge fra årgang 2005 til årgang 96/97

 
Så er Danmarks Bedste Stævne "på banen" for sidste gang! Hvis du ikke har været med før - så skal du skynde dig. Og alle jer der har været med før - I skal også skynde jer... Vi har altid tidligt udsolgt i flere rækker.
 
INGEN NIVEAUOPDELING:
Alle hold i én årgang spiller i den samme række. ABC er blot forkortelsen for vores stævnesponsor gennem alle årene: Active-Business Care.
 
STADIG DANMARKS VILDESTE PRÆMER:
Alle hold (undtagen pengerækker) får noget med hjem fra ABC CUP. Også selvom de ikke vinder en eneste kamp eller scorer et eneste mål. Vi har bl.a. vores kendte specialdesignede FIRST GOAL T-SHIRTS til den første målscorer i alle indledende kampe i årgangene 2002, 2003, 2004 og 2005. Vi har også vores kendte KÆMPE POKALER (endnu vildere i år) til alle vinderholdene fra årgang 2005 til 2000 - og sådan kunne vi blive ved.
 
Vi kårer også bedste spiller og bedste målmand i alle rækker - dog "kun" bedste spiller i pengerækkerne. Vi har også biografbilletter med lommepenge og klubtrøjer med landsholdsspillers autograf i flere af rækkerne m.m.m. Se alle præmier inden for de specifikke årgange på stævnets egen hjemmeside.
 
PENGERÆKKERNE:
Nr. 1 = 5.000,-
Nr. 2 = 2.500,-
Nr. 3 = 1.500,-
Nr. 4 = 1.000,-
 
TJEK STÆVNETS HJEMMESIDE:
www.abccup.dk - og se det væld af præmier vi tilbyder inden for hver årgang - samt alle de andre nyttige oplysninger der findes der.
 
VIGTIGT:
Betal stævnegebyret ved tilmelding. Vi rykker IKKE og vi medtager de hurtigste betalere frem for de hurtigste tilmeldere. Vi er meget kontante og firkantede omkring dette - og der kan ikke indgås særaftaler. For mere information og evt. kontaktdata m.m. - besøg stævnets hjemmeside. Når du tilmelder dig stævnet er du også indforstået med de regler og betingelser som står her på siden og på www.abccup.dk.
 
PROGRAMMER:
Vi udsender ikke programmer. De vil være tilgængelige på stævnets hjemmeside - www.abccup.dk - senest den 20. december 2014.
 
SPØRGSMÅL:
Spørgsmål kan rettes til stævnechef Iben Green Madsen på 4648 1390 (dag), eller 4026 4340 (aften) - eller på mail: igm@igmrevision.dk.
 
BETALING:
Konto: 2905 - 2551 584 154 med MEGET TYDELIG angivelse af holdnav)e) og årgang(e). Og vi pointerer endnu en gang: Betal stævnegebyret ved tilmelding - ellers risikerer du at blive overhalet! Ved afbud efter den 1. december 2014 refunderes stævnegebyret ikke.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge 2004 Mixed 6 400,- Søndag 53 0
Drenge 2003 Mixed 6 400,- Lørdag 55 0
Drenge 2005 Mixed 6 400,- Søndag 51 1
Drenge 2002 Mixed 6 450,- Søndag 54 0
Drenge 2001 Mixed 6 450,- Lørdag 43 4
Drenge 2000 Mixed 6 450,- Lørdag 32 2
Drenge 96/97 Mixed 6 600,- Fredag fra ca. kl. 18:00 23 0
Drenge 98/99 Mixed 6 600,- Fredag fra ca. kl. 18.00 33 4

Signetud teams

Drenge 2004 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFC1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
B 73 Slagelse (B) B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Sanderum Boldklub 1
Sanderum Boldklub 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
FC HOLTE FC Holte Logo FC Holte
Den Grønne Tornado Næstved IF Logo Næstved IF
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 4 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Boosters B
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
BK Frem 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
De røde banditter B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
De røde banditter 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
De røde banditter 3 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Vallensbæk gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Brøndby IF - 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSV Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BIF2004-2-A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KULLADALS (SV.)

Drenge 2003 50 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Drengene fra Peter Bangsvej 2
Drengene fra Peter Bangsvej 3
Farum 1
Farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 3 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AB 1 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 3 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Drengene fra vestegnen Brøndby IF Logo Brøndby IF
Himmelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Jyllinge FC 1 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
KFUM03 Roskilde 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM03 Roskilde 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM03 Roskilde 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
FCK 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
E 20 A
Brøndby IF - 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
SOLRØD FC Solrød FC Logo Solrød FC
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Svogerslev 1 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 3 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
FHF HVID Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF GRØN Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
Fa 2000 1 FA 2000 Logo FA 2000
Fa 2000 2 FA 2000 Logo FA 2000
Fa 2000. 3 FA 2000 Logo FA 2000
skævinge A IS Skævinge Logo IS Skævinge
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HASLEV FC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
SLagelse BI Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse BI 2 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
BSV 1 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 2 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Deklubløse
Brønshøj B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Gundsø Boyz B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Apto IT B Apto It
Tømrerfirma L Østergaards drenge. B
Go2fitness A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KFUM03 Roskilde 4 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Young Stars
Kokkedal på vej B

Drenge 2005 40 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
2005 Alliancen
Fløng/Hedehusene 1 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng/Hedehusene 2 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Manchester United
BSV
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Smølferne A
KFUM "stribede" KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM BLÅ KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM HVID C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
De ukendte A
B1903 Mini A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B 1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Borup If A Borup Idrætsforening
Bk Frem 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Heroes B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Sakskøbing C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
SGIF Hvid B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Grøn C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Brøndby IF - 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
BFB
PINK STARS A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Gadstrup Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Solrød A1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 4 B Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Team 2005 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
AB 2 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
RGI A Raklev GI Logo Raklev GI
RGI 2 B Raklev GI Logo Raklev GI
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HVB 4 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Gadstrup 2 Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Drenge 2002 48 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FCN RØD
FCN BLÅ
AB GRØN Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB HVID Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Jyllinge FC Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Drengene fra Vestegnen Brøndby IF Logo Brøndby IF
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Best of Horsens A
FC Andersen A
Rotterne A
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Los Canalos A
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
No Name A
JYllinge FC 2 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
HB02 GUL A
HB02 BLÅ A
AIK STRØBY 1 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK STRØBY 2 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
FC NISSE 1 FC Lejre Logo FC Lejre
FC NISSE 2 FC Lejre Logo FC Lejre
Orange rødderne B
LB Scan B
Team Thy A
KFUM03 Roskilde 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Milan 2500 A
Team High Tech A
Ishøj bk B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Ganløse United A
Viby 1 Viby IF Logo Viby IF
Viby 2 Viby IF Logo Viby IF
Team ES B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B.93 White A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Black A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB 1 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 3 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Nif A Nykøbing IF Logo Nykøbing IF
Pink Boys
Dragør Boldklub Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
ONLY SPORT BOXN

Drenge 2001 32 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 3 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
PSG
Bomberne fra Fyn
Brøndby 2 Gul Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Blå Brøndby IF Logo Brøndby IF
Winthers drenge A
The Gunners A
Olsen Banden A Vipperød BK Logo Vipperød BK
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
Svogerslev United
Osted Antik A FC Lejre Logo FC Lejre
HVB All Stars A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
De blå A FC Lejre Logo FC Lejre
Op_GaMeRBoYs C
Solrød FC
LB BOYZ A
Lordfolkeskole C
Lodbyg FC
Andersen Biler A
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 4 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Indoor All Stars B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
bgf Brørup A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Rema 1000 A
BVB A
Christianshavns Ejendomsservice A
Charlotteager

Drenge 2000 24 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team JK A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Gutterne
Team Lysholm
DFR A
Herfølge Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
VVS-FYN A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
#Holdet A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Event Fyn A
Zlatans Drenge
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Fars Piger
KBH Baal
FC Dyssen A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
RED BULL UNITED
PRESPA BIRLIK
www.BoITuse.dk B Tuse IF Logo Tuse IF
KFUM´s BOLDKLUB 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM´s BOLDKLUB 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM´s BOLDKLUB 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM´s BOLDKLUB 4 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Mb B Maribo
Nfc B
Nord A
Höjtryk Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

Drenge 96/97 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag fra ca. kl. 18:00

Teamname LVL Logo Club
GP. Nordic
Bo`s drenge
klausheidemand.dk
Putins Udvalgte
koldblodige bodybuildere A Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Gislinge Drengene
Sportigan Vordingborg A
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Soccershoppen.dk
FC Krea A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Hoftebanden A
Studenterne Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
ABU smedene A Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
TSCO
BOAG´s ELITE
Udskifterne A
VG FODBOLD
BECO
Masterclass A

Drenge 98/99 24 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Fredag fra ca. kl. 18.00

Teamname LVL Logo Club
Swaggerslev
Rødderne B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Damatic Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Team M & M Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Duncans Disciple
Sparekassen Sjælland
Budde schou
Zlatan´s Drenge
Backstreet Boys Taastrup FC Logo Taastrup FC
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Black Penguins A
Ntech A
Beatles
RSFK A roskilde sivas FK
Business boys B Fc Barcelona
The Boys FB Boldklub
The eagles A
FC Fargi A
Active-Business Care
MALERFIRMA NYBERG
Herraga
Team Fjordbyerne

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - January 4 2015

Organisation
KFUMs Boldklub Roskilde
Place
Roskilde Hallerne
Address
Møllehusvej 15
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview