Plexus Cup

Plexus Cup 1. marts 2015
I samarbejde med DGI Vestjylland byder Idom Råsted IF og Plexus hermed velkommen til Plexus Cup søndag den 1. marts 2015 i Plexus Idom Råsted
I PLEXUS Cup er det vigtigste ikke at vinde, men at være med. Stævnet henvender sig primært til C-spillere, men er der en B-spillere på holdet accepteres det. Vi satser på jævnbyrdige kampe. Kommer et hold bagud med 3 mål, må der sættes en ekstra spiller ind.

Der spilles i følgende rækker den 01. marts:
Drenge:
U5/U6,U7,U8, U9,U10,U11&U12

Der spilles i følgende rækker den 01. marts:
Piger:
U5/U6,U7,U8,U9,U10,U11&U12
Der må stilles med mix hold i alle rækker
Præmier:
Der er en gave til alle hold, max 7 spillere pr. hold.
Frugt:
Der udleveres frisk frugt til alle hold

Deltagergebyr:
275 kr. pr. hold i alle rækker
Fakta:
Der spilles efter JBU´s indefodboldregler
Spilleplan udsendes pr. e-mail til holdlederen fredag den 20. februar 2015
 

I tilfæde af for få tilmeldte, forbeholder vi os retten til at slå rækker/niveauer sammmen

 


Tilmelding:
Ved tilmelding sendes betalings link  
Sidste tilmelding senest den 15. februar marts 2015 

Spillested:
PLEXUS Idom Råsted hallen
Idomlundvej 23A, Idom
7500 Holstebro

Spørgsmål vedr. stævnet:
Kontakt Søren Bertelsen på mail:
centerleder@idom-raasted.dk

Spørgsmål vedr. tilmelding:
Kontakt Ole Schmidt på mail:
Ole.schmidt@dgi.dk


Med sportslig hilsen
Idom Råsted IF, Plexus og DGI Vestjylland

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/6 Mixed 3 275 Søndag 6 0
U-7 Mixed 3 275 Søndag 1 0
U-7 Mixed 3 275 Søndag 0 0
U-8 Mixed 5 275 Søndag 3 0
U-8 Mixed 5 275 Søndag 0 0
U-9 Mixed 4 275 Søndag 6 0
U-9 Mixed 4 275 Søndag 0 0
U-10 Mixed 4 275 Søndag 3 0
U-10 Mixed 4 275 Søndag 0 0
U-11 Mixed 4 275 Søndag 4 0
U-11 Mixed 4 275 Søndag 2 0
U-12 Mixed 4 275 Søndag 3 0
U-12 Mixed 4 275 Søndag 3 0

Signetud teams

U5/6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Idom-Råsted IF 2 C Idom-Råsted IF Logo Idom-Råsted IF
Idom-Råsted IF 1 C Idom-Råsted IF Logo Idom-Råsted IF
Struer BK C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer BK 2 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
struer bk 3 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Mejdal U5 Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

U-7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Idom-Råsted IF C Idom-Råsted IF Logo Idom-Råsted IF

U-7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
GNIF C Gudum Nissum Idrætsforening Logo Gudum Nissum Idrætsforening
Idom-Råsted IF C Idom-Råsted IF Logo Idom-Råsted IF
Rif C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Idom-Råsted IF C Idom-Råsted IF Logo Idom-Råsted IF
Struer Boldklub 1 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer Boldklub 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vinderup IK C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Ulfborg C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
GNIF Gudum Nissum Idrætsforening Logo Gudum Nissum Idrætsforening

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ramme/lomborg C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Sørvad knægte 2 C Vinding UIF
Sørvads knægte 1 C Vinding UIF

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup C Mejrup GU Logo Mejrup GU
RLK piger C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub

U-12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ramme/lomborg C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
struer B C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Idom-Råsted IF C Idom-Råsted IF Logo Idom-Råsted IF
KLG 1 C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 2 C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
March 1 2015

Organisation
No Club
Place
Plexus idom Råsted hallen
Address
Idomlundvej 23A, Idom
Postalcode
7500
City
Holstebro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview