Nilfisk/Alto-Cup 2015

Hadsund Boldklub har igen fornøjelsen, at kunne invitere til det store indendørs fodboldstævne Nilfisk/Alto-Cup i Hadsund Hallerne. Der er plads til cirka 170 hold, og der spilles i rækker med piger og drenge fra U6 til U19.

 

Hadsund Boldklub forbeholder sig ret til at slå A og B rækken sammen, hvis tilmeldingen i den enkelte række er for lav. Antal af deltagende hold kan udvides i de enkelte rækker, hvis det viser sig muligt.

Der vil være min. 3 kampe til alle hold.

U6 & U7 spiller med 3 spillere på banen med max. 5 på holdet. Kampene afvikles på halvbane.

U8 spiller med 5 spillere på banen med max. 8 på holdet.

U9-U19 spiller med 4 spillere på banen med max. 7 på holdet.

Der spilles efter DBU indendørs regelsæt. Evt. tvivlsspørgsmål afgøres af stævneledelsen.

Der spilles i to haller, og hver aldersgruppe færdigspilles samme dag.

Der er medaljer til alle spillere for U6-U10

Der spilles om 1., 2.  og 3. præmier i rækkerne U11-U19.

Tilmelding: Klik her

N.B. Tilmeldingen er først endelig, når betaling er modtaget.

Kampprogram udsendes via mail den 11. Januar 2015.

                                     

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U 7 Mixed 5 250 Søndag morgen 9 0
Drenge U11 Mixed 7 350 Lørdag / ændret 8 0
Drenge U11 Mixed 7 350 Søndag 12 1
Drenge U 6 Mixed 5 250 Søndag morgen 14 0
Drenge U 8 Mixed 8 350 Lørdag formiddag 17 3
Drenge U 9 Mixed 7 350 Lørdag formiddag 4 0
Drenge U 9 Mixed 7 350 Lørdag 9 1
Drenge U 10 Mixed 7 350 Lørdag 11 0
Dr. U10 se fredag Mixed 7 350 Søndag 15 1
Drenge U 12 Mixed 7 350 Lørdag 6 0
Drenge U 12 Mixed 7 350 Søndag 7 1
Drenge U 13 / aflyst Mixed 7 350 Lørdag 1 0
Drenge U 13 Mixed 7 350 Lørdag / ændret 6 1
Drenge U 14 / aflyst Mixed 7 350 Lørdag 1 0
Drenge U 14 Mixed 7 350 Søndag 15 4
Drenge U 15 Mixed 7 450 Fredag aften 9 0
Drenge U 15 Mixed 7 450 Fredag aften // aflyst 1 0
Drenge U 17 Mixed 7 450 Fredag aften 2 0
Drenge U 17 Mixed 7 450 Fredag aften 4 0
Drenge U 19 Mixed 7 450 Fredag aften 5 0
Piger U 9 Mixed 7 350 Lørdag 4 0
Piger U 10 Mixed 7 350 Lørdag 5 0
Piger U 11 Mixed 7 350 Søndag 9 0
Piger U 12 Mixed 7 350 Søndag 9 2
Piger U 13 Mixed 7 350 Søndag 5 0
Piger U 14 Mixed 7 350 Lørdag 9 1
Piger U 15 Mixed 7 450 Fredag aften 0 0
Piger U 18 Mixed 7 450 Fredag aften 0 0
Piger U 19 rettet Mixed 7 450 Fredag aften 4 0
Piger U 17 Mixed 7 450 Fredag 6 0
Drenge U 10 Fredag Mixed 7 350 Fredag 5 0
Piger U 14 Mixed 7 350 Fredag / aflyst 1 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

Drenge U 7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Skørping IF Frem Piger 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
HB Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg Futsalklub C Aalborg Futsalklub
Aalborg Futsalklub C Aalborg Futsalklub
Skørping IF Frem Piger 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping IF Frem Piger IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 3 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

Drenge U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag / ændret

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ålborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
ASV/Hadsund Boldklub 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U11 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
dronningborg boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
HVH Haubro C Haubro Idrætsforening Logo Haubro Idrætsforening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Team Vestergaard Biler B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
ASV/Hadsund Boldklub 3 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV/Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U 6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Støvring 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Gugs drenge B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
IF Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Støvring 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Team Minions 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Team Minions 1 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
ASV (Dan) ASV Logo ASV
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HB Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Gugs drenge Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

Drenge U 8 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fuik 3 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
HB U8 HB [Hadsund Boldklub)
Fuik 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Fuik 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
ASV B ASV Logo ASV
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
VFN-Alliancen C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

Drenge U 9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Øster Hornum A Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Hadsund Boldklub 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
RIF1 A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

Drenge U 9 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASV ASV Logo ASV
Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
RIF2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

Drenge U 10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HB 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aars IK A Aars IK Logo Aars IK
AaiF A Aabybro IF Logo Aabybro IF
MIK A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IK Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF

Dr. U10 se fredag 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
skalborg C Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
AaiF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IK Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

Drenge U 12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
BK02 A BK02
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Sportigan A Sportigan
Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

Drenge U 12 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Klejtrup Boldklub B Klejtrup Boldklub
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Gudumholm IF B Gudumholm IF Logo Gudumholm IF

Drenge U 13 / aflyst 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U 13 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag / ændret

Teamname LVL Logo Club
ASV C ASV Logo ASV
ASV B ASV Logo ASV
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U 14 / aflyst 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U 14 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ik Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skørping Frem U14 drenge C Skørping Frem
HB C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Manhattan Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
MIK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Ik Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK

Drenge U 15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hadsund A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV A ASV Logo ASV
Hobitten A
Skørping Frem Bandits A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Vibration Nord A
Sportigan Hadsund

Drenge U 15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften // aflyst

Teamname LVL Logo Club

Drenge U 17 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Syd 1 A rebild syd
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U 17 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Valsgård Beast B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Helsted Drengene U17 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Syd B rebild syd
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U 19 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
UJS BILER A
Alkoholdet B
HB 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB. 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Sportigan Hadsund A

Piger U 9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Suldrup A IK Frem
Arden tøzerne C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Piger Brovst IF Logo Brovst IF
HB Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Piger U 10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASV U10 P B ASV Logo ASV
HB Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Piger Brovst IF Logo Brovst IF
klejtrup pigerne Boldklubben Sydhimmerland Logo Boldklubben Sydhimmerland

Piger U 11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VH08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Nibe B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Funny Girls C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
HB Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV U11 P ASV Logo ASV

Piger U 12 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
ASV U12 P C ASV Logo ASV
Hadsund 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB U11 piger Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Piger U 13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Piger U 14 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VHK 1 A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
VHK 2 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hadsund 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV B ASV Logo ASV
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
VH08 Hobro IK Logo Hobro IK

Piger U 15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Piger U 18 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Piger U 19 rettet 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Neglelak Tulla 2 B ASV Logo ASV
Neglelak Tulla 1 B ASV Logo ASV
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
vh08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

Piger U 17 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Rebild Syd B rebild syd
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hadsund u17 piger 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund boldklub u17 piger 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U 10 Fredag 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
BK 02 - 1 B BK 02 Mariagerfjord
BK 02 - 2 B BK 02 Mariagerfjord
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Alvin Boys B ASV Logo ASV

Piger U 14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag / aflyst

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - January 18 2015

Organisation
Hadsund Boldklub
Place
hadsund hallerne
Address
Stadionvej 29
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview