Skrotspecialist Cup 2015

For 16. år i træk arrangerer Karise Idrætsklub indendørs fodbold stævne, et breddestævne for ungdom i Karise hallen. Skrotspecialist Cup afholdes i weekenden 6. 7. og 8. marts 2015 Formålet med Skrotspecialist Cup er at skabe jævnbyrdige kampe for alle hold, der vil minimum være 4 kampe til alle hold, og efterfølgende flotte præmier til alle spillere. Ved tilmelding vælges niveau, dette bliver dog kun aktuelt ved mange tilmeldinger i samme årgang. Stævneledelsen forbeholder sig ret til at slå B og C niveau sammen ved mangel på tilmeldinger. Vi opfordrer meget til at tilmelde holdet på det rigtige niveau. Der spilles efter DBU´s regler for indefodbold små mål(håndboldmål). Dog spiller årg.08/09 (U6/U7) efter DBU´s regler for indefodbold på halv bane. OBS: Max 6 spillere pr. hold Tilmeldingsgebyr: 350,- pr. hold. Gebyret indbetales på følgende konto: reg.9570 kontonr. 0002774879 Husk at anføre ID nummer og klubnavn Sidste tilmeldingsfrist er den 30. januar 2015 Tilmelding er først gyldig når indbetaling er registreret. Tilmelding foregår efter først til mølle princippet. Spørgsmål kan rettes til stævne-ledelsen på tlf. 26 24 10 53 eller e-mail: tr.hemmingsen@gmail.com Ret til ændringer forbeholdes.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge (½bane) Mixed 6 350,- Lørdag formiddag 8 0
U7 Drenge (½bane) Mixed 6 350,- Lørdag formiddag 14 3
U8 Drenge B Mixed 6 350,- Søndag 7 0
U8 Drenge C Mixed 6 350,- Søndag 9 1
U9 Drenge B Mixed 6 350,- Søndag 6 1
U9 Drenge C Mixed 6 350,- Søndag 7 2
U10 Drenge B Mixed 6 350,- Søndag 6 1
U10 Drenge C Mixed 6 350,- Søndag 12 4
U11 Drenge B Mixed 6 350,- Søndag 12 2
U11 Drenge C Mixed 6 350,- Søndag 13 3
U12 Drenge B/C Mixed 6 350,- Fredag 11 1
U12 Drenge C Mixed 6 350,- Fredag 0 0
U13 Drenge B Mixed 6 350,- Lørdag 12 0
U13 Drenge C Mixed 6 350,- Lørdag 6 0
U14 Drenge B/C Mixed 6 350,- Lørdag 12 3
U14 Drenge C Mixed 6 350,- Lørdag 1 0
U15 Drenge B Mixed 6 350,- Lørdag 7 0
U15 Drenge C Mixed 6 350,- Lørdag 5 0
U14 Piger A Mixed 6 350,- Fredag 0 0
U14 Piger BC Mixed 6 350,- Fredag 3 0
U16 Drenge Mixed 6 350,- Fredag 6 0

Signetud teams

U6 Drenge (½bane) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge (½bane) 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HG Y Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG M Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk gul FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Karise Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG D Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Såby2 C Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Såby Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Karise B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Køge BK 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U8 Drenge C 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSIF 1 C Bringstrup Sigersted idrætsforening Logo Bringstrup Sigersted idrætsforening
BSIF 2 C Bringstrup Sigersted idrætsforening Logo Bringstrup Sigersted idrætsforening
De stribet vildkatte C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Store Heddinge C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Køge BK 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U9 Drenge B 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Karise B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Aik 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Borup IF B Borup IF Logo Borup IF
faxe rødderne B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
FK 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U9 Drenge C 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Greve Sort C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Gadstrup C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF

U10 Drenge B 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Karise B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Rødvig B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Haslev Liga 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
faxe rødderne B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
dalby 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

U10 Drenge C 5 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Haslev Liga 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Himmelev 1 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslundes grønne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U11 Drenge B 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Pigernes venner B Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Aluscan B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Karen Volf B
Faxe Ladeplads IF(1) B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Greve 3 Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 3 - Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kik ø4 Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
faxe rødderne B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U11 Drenge C 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rødvig G&I C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Kik 04 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Langebæk-Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Fk sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
JBK C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Sydsjællands Låseservice C Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe Ladeplads IF(2) C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
EVIF C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF

U12 Drenge B/C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Hedengran C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Vråby C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Endeslev C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Præstø Præstø IF Logo Præstø IF
Kik 03 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Tosserne B
Himmelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U12 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Suså IF 1 B Suså IF
Bjæverskov 1 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
peugeot drengene næstved B
Bjæverskov 2 IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Herfølge Blå B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
soccer stars B
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Repair-shoppen B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Karise IK B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

U13 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Suså IF 2 C Suså IF
SB C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Stevns Print C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Karise IK C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

U14 Drenge B/C 4 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
SIF2 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
kik2 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

U14 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Eliten B
Maribo2 B Maribo BK Logo Maribo BK
Fredensborg B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Vemmedrup B Vemmedrup IF Logo Vemmedrup IF
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U15 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
maribo1 C Maribo BK Logo Maribo BK
Fredensborg C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
kik1 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Hold B C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U14 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Ellemarken U16
young stars B
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Karise B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - March 8 2015

Organisation
Karise Idræts Klub
Place
Karise Hallen
Address
Møllevej 6A
Postalcode
4653
City
Karise
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview