HOUNd Cup

INDBYDELSE til indefodboldstævne Hound CUP Vi tilstræber som tidligere års indefodboldstævner at tilrettelægge så vi kan spille puljer og derefter A + B finaler. Derfor max 8 hold pr. gruppe. Max 6 spillere pr. hold. Der vil være præmier til alle spillere Der vil være medaljer Dr. U 6 – 7 – 8 og 9 Program forventes udsendt medio uge 2 – 2014 Spørgsmål: Børge Andersen Tlf: 25 44 46 51 / dkban@icopal.com Tilmelding senest lørdag 13. dec. Stævnegebyr kr. 300,- pr. hold ved tilmelding og betaling før 1. dec. 2014 Derefter kr. 350,- pr. hold. Skal indbetales senest 9. januar 2015 når deltagelse er bekræftet på: Konto: 6810 1107651 Husk at angive klub og hold/årgang
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14-15 piger Mixed 6 300 Fredag aften 14 0
U8 drenge Mixed 6 300 Søndag 2 0
U9 drenge Mixed 6 300 Søndag 6 0
U10 drenge Mixed 6 300 Lørdag 3 0
U11 drenge Mixed 6 300 Lørdag 6 0
U12 drenge Mixed 6 300 Lørdag 7 0
U11 piger Mixed 6 300 Søndag 2 0
U12 piger Mixed 6 300 Søndag 12 0
U13 piger Mixed 6 300 Søndag 5 0
U13 drenge Mixed 6 300 Lørdag 3 0
U14 drenge Mixed 6 300 Lørdag 11 0
U15-16 drenge Mixed 6 300 Fredag aften 13 0
U6-7-drenge Mixed 6 300 Søndag morgen 9 0

Signetud teams

U14-15 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Årslev Pigerne B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fraugde GIF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Skillz That Killz B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr.Lyndelse/søby2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyndelse/søby 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U8 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
1 C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U9 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
OB Blå B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB Sort B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
nr lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
Nr. Lyndelse 2 B Nr. Lyndelse/Søby FC
Rolfsted Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U10 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Nr.Lyndelsen 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyndelse 3 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Hårslv/Særslev Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
Nr. Lyndelse - Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse - Søby FC 2 Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U12 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nr Lyn 2 B Nr. Lyndelse/Søby FC
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
odense kfum B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Nyborg 1 B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Nr. Lyndelse/Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Søllinge Boldklub C Søllinge Boldklub

U11 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nr.Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U12 piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Søndersø pigerne 3 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø pigerne 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø pigerne 1 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Nr.Lyndelse 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalby If B Dalby IF Logo Dalby IF
Fraugde GIF Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Nr.Lyndelse 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
OKS Malkepigerne C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
søhusstige B søhusstige

U13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse/Søby 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyndelse/Søby 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Marstal if 2 Marstal IF Logo Marstal IF
Fraugde GIF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Marstal Marstal IF Logo Marstal IF

U13 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyn2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyn 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U14 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Gunners NGIF
Nr. Lyn 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyn 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
BM B Marienlyst Logo Marienlyst
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U15-16 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Korup 3 B Korup IF Logo Korup IF
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Ubberud IF 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
MEDshop.dk B
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Nr.Lyndelse/søby 3 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyndelse/søby2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyndelse/søby 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Ubberud IF 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U6-7-drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hold B B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Hold 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Team Broby B FC Broby Logo FC Broby
Dreamteam HØ 2 Herrested G & IF Logo Herrested G & IF
Dreamteam HØ Herrested G & IF Logo Herrested G & IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - January 18 2015

Organisation
Nr. Lyndelse - Søby FC
Place
Carl Nielsen Hallen
Address
Lumbyvej 62, Nr. Lyndelse
Postalcode
5792
City
Årslev
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview