Sportigan Julecup 2014

SPOTIGAN JULE CUP 2014

Horsens KFUM inviterer for 25. gang til indefodbold stævne i Bankagerhallen i Horsens.
Stævnet spilles den 20. og 21. december 2014
Som noget nyt spilles der både efter DGI Sydøstjylland og DBU Jylland regions 3 indendørs regler. Se hvilke dage i listen nedenfor.
Derudover gælder følgende regler:

- Min. 4 kampe til alle hold
- Pokaler til alle spillere
- Præmier til max. 7 spillere i U8-U9 5 - mands
- Præmier til max. 6 spillere i U9 4 - mands
- Præmier til max. 5 spillere i U5-U8 3 - mands
- Man er først tilmeldt, når pengene er indbetalt på kontoen.
- Programmet udsendes kun på mail (kan også downloades på vores hjemmeside).

Holdgebyr:
3 mands turneringen: kr. 325,00
4 mands turneringen: kr. 400,00
5 mands turneringen: kr. 400,00

Holdgebyr indbetales via:
Reg.nr. 1685 konto nr. 3224803248
 
3 mands DBU regler
Rækkerne spiller 3:3 på tværs af en håndboldbane med 3-bold mål/bandemål

Hold:                           Årg.:                 Spilledag:
U8 (Drenge/Piger)      07                     Lørdag
U7 (Drenge/Piger)      08                     Søndag
U6 (Drenge/Piger)      09                     Lørdag
U5 (Mixede)               10                      Lørdag

4 mands DBU Jylland regler
U9 spiller 4:4 uden målmand og med sænket overligger.

Hold:                          Årg.:                  Spilledag:
U9 (Drenge/Piger)     06                      Lørdag

5 mands DGI  regler
Rækkerne spiller 5:5 med målmand og spiller over hele banen.

Hold:                         Årg.:                  Spilledag:
U9 (Drenge/Piger)    06                      Søndag
U8 (Drenge/Piger)    07                      Søndag
 

Sidste tilmelding 1/12-2014

www. staevner.dk
Søg efter Sportigan julecup

evt. spørgsmål til:
Tlf. 25 21 51 98
E-mail: horsens-kfum@horsens-kfum.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 3-mands Mixed 5 325 Lørdag 4 0
U6 3-mands Drenge Mixed 5 325 Lørdag 6 0
U6 3-mands Piger Mixed 5 325 Lørdag 0 0
U7 3-mands Piger Mixed 5 325 Søndag 0 0
U7 3-mands Drenge Mixed 5 325 Søndag 16 0
U8 3 mands Drenge Mixed 5 325 Lørdag 0 0
U8 3-mands Piger Mixed 5 325 Lørdag 1 0
U8 5-mands Drenge Mixed 7 400 Søndag 18 0
U8 5-mands Piger Mixed 7 400 Søndag 3 0
U9 5-mands Drenge Mixed 7 400 Søndag 5 0
U9 5-mands Piger Mixed 7 400 Søndag 1 0
U9 4-mands Drenge Mixed 6 400 Lørdag 12 0
U9 4-mands Piger Mixed 6 400 Lørdag 0 0

Signetud teams

U5 3-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK Stensballe IK Logo Stensballe IK
Horsens KFUM Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U6 3-mands Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dragerne FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Lindved GF Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
VB U6 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens KFUM Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U6 3-mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 3-mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U7 3-mands Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 2 Skibet IF Logo Skibet IF
Dalby B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Søften GF A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Optimera B Give Fremad Logo Give Fremad
Stensballe 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibet 1 Skibet IF Logo Skibet IF
Stensballe 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Barcelona A Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Stensballe 4 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibet IF 3 Skibet IF Logo Skibet IF
Horsens KFUM Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Søvind U7 B Søvind GIF Logo Søvind GIF

U8 3 mands Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 3-mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 5-mands Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
VSF 4 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 3 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
VSF 1 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Horsens KFUM 3 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
VIK1 Vejlby IK Logo Vejlby IK

U8 5-mands Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
KB Kolding A KB Kolding

U9 5-mands Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
studstrup B studstrup
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF

U9 5-mands Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U9 4-mands Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Egebjerg IF B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
FC horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Team Fuld Fart Frem! B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Team Goalshow B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS

U9 4-mands Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
20. - December 21 2014

Organisation
Horsens KFUM
Place
Bankagerhallen
Address
Bankagervej 103
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview